53та Американска седянка

  • 14 893
  • 302
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 783
за какви дупки говорите, аз в момента се водя на работа неплатен отпуск, да не мислите, че след н-години като напусна ще пиша, че от тази до тази дата съм била майчинство  Naughty
това е друго, не е дупка, ти си все още там. дупка е ако напуснеш да гледкаш бебе и после търсиш работа.

Анет & Атти - и аз се чудя по същия въпрос... а как би се погледнало на "дупка", която е оползотворена за повишаване на квалификацията?
това също не е дупка, особено, ако е отнело точно толкова време, колкото е една фул тайм програма

Иначе и аз смятам, че над 2 години си е пушинг дъ лимит, ама съдби разни, един от вариантите за мен сигурно ще е такъв, дано не де...

# 31
  • Мнения: 994
ОБАЧЕ, когато кандидатстваш за гражданство, искат да описваш всяко излизане от страната и престоя, като гледат най- вече по-дългите отсъствия, заради условието за постоянно местоживеене тук.


Може би това е причината за съвета на адвокатите ни да попълваме тази бланка. Като заспи малкия, ако ми остане време ще се разровя пак в писанията им.

Благодаря   bouquet

# 32
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Еййй, как пък олимпийския огън и протестите решиха да минат точно по моя къмют  Crossing Arms. Час и половина не мога да се добера до работа, добре поне, че времето е разкошно и става за разходка 10 спирки до офиса  Laughing

Честити ходещи крачета на AJ  Sunglasses.

Бубка, кога заека става на 2 г?

В петък. Купонът е предвиден за събота, ще имаме клоун/музикант със зайче (ще пее песни, не знам заекът за какво е), чух няколко коментара, най-вече в офиса, в смисъл, че било излишно изхвърляне за 2 годишно дете. Сигурно е така, ама аз коментирам ли, като някой "ограничи" подаръците на децата си за Коледа до 10 на всяко? Не сме му взели подаръци, един глупав детски лаптоп, който беше предвиден за Коледа, но беше доставен края на януари, и една персонализирана книжка. Вместо да го затрупвам с боклуци, предпочитам да му подаря изживяване, а той напоследък само пее и знам, че ще се изкефи.

Оф, всичко ме дразни напоследък, отивам по други места из форума да сипя отрова.  Grinning

# 33
  • Мнения: 1 777

гледам ги тези таблици сега  newsm78 - Ноли е точно, ама точно 50% за тегло и ръст, пък като гледам в отчетните ни е едно от най-ниските бебета  Thinking. Верни ли са тези таблици?
Джена педиатрите използват същите таблици. Simple Smile

# 34
  • Мнения: 1 147
Бубче, пропускай си ги тия покрай ушите. Най-ценните ми спомени детски са преживявания, а не вещи...

КТВ, няма проблем, успех. И аз има сега да ровя да доказвам кога и за колко време съм била навън.. не знам кому е нужно, като го имат всички на файл, ма явно проверяват дали сме склонни към лъжи  Laughing

Джена, верно са тия таблиците, които гледат педиатрите, Александра излезе в 28-вия персентил.

# 35
  • USA
  • Мнения: 559
Бубка, много е сладко зайчето! И според мен трябва да си е хубав рождения ден и да се радва детето, дори и след години да не го помни. Подаръците не са толкова важни.

КТВ, и аз не попълвам нищо като излизам от страната. Въобще не знам как ще се ровя и аз да описвам излизанията си. Те са доста, но за кратко.

Джена, аз също много размишлявах за таблиците. Те са направени за всички деца независимо раса, т.е. включват и азиатчета напр., които са доста по-ниски от българите и с по-големи глави. Кристиан е винаги в 75% на ръст, а в отчетната има доста по-високи деца. За обиколката на главата пък беше в 25% и се бях притеснила, но там също в отчетната бяха с подобни размери и се успокоих. Много е широко нормалното разпределение, така че ако сте в него няма какво да го мислиш. 

# 36
  • Мнения: 1 800
Мерси на всички за пожеланията за А.Джей  bouquet

От 3 дни е ревящия тайфун- тези зъби го побъркаха. Един от предните горни е избил най- много и е огромен Shocked
Научил се е като не му е кеф нещо да ляга на земята и се започва ред сълзи, ред сополи, така се надува, че носа му се поти...къде ми отиде щастливото дете....

Джена, таблиците са ориентировъчни. Важното е да има прогрес при всяка визита. Ние бяхме в 50% за височина до последната среща и 100% за тегло, сега и в двете е 95%, но главата почти не беше пораснала. Ноли изглежда добре и щастлив, това е важно Hug

КТВ,  аз нищо не съм попълвала, но се описва ако си излизал, както Зора е обяснила. Може да е проблем, ако си навън повече от 6 месеца в годината. За месец-два ваканция няма значение. Аз като сменях на постоянна ЗК никой не ме е питал и издадоха другата веднага, без проблем... Аз като влизах обратно в паспорта ми отбелязаха, че съм била един месец навън.

