53та Американска седянка

  • 14 899
  • 302
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 491
Tandoori, тия изисквания според мен са пожелателни за К. Повечето от изброените децата усвоиха до известна степен миналата година. Но със сигурност нито едно не можеше да си връзва връзките на обувките (знам, защото преди да се роди бебето, ходех почти всеки ден  да помагам в класа им). Не всички знаеха цветовете и формите, че дори и малки и големи букви. В началото на всяка учебна година тук правят тест, за да видят до колко децата се доближават до  определените изисквания и да се види върху  какво трябва да се работи. В края на годината отново се тестват, за да се види как са прогресирали. Това е за К до 2. От 3 вече са с оценки.
Съответно, по-напреднали деца се занимават отделно (но това си зависи до голяма степен от учителката).  Ако все пак реших за пъблик у-щето, направи обстойно проучване за К учителките и се опитай да му се падне точно избраната.

Всичко това важи и за нашето училище, с изключение, че не знам как може да си избереш учителка в К (но аз пък и двете ги харесвам). И изобщо, нашето училище май в много отношения прилича на вашето.  Simple Smile Особено се зарадвах да чуя, че започват и при вас започват да пишат оценки на децата в трети клас. На познатите ми в други околни дистрикти децата започват да получават оценки още от К! Истински оценки - А, В, С ... Чудех се вече, това някаква специална стратегия на нашия дистрикт ли е, да няма оценки за по-малките, или другите имат някакви специални стратегии, пък на всичкото отгоре тук ми харесва.
10х!   bouquet
За ЕСЛ - и при нас има такава графа за езика, когато се попълват формулярите, и аз винаги съм пишела, че езикът на семейството е български. Но явно на място преценяват дали детето има нужда от ЕСЛ и трябва ли да го тестват. Моите деца не са тествани. Явно при нас ЕСЛ е за деца, за които английският е съвсем нов език. Но аз такива деца не познавам и не съм се интересувала, затова нямам може би по-добра информация за програмата.

Последна редакция: чт, 10 апр 2008, 19:08 от блажка

# 76
  • Мнения: 351
не съм се уто4нила, става въпрос за зелена карта след H1B/H4 visa. Питах, понеже колегите на мъжа ми са му казали, 4е трябва след като си полу4им картите да ни бият и някакви пе4ати в паспортите, възможно е и това да е било преди години и сега да е сменено, ама явно допитването до адвоката 6те е най-разумното в слу4ая. Благодаря на вси4ки за отговорите

# 77
  • Мнения: 1 800
Айа, не знам да се изисква никакъв печат. С временната ЗК, като влизах в САЩ през Бостън, там ми сложиха печат и пишеше, че съм била на вън за месец (преди 4 години). Миналата година излизах с постоянната и не са ми слагали нищо. Аз споменах това преди, надявам се да не съм те объркала Peace

МВК, дано Плами скоро се оправи Hug Ти се загуби много?

Ники, просто са по-бавни, защото използват част от служителите за обработката на Н1В през следващите няколко седмици. Говори се че Н1В са около 200хил тази година и са го закъсали. Отделно за Н1В за мастър са повече от бройките и тези, които не се класират ги слагат към другите, голяма каша...имат нужда от нов закон

# 78
  • Мнения: 3 491
Много изисквания, много не6то за детските градини, аз не го разбирам много това с ранното детско обу4ение, за мен е прекалено рано да обяснява6 на 3годи6но как се 4ете и пи6е като в главата му са игри и бели, има време за вси4ко, ама 6том се изисква никой не пита за мнения
Те не им го обясняват на 3-годишните. Дават им да оцветяват букви (все едно цветя или животни), да лепят апликации с букви, да посипват боб и царевица върху форми на букви, ей такива неща. На децата им харесва. 

# 79
  • Мнения: 2 381
Бенсън   bouquet (маргаритки са)

# 80
  • Мнения: 994
Aia, и нашата ЗК е след Н виза и е съвсем прясна. Не са ни слагали печат. Наистина си питайте адвокатите за най-сигурно.

блажка, не мога да си представя толкова малки деца да ги тормозят с оценки?!?! Обикновено на свършена работа има чек или чек + - ако учителката е много доволна. Във втори клас, тук таме имаше оценки в %, но не бяха официални. От К до 2 бележника им съдържаше цифри от 1 до 4.
1 под нивото
2 нуждае се от подобрение
3 на ниво или изходно ниво
4 много над нивото за съответния клас.

Като ги оценяват не само по предметите и то детайлно (например в К имаше разпознава малки и големи букви, брои от 1 до 100), а и по социални умения и дисциплина - не съм ги броила, но са над 50 точките по които имат оценки.  Само звучи и изглежда стряскащо, всъщност не е толкова фатално да имат 2ки по всичко.

Име на учителка не може да изискваш директно, но можеш да попълниш всяка година форма с изисквания. И ако имаш някой кандидат наум го описваш доколкото можеш и е почти сигурно, че ще го получиш.

А от 3 клас вече са си редовни предмети - някъде към 10ина оценки и са на на %

# 81
  • Мнения: 3 491
КТВ, и при нас това е в общи линии стилът на оценяване. За избор на учители нас ни предупреждават да не искаме. Но може би има начин, знам ли ... Ти как разбираш кого да избереш? При нас всички са "много добри", и всички деца са "много добре", и много трудно може да се пробие тази стена, и даже някой да има възражение, си трае. Не че е толкова лошо всичко това. Ако е наобратно, би имало силен отрицателен ефект според мене. Харесва ми и конфиндециалността, защото съм яла попарата на тоталната липса на дискретност.
Но все пак, на моменти имам информационни затъмнения. Ти как ги преодоляваш? Аз опитвам доброволстване, чета местния форум оттук-оттам, и разменям по някоя и друга дума с 2-3  майки, на които критерии имам доверие, и които са се престрашили да пробият стената в общуването с мене.
Изчезвам, че стана време за работа.

