Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора
Майчета,ако някоя от вас се е сблъсквала с подобно нещо нека сподели.Дъщеричката ми,която вече е на 8 година август 2007г започна да има окосмяване по интимните части,след това се появиха и гърдичките.Ходихме при детски ендокринолог,направиха и необходимите изследвания,и се установи че има ранен пуберитет и сега ще трябва да и слагаме едни инжекции за стопиране на пуберитета до възраст нормална за почване на пуберитета.Също така и назначиха и ядрено магнитен резонанс.Много съм притеснена.Споделете мнението си.Благодаря Ви .
Цитирай

София

Тъкмо днес се върнах от ендокринолог с мойта дъщеря, която е на 7 години със същата диагноза.
При нея обаче е само леко уплътняване и лека болка на едното зръно на гърдичката.Чак окосмяване няма(лек мъх само). Лекарката и пусна изследване за LH и FSH като каза , че ги пуска за всеки случай....но не е споменала за никакви инжекции или пък резонанс... #Crazy
Ти направо ме притесни.... ooooh!
п.п. Каза също , че е нормално за това поколение да се развива по рано...
Цитирай

София

Мен в такава ситуация много щеше да ме е страх от инжекциите, особено хормонални. Потърсете мнението на няколко специалисти. И защо да забавяте развитието на детето, това ми изглежда по - опасно от ранен пубертет?
Цитирай
На мойта дъщеричка след изследванията на хормоните и предписаха инжекциите за стопиране на пуберитета и резонанс,който се правел на всички деца с ранен пуберитет.
Цитирай
Ами ако не спрем пуберитета щяла да си остане ниска,нямало да порастне.tety защо е по-опасно според теб?
Цитирай

София

Хм...много странно , докторката щеше да ми го каже ....а аз на нея и имам огромно доверие и уважение, тъй като първо е дългогодишен специалист в тази област и по принцип в детски болести като цяло(доцент е все пак) и второто, че тя е мойта ендокриноложка от дете, когато имах проблеми с щитовидната жлеза(7 години съм ходила при нея на прегледи...)
Лейди, колко е висока твойта дъщеря?
Цитирай

София

Ами ако не спрем пуберитета щяла да си остане ниска,нямало да порастне.tety защо е по-опасно според теб?

Всичко в човешкият организъм се регулира от хормоните. Набъркаш ли се веднъж, не се знае какви ще са последствията. Потърси друго мнение. Заведи детето и на класически хомеопат. Не бързай с тези инжекции.
Цитирай
kamelita ,дъщеря ми е висока 121см.
Цитирай

София

В четвъртък пак ще ходя при ендокриноложката, за да види резултатите от хормоните и ще разуча въпроса с инжекциите и резонанса... Thinking
А иначе е малко нисичка за възрастта си... newsm78 но незнам ако вие с таткото сте ниски.....мойта дъщеря е 126см.
За снимка на китка спомена ли ви? Това също се прави, за да се определи дали детето съответства на възрастта си.
Цитирай
 kamelita  ами ние сме високи.Снимка на китката правихме,ехограф на таза ,яйчници всичко.Дъщеря ми е на 8г.,а според снимката на китката тоест костите и са на 9,5г.дете.А това,че е по-нисичка какво значи?Иначе аз и купувам дрехи за 10-12г.,защото тези за нейната възраст 8г.са и малки та незнам.Много съм объркана и притеснена и незнам какво да правя,да почвам ли тези инжекции.Ако не и ги сложа щяла да остане ниска,така ми каза ендокриноложката.
Цитирай

Замисляли ле сте се да не е ползвала някакви лекарства или кремове ,които могат да предизвикат това.При мойто момиче,когато беше на 7м.,се бяха появили по груби косъмчета по слабините,оказа се ,че е от един крем с който и мажех дупето ,след като спрях употребата му всичко изчезна.Иначе и на нас ни правиха снимка на ръката.
Цитирай

София

Това, че е нисичка не означава непременно, че има проблем...по скоро проблема е в това, че китката и отговаря за 9.5г. дете...т.е. разтежа на костната система изпреварва ръстта и годините на детето... Thinking а какви ви бяха резултатите от хормоните?
 виж все пак този сайт:  http://semeistvo.rozali.com/mama/p86.html , разгледай и други сайтове  по този въпрос -  аз това правя цял ден , че и на мен ми е притеснено.... ooooh!
Според мен хубаво е да направиш консултация с още един ендокринолог, преди да започваш тези инжекции...нека има две мнения по въпроса...
« Последна редакция: вт, 08 апр 2008, 21:48 от kamelita »
Цитирай
В четвъртък пак ще ходя при ендокриноложката, за да види резултатите от хормоните и ще разуча въпроса с инжекциите и резонанса... Thinking
А иначе е малко нисичка за възрастта си... newsm78 но незнам ако вие с таткото сте ниски.....мойта дъщеря е 126см.
За снимка на китка спомена ли ви? Това също се прави, за да се определи дали детето съответства на възрастта си.
kamelita  ходи ли при ендокриноложката,какво ти каза?
Цитирай

Тук и сега

Струва ми се, че и при моята дъщеря започва ранен пубертет. Тепърва ще го установяваме... Гърдите и са надути и я болят, зърната са червени и болезнени, килограмите нараснаха рязко за 3 месеца, и плаче ей-така, и тя не знае защо. Статиите в нета са доста притеснителни. Някакво развитие при вас?
Цитирай

София

Струва ми се, че и при моята дъщеря започва ранен пубертет. Тепърва ще го установяваме... Гърдите и са надути и я болят, зърната са червени и болезнени, килограмите нараснаха рязко за 3 месеца, и плаче ей-така, и тя не знае защо. Статиите в нета са доста притеснителни. Някакво развитие при вас?
На колко години е твойта дъщеря?
При нас нещата са ОК.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора