53та Американска седянка

  • 14 902
  • 302
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 091
Az iнтервюирам хора за нашия офис и мога да кажа че дупка в резюме за гледане на дете е абсол.приемлива. Зависи от професията и парите/позицията която се целят,но определено не е голям минус. Повече от 3 години обаче идва множко,наскоро имахме подобен случай и момичето не мина пробния период.

Брой ме мен, 4 and counting...  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 1 783
Хиър - да регистрация в полицията трябва, когато е частно посещение и не се отсяда в хотел. Май беше до 48 часа. Не се прави на летището.

За дупката, наистина е според зависи, но е трудно. Моя приятелка имаше само 1-годишна дупка, отне и 6 месеца да си намери работа. По принцип търсенето на работа, и то на такава, която ти харесва си е трудно, не невъзможно, но се полагат много усилия, така че може и това да е оказало влияние при нея. Но като цяло - в университети и държавна работа е по-лесно, в частни бизнеси е по-трудно да намериш с дупка. В нонпрофит, няма правило, може би е по-средата. Ако е голям, няма да има значение, ако е по-малък, определено се търсят хора с immediate relevant experience. С дупка или без дупка, най-важен е нетуъркинг-а.

Имам въпрос - от къде да намеря ам. скала за физическото развитие на децата, по която определят различните процентни групи?

# 17
  • Мнения: 3 367
Биз,абсол.съм за нетуъркинга!мисля че това търсиш, не е различно за америк и европ.деца доколкото знам
http://www.cdc.gov/nchs/about/major/nhanes/growthcharts/clinical_charts.htm

# 18
  • Мнения: 1 777
Имам въпрос - от къде да намеря ам. скала за физическото развитие на децата, по която определят различните процентни групи?
Това ли търсиш  http://www.cdc.gov/nchs/data/nhanes/growthcharts/set1clinical/cj41l017.pdf

# 19
  • Мнения: 1 173
Аз бих поставила ултиматум на бабата-или играе по твоите правила с твоето дете, или скъсване на отношенията. Това е висша наглост от нейна страна  Stop . Надявам се, да не съм те засегнала  Hug
Ха то това толкова пъти съм го повтаряла , но то стената ще ме чуе , но не е бабата. Но ще видим , знам ли аз. Сега сме на "не пускане " да ходи в тях , но аз пак съм лоша , че не разрешавам ooooh!
 И Дида ходи на ЕСЛ  , но май не намирам особена разлика newsm78

# 20
  • Мнения: 994
В нашето училище само срещу подпис можеш да се откажеш от ЕСЛ програмата, но в последствие ако детето има проблеми, няма да му помогнат. В 3ти клас за нашия щат има задължителен тест по четене, който трябва да бъде издържан за да се продължи нататък. Ако  ученикът е ЕСЛ има право да продължи и с неиздържан тест. В класа на сина ми имаше 2 ЕСЛ деца, които не се явиха даже и на теста (имат това право), но продължиха.
Tandoori, твоят син нали вече почти цяла учебна година ходи на училище? На мен просто не ми се вярва да не може да не издържи ЕСЛ теста. Тук едни япончета не се класираха (т.е изкараха над 3), а те не ходят даже и на училище  - попили са само със слушане. 

# 21
  • Мнения: 1 783
Анет, Пети, мерси! точно това е.

# 22
  • Мнения: 994
Да попитам нещо зеленокартовците. Трябва ли да попълвам някаква специална бланка, ако напускам САЩ за повече от 1 месец? Мисля че може да се направи и онлайн. В бланката се оказва причината за пътуването и местонахождението извън САЩ.
Някой попълвал ли е подобно нещо? Адвокатите твърдят, че ако не го направиш, можеш да има проблеми, било то при кандидатстване за гражданство или просто като черна точка в досието ти.

# 23
  • Мнения: 276
Здравейте момичета! Преди време ви бях питала как да намеря кис. мляко, листи и други бг продукти във Флорида. Благодаря на всички намерих почти всичко, което ми трябва с изключение на чубрица. Намерих страхотно гръцко кисело мляко с 10% масленост голяма опаковка като на данон за 4$ става страхотна снежанка, тук времето е страхотно плажовете също, харесва ми само дето нямам приятелки, с които да се разхождам,нямам и кола, а семейството на брата на мъжа ми не обичат да излизат и да се разхождат(в тях сме на гости).  Confused Все още не съм се запознала с българи, запознах се с 1 румънка и 1 украинка на плейграунда, та малко ми е скучно. Замисляме се дали да не поостанем малко, мъжа ми работи на кораб и можем да се виждаме така всяка седмица,та проверих наблизо в един университет за магистратура, таксите не са много високи, искат само TOEFL и което ми стана странно вместо GRE може да напишеш резюме, което мен ме устройва де, не се натискам да го държа. Някой има ли представа какво  точно трябва да е това резюме, не като работно предполагам а скоро някой да е държал TОЕФЛ тази спиикинг секшън малко ме притеснява, аз като цяло съм доста добре с английския ама като ми бипне да говоря и си забравям граматиката Rolling Eyes Поздрави на всички! Heart Eyes
П.С За регистрацията, задължителна е до 48 часа, иначе има глоба от 100 до 1000 лв, обикновено проверяват на летището като напускате страната, не винаги де но нас 2006 ни глобиха 100лв понеже регистрирахме мъжа ми след 5 дена.