Бубка, не им се връзвай...да си гледат работата.  Дани е сладко ухилено зайче Heart Eyes

Атти, за работата зависи от сферата в която е. Според мен майчинството не е срещу теб и не би трябвало да влияе при намиране на работа . Е, ако е 10 години сигурно има значение, според мен повече с това, че човек е отвикнал от трудови навици. Лично мнение Peace

cvetyab, добро решение е да учиш. Аз не знам какви са тези резюмета, дано някой знаещ се включи. Скоро да си намериш приятелки Hug


# 37
  • Мнения: 7 837
Бубс, аз също почнах да се позаглеждам по Ърл, свежарски е  Simple Smile А Фемили гай не го понасях в началото, но тогава и не го разбирах. Сега е друго, оцених го вече  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 2 252
Изпуснах нишката на темите....
   Мен пишете фенка на Симпсънс!

# 39
  • Мнения: 7 091
КТБ, ( а и всички, които ми писахте за ЕСЛ-а), днеска го водих на теста, учителката беше много учудена, че той знае азбуката  Shocked , пък той думи спелва. Така че за момента ( чакаме резултатите) заради ЕСЛ-а не мисля да го местим от Монтесори, обаче излиза друг проблем. Сега от скуул дистрикта ме мотаят и не могат да ми дадат отговор ако не е в училище от скуул дистрикта ( както той е в Монтесори) дали ще ни дадат логопед и за Киндергартен, защото май има съмнения че не.

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 22:04 от Tandoori

# 40
  • Мнения: 2 386
Мараба и от мен, моля ви да ме светнете как става номера с поименното отговаряне на всеки за всичко, понеже аз очевидно страдам от къса памет..  Rolling Eyes

За зелените карти - ако искаш да получиш гражданство, трябва да прекараш в 5 последователни години поне по 26 седмици в САЩ. Освен това, не се допуска напускане на страната за повече от една година. Това не важи ако подадете молба за реентри пермит, цената беше около $300..ако не се лъжа.  В този ред на мисли, не виждам за 1-2-3 месеца какъв документ може да се изисква въобще.

За резюмето - нямам представа, но и на мен ми е любопитно, понеже бавно и славно вървя по този път..
За TOEFL - в момента уча по последното ИТБ издание на Баронс и вече няма граматика. Лисънингът и спийкингът са по-дълги.  При спийкинга се слуша или разговор, или тект и после се дават около 30сек. за отговор (общо). Още не съм правила, мен слушането ме събаря, защото имам проблеми и ми е трудно там. Confused Вече са две есетата. Максималните точки са 120. Още какво...да! Въвели са експериментални въпроси, т.е. не всичко, което се пита се оценява. Проблемът е, че не се знае кои въпроси са експериментални и кои - не.. Wink

За киселото мляко - може ли да ме насочите към магазин или поне вид, понеже навсякъде чета за различни, а аз така и не случих на мляко..  Sad

Какво ЕЛС?  Embarassed

# 41
  • Мнения: 1 173
Evanescent ние май за ЕСЛ говорихме. По разменила си буквите Wink ESL, предполагам знаеш какво е  Hug
КТБ това пък нещо ново да е newsm78 . Аз нищо не съм попълвала, но както са ти казали другите едва след 1г. отсъствие , се попълва ри-ентри пермит. Мъжа ми последните си 3 г  с зелена карта(преди да стане поданик си беше по 6м в Бг)
 Бенсън и ние сме така .Вече става 4ти ден, почти са избили тези зъбки , но е много кисел , за най-малкото нещо плаче , та чак се дере. И нощем спи неспокойно , мрънка ,върти се.

# 42
  • Мнения: 2 386
 doh Заплес!  Laughing

Оттеглям се.

# 43
  • Мнения: 2 563
Ако зелената карта е от брак, за гражданство можеш да кандидатстваш след 3 години резидънс.

Еванесънт, пробвай кефир от руски или био магазин.

# 44
  • Мнения: 994
Tandoori, не можа ли да ви каже какво да очаквате като резултат? На нас винаги са ни казвали след тестването. За съжаление и аз мисля, че ако не е техен ученик, едва ли биха покривали някакви услуги. Много ли е важен логопеда за детето?

А пък моята дупка си е вече направо яма, но въобще не съм се и шашнала. То си и нямам време за това Simple Smile. Ще мисля как да я запълвам след 2-3 години, засега още ми е рано.

Общи условия

Активация на акаунт