# 82
  • Мнения: 994
блажка, разпитвам   Simple Smile Имам една много ценна приятелка учителка (не в нашето, но детето й е там) и тя винаги е много осведомена за качеството на учителките. За съжаление последната година много учителки напуснаха (неразбирателства с бившата директорка - яд ме е, защото много свестни учителки си тръгнаха заради нея, а тя пък да вземе да се откаже  два месеца след началото на учебната година  Close) и като идват нови няма как да знаеш...С едната имахме късмет, ама с другата. Здраве да е, идва нова учебна година скоро. Но никога не съм чувала мнения, че всички са много добри като коментар от родители. Аз също съм споделяла впечатления за вече "ползвани" учителки.
И на мен ми харесва това, че никой не обсъжда проблемите и успехите на твоето дете на всеослушание. Но доколкото разбрах в мидъл скула (или поне някои) не е така - учителите коментирали оценките пред всички  newsm78
Иначе и аз най-вече трупам информация с доброволстване, но тази година нямам как - малкият не е особено кооперативен. Но от доброволстването се завръзват страшни връзки и след време може даже и доста вътрешна информация да получиш Simple Smile Аз имах доста постоянни контакти с библиотекарките и се надявам пак да ги подновим, само да започне малкият да седи по-дълго на едно място.
На мен също ми е и любопитно да видя как работи тяхната система и да си създам впечатление от първа ръка и когато мога с удоволствие доброволствам.

# 83
  • Мнения: 1 593
Ая, мисля, че става въпрос за печатите, които бият в паспорта преди получаването на физическата зелена карта. Мисля че това не се налага освен, когато трябва да пътуваш, а не си получил още картата. Навремето ги бавеха доста след апрувала, сега не знам да има такъв проблем.

# 84
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Джен, забравих да ти отговоря - ще дойде на гости нашата редовна банда приятели, плюс /минус възрастни 15-16, деца на 2 (вкл. нашето 3 бр), деца на 4 - 3 бр, бебета на-под 1 - 2 бр плюс една кака на 10. Значи 9 деца. Ммм, бая хора съм поканила, я да ходя да преценя дали ще има ядене за всички.  Grinning

# 85
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Tandoori, продължавам да разпитвам, но нищо ново засега.

Анет, би ли ми пуснала изискванията, ще ти пратя мейл адрес? Интересно ми е да видя разликите.

Което сте писали за училищата, съгласна! Лошото е, че при толкова изисквания, ние с колежката се убивахме от тестване по цял ден и много често от всякакви другия събития в училището не ни оставаше време да преподаваме. Споменеш нещо ново набързо и след няколко дена тестваш. Иначе, за фъна...да, не са стресирани и им харесва  в училище, но не е идеалната система определено. При нас особено, защото дистрикта ни е голям, много неща куцат в сравнение със стария, който се водеше един от най-добрите в цялата страна. Понякога съжалявам, че изобщо се приместихме.

# 86
  • Мнения: 1 800
ДА се похваля, дойде ССН на А.Джей, най- накрая можем да правим таксите и паспорт.

Снощи съседите пак купонясваха ( всяка вечер за последните 2 седмици), мъжа ми не издържа и се обади на полицията, дойдоха за по- малко от 5 минути. Финекс полийс рокс!

Някой знае ли нормални хотели в София, които не струват ръка и крак , в централната част. ДА няма наркодилари отпред и да е кидс френдли? Мерси!

Момичета, за срещата в София, някакви ориентировачни дати искате ли да си определим, за да може всеки да си планира времето. Аз съм от 14 Май до 17 Юни в Б-я, имам няколко мероприятия (хаха, как звучи само), но не са с фиксирани дати още...

# 87
  • Мнения: 2 185
Някой знае ли нормални хотели в София, които не струват ръка и крак , в централната част. ДА няма наркодилари отпред и да е кидс френдли? Мерси!
Така , както го описваш ми хрумва само хотел Лозенец не знам цени и подробности, но мисля, че не е скъпо...за децата не знам как е обаче http://www.booking.com/hotel/bg/lozenetzsof.en.html?aid=311984;l … ZICFRGTMAoduiJ3Bg
Едно много хубаво място, в страхотен спокоен район недалеч от центъра, но не знам цени http://www.booking.com/hotel/bg/apartment-house-iztok.en.html?ai … ZICFQduMAod1xgiDA

Ак искаш дай някакви ориентировъчни цени, защото незнам какво точно търсиш, работя в тази сфера, имам горе-долу представа от повечето хотели  Wink

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 01:09 от Clairette

# 88
  • Мнения: 7 837
Леле, колко дълъг списък за критерии за покриване. Запазих си го. Догодина пак ще го погледна, като наближи времето за Пре-К.
Няма да параноясвам, отварям си бира  Laughing

# 89
  • Мнения: 1 147
Иве, хотел Форум, на Ботев и Стамболийски. Много приятен хотел, в центъра на града, уютен и не много скъп. 

Аз съм в София и на разположение за срещи на 8 юни, на 15 юни, после от 21 до 28-ми включително.

Общи условия

Активация на акаунт