# 24
  • Бостън
  • Мнения: 13 309
Бенсън - не съм ви честитила домашния тайфун Simple Smile Много да тича и още повече да ви радва!

Зора - 3 пъти почвам да го гледам Рънъра, книгата ме чака, напоследък всяка по-спокйна минута май прекарвам в сън! Но ти си поредният човек, който го препоръчва Simple Smile

Анет & Атти - и аз се чудя по същия въпрос... а как би се погледнало на "дупка", която е оползотворена за повишаване на квалификацията?

# 25
  • Мнения: 1 593
записче и от мене

за какви дупки говорите, аз в момента се водя на работа неплатен отпуск, да не мислите, че след н-години като напусна ще пиша, че от тази до тази дата съм била майчинство  Naughty

гледам ги тези таблици сега  newsm78 - Ноли е точно, ама точно 50% за тегло и ръст, пък като гледам в отчетните ни е едно от най-ниските бебета  Thinking. Верни ли са тези таблици?

# 26
  • Мнения: 2 563
Да попитам нещо зеленокартовците. Трябва ли да попълвам някаква специална бланка, ако напускам САЩ за повече от 1 месец? Мисля че може да се направи и онлайн. В бланката се оказва причината за пътуването и местонахождението извън САЩ.
Някой попълвал ли е подобно нещо? Адвокатите твърдят, че ако не го направиш, можеш да има проблеми, било то при кандидатстване за гражданство или просто като черна точка в досието ти.

Хмммм. За пръв път чувам. Свеки си пътуваше до Русия редовно със зелената си карта, после си взе гражданството нормално. Мъжът ми също, той даже учи една година в Лондон, и той сега е гражданин без проблеми. Аз вече втори път пътувам за по два месеца и никога не съм чувала за такова изискване.

Мерси за инфото за регистрацията! Ше кибичм в районното, то се е видяло.

# 27
  • Мнения: 1 147
Az iнтервюирам хора за нашия офис и мога да кажа че дупка в резюме за гледане на дете е абсол.приемлива. Зависи от професията и парите/позицията която се целят,но определено не е голям минус. Повече от 3 години обаче идва множко,наскоро имахме подобен случай и момичето не мина пробния период.

В съседният отдел миналата година назначиха една жена, която беше прекарала последните 6 години вкъщи. Факт е, че вече повече от година се справя, общо взето добре.
Аз лично трудно бих направила такава крачка, мисля, че максимума ми би бил около 3 години, оттам нататък човека трябва наистина да е страшно мотивиран. В интензивна бизнес среда дори година или две влияят на квалификацията, какво остава за повече.. Но мисля, че все пак зависи от спецификата на дейността.

За зелената карта, не знам да има такива изискване. Ето това пише в страницата на имиграционните
A Permanent Resident of the United States can travel freely outside of the US. A passport from the country of citizenship is normally all that is needed. To reenter the US a Permanent Resident normally needs to present the green card (Permanent Resident Card, Form I-551) for readmission. A reentry permit is needed for reentry for trips greater than one year but less than two years in duration.
ОБАЧЕ, когато кандидатстваш за гражданство, искат да описваш всяко излизане от страната и престоя, като гледат най- вече по-дългите отсъствия, заради условието за постоянно местоживеене тук.
 

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 19:06 от Зора

# 28
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Хай, нова тема!

Трагедията в наш'та махала, както си и мислех, се оказа не причинена, но подпомогната от компетентните действия на щатския Department of Social Services - едно от децата било отнето от майката, трябвало да живее при баба му, майката е с редица проблеми.
Масачузетс е наистина една малка България в много отношения, мафията, дупките по пътищата и безхаберието на държавния служител най-вече. Зора, да не кажеш, че не съм те предупредила (ако се преместите тук де).  Wink

Страхотни са снимките на Иван и Ноли, майсторки сте, момичета! Джена, имаше за кратко едни черно-бели снимки, супер бяха!

Слагам си и аз нов аватар с нахиленият почти двегодишен заек.  Grinning

# 29
  • Мнения: 1 436
Еййй, как пък олимпийския огън и протестите решиха да минат точно по моя къмют  Crossing Arms. Час и половина не мога да се добера до работа, добре поне, че времето е разкошно и става за разходка 10 спирки до офиса  Laughing

Честити ходещи крачета на AJ  Sunglasses.

Бубка, заека кога става на 2 г Sunglasses?

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 19:30 от Juturna

Общи условия

Активация на акаунт