Предложете рецепта за картофено пюре!

  • 779
  • 9
  •   1
Отговори
предложете рецепта за картофено пюре?за захранване,,,

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Вариш картоф и го пасираш заедно с малко кърма или АМ.Да не става гъсто,по-рядко.По-добре става като се пасира с ръчен пасир или през сито.С ел. пасатори пюрето става лепкаво.

# 2
  • Мнения: 502
    Сваряваш един картоф,обелен и измит,на пара или в малко вода.После го пасираш,добавяш малко от водата,в която е варен,пюрето трябва да е редичко като боза в началото.Вместо вода,може да добавиш кърма,даже е за предпочитане,или пък АМ.След като свикне три-четири дена с вкуса на пюрето,добави при варенето четвъртинка малка глава лук,и отново пасирай и сложи кърма.Следващата седмица към пюрето добави и малко морковче...В началото не добавяй масло,нека свикне добре със зеленчуците. Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз не бих сложила лук на 3-и,4-и ден от захранването NaughtyВ началото се предлагат по-неутрални на вкус храни,лукът не е от тях.Плюс това понякога причинява газове.След около седмица от захранването с картоф можеш да предложиш морков или тиква примерно.

# 4
  • Мнения: 801
1 морков, половин картоф, пасирам с мляко. Добавям лъжица сметана.
Друг вариант е картоф пасиран с морковен сок от Алете, Кинела или Хип и лъжичка сметана или растително олио.
По късно прибавих карфиол и спанак, горните две пюрета.

# 5
  • Мнения: 690
Аз не бих сложила лук на 3-и,4-и ден от захранването NaughtyВ началото се предлагат по-неутрални на вкус храни,лукът не е от тях.Плюс това понякога причинява газове.След около седмица от захранването с картоф можеш да предложиш морков или тиква примерно.


аз също не бих сложила лук  Naughty пасираш картор с АМ/кърма и не добавяш друго  Peace
има картофено пюре на Семпер, ако искаш готово  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 2 734
Сметаната и олиото също не са подходящи при захранване.Захранва се само с 1 зеленчук,затова не слагай и морков.Придържай се само към варен картоф с кърма или АМ като за начало.

# 7
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
За началото - картоф и мляко. За да не става лепкав, варения картоф трябва да е изстинал.
За по-натам - варен морков.
За още по-натам - към картофа и моркова като се добави сиренце или жълтък, става много вкусно.
(Даже каката го ядеше с апетит, а иначе не щеше да яде жълтъци и все ги маха от яйцата)  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 3 157
Аз варя картофа много добре измит и нарязан на парченца,но с кората(четох,че най-много витамини има под кората и затова не се бели).Заливам с вода-колкото да го покрие,става много по-бързо,а и няма смисъл да ти кипи.Ако количеството е много малко 30-40гр няма смисъл от пасатор-претривам го през цедка и става точно като пюренцата на Hipp(като консистенция).Преди да го дам го разреждам с малко кърма и готово.Simple Smile
 От лук,сметана,жълтъци,мазнина и зелени подправки се въздържам,въпреки,че захранвам вече от месец и половина,според мен е напълно излишно подобно ,,овкусяване''.

# 9
  • Мнения: 5 539
Според мен за бебета, захранени над 6 месеца, е излишно храната да се пасира с пасатор или да се минава през цедка. Достатъчно е да се намачка хубаво с вилица Peace

Общи условия

Активация на акаунт