"За" или "Против" прането на ръка?

  • 6 373
  • 128
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 478
Против.
Защото не може да се изперат добре.
Защото не може да се изплакнат така, както в машината и остатъкът от сапун/прах дразни кожата.
Защото ме мързи  Laughing дрехи, които не стават за паералня, въобще не купувам  Stop

... А за миенето на чинии на ръка или миялна на какво мнение сте. Аз съм чувала че само чиниите измити и лъснати на ръка имали неповторим блясък.  Joy

Няма такова нещо, миялната ги мие доста по-добре. Няколко месеца след като си взехме, отворих шкафа с тенджерите направо останах така  Shocked 3 бях мила 2-3 пъти в машината и 3 не бяхме ползвали скоро, съответно бяха мити преди това само на ръка. Първите стояха лъскави, все едно сега са излезли от магазина, а другите си личеше, че са ползвани 7 години  Laughing сега всички са ми лъснати  Mr. Green

# 16
  • София
  • Мнения: 2 493
Много ми е интересено да чуя доводите "ЗА" прането на ръка... Аз мисля, мисля и честно, ама не мога да измисля нито един!

а освен това по-съвременните перални си имат програми и за деликатни тъкани и за вълна. Пуловерите ми от пералнята изглеждат по-добре отколкото прани на ръка... Просто защотот аз немога да ги изперя толкова хубаво. Пера с препарат за вълна на програма за вълна... И са си екстра. Същото важи и за деликатни тъкани, които обаче са рядкост 'щото не съм почитателка на дантелки...

# 17
  • Мнения: 46 478
... Аз мисля, мисля и честно, ама не мога да измисля нито един! ...

Аз само за един се сещам - пЕсти ток  hahaha Joy

# 18
  • Мнения: 281
Разбира се,че против Joy......

# 19
  • Варна
  • Мнения: 912
Мразя да пера на ръка, а когато се е случвало минават часове в плакнене, все ми се струва, че не е изплакнато и плакна ли, плакна  #Crazy
Но пък редовно използвам програмата предпране на уреда на ръка  Laughing за да сваля храната от дрешките на бебока, след като няколко пъти вадих от пералнята наши дрехи с полепнали кашички  Crazy

# 20
  • София
  • Мнения: 2 493
... Аз мисля, мисля и честно, ама не мога да измисля нито един! ...

Аз само за един се сещам - пЕсти ток  hahaha Joy

Ама хАби повече вода... Така че все тая...

# 21
  • varna
  • Мнения: 676
Наистина,пералнята има вече всякакви програми,за всякакъв вид материи.Но лично аз съм чувала (и то от млади и съвременни хора),че било едва ли не грехота да се пере бельо и пуловери на ръка.Понякога даже започва да ми става съвестно и се замислям дали и аз да не потъркам и помачкам малко дрешки newsm78.Но после бързо ми минава и пак си ги пухам в "добрата стара" пералня. wash

# 22
  • Мнения: 431
За, разбира се, в зависимост от материите. Франзела Калина го е казала.

# 23
  • Мнения: 1 632
Според мен дрехите се захабяват на ръка,защото колкото и да търкаш няма да издържиш колкото 1 пералня.
Добре,че ги има пералните,иначе аз и мъжът ми щяхме да се разхождаме с листа като Адам и Ева,защото ненавиждам да пера на ръка  hahaha

# 24
  • Мнения: 3 770
Според мен дрехите се захабяват на ръка,защото колкото и да търкаш няма да издържиш колкото 1 пералня.
Добре,че ги има пералните,иначе аз и мъжът ми щяхме да се разхождаме с листа като Адам и Ева,защото ненавиждам да пера на ръка  hahaha


 Joy  Joy  Joy  rotfImbo

# 25
  • Мнения: 274
Според свекърва ми ползването на пералня е грехота - харчи ток и вода. Пък че водата за ръчно пране също трябва да е загрята, т'ва не се упоменава. И че плакна по 48368479 пъти, за да престана да усещам праха по дрехите, и т'ва не се брои......Добре, че живеем отделно, иначе щяхме да сме във тиха война. Или не чак толкова тиха.

# 26
  • Мнения: 8 999
Откакто моите родители тържествено внесоха вкъщи автоматична пералня Перла 05 през далечната 1976 г., никой от нашето семейство не е опрал нищо на ръка. До този момент мама переше с една пералня с перка, на която трябваше ръчно да й се източва и налива водата, но мисля, че пак рядко переше на ръка някои по-засукани дрешки.
Няма толкова деликатна материя, която да не е предвидена да се пере в пералня и да е удостоена с честта да виси в моя гардероб. На химическо давам само палта, сака,  официални панталони с ръб и рокли с гол гръб от лимитирани колекции.
Дори тънки чорапогащници с ликра и сутиени пера в пералнята.

Няма жива сила, която да ме върне на реката с бухалката, нито такава, която да ме накара да предпочета пишеща машина Марица 75 пред какъвто и да е компютър.

# 27
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
 противник съм на ръчното пране.Изключение правя само със сутиените и тънките ми чорапогащи.Единственото ми поражение вследствие употребата на пералня е,че два чифта бикини с цвят шампанско изпрани с бяло бельо на 60 С са вече сиви.Но ще си купя нови. Mr. Green

# 28
  • Мнения: 686
Всичко пера в пералнята, включително и най-финото бельо и пуловери и т.н. Отдавна не съм прала нищо на ръка.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Явно темата е от типа-да се съберем и да си се съгласяваме дълго и напоително.

Има неща, които е добре да се перат на ръка, друг въпрос е дали го правим.
Има дрехи, които пускат (не ми  излизайте с парцалчетата, дето всичко обирали  Crossing Arms)
Има пуловери, които е обидно да бъдат прани в пералня, защото трябва да уважаваме и външния си вид, освен ръцете.
Има бельо и чорапогащи, които ще имаме за кратко, ако не са прани на ръка, защото трябва да уважаваме и парите, които даваме.
Има и начини да переш на ръка без да ти излизат мазоли и пр, както има голямо разстояние между две краности.

И така нататък...

Но извинявайте, май темата е, търся и други сподвижници, които са като мен, щото ми липсват смислени доводи  newsm78
Това изчерпва темата, според мен. Аз съм "За", когато материите го изискват. Никой не говори за тотална отмяна на прането в пералня. За мен е престъпление към дрехата, да си пусна пуловера от ангора в пералнята на каквато и да е специална програма.  Peace
И мен ме домързява, но като не мога да си прежаля дрехите и да си купувам нови ежеседмично.... пера си на ръка, не съм умряла. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт