Как предпазвате едното дете, когато другото е болно?

  • 1 889
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 4 877
Момичета, пиша набързо - "Как предпазвате едното дете, когато другото е болно?"

- едното дете е на 8 г. , другото е бебе на 8 месеца.
- баткото е с вирусно заболяване и висока температура

- в отеделни стаи са, но аз ходя ту при единия, ту при другия - слагам си маска за всяка стая и отделен халат, мия се с гореща вода след всяко влизане при баткото; бебо пие осцилококциум; проветрявам.

- нещо друго?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 867
Няма начин. Още преди появата на първите симптоми, детето вече е било заразно. Тогава не са били разделени, нали?

# 2
  • Мнения: 125
Няма как да го предпазиш.

# 3
  • Мнения: 24 467
Не мисля, че е възможно. При респираторните заболявания човек е носител на заразата преди още тя да се прояви външно.
Също така децата са си деца, не мога да открия у нас изолатор за едното и да голиша от контактите му с мен и таткото. А като контактуваме също разнасяме зарази.
По- различно от това, за което сама си се сетила не знам.
Малкият у нас се зарази от баткото още първата седмица и изкара първата си хрема на 10 дни. Нищо не можах да направя. Първата година се разболяваше, но пък придоби по- скоро имунитет и сега кара само на хреми, дори температури не е вдигал от една година насам.

# 4
  • Мнения: 4 877
те са с голяма разлика и не че не играят заедно и не си се радват, но всеки си е бил по своите "задачи" и със своите занимания. Били са във всекидневната заедно и навън.

Бебета хващат ли грип?

# 5
  • Мнения: 4 406
според мен няма начин. за всеки случай ограничавам контактите им

# 6
  • Мнения: 24 467
Да, хващат грип- при нас беше точно така. Още повече, че видях, че твоето е вече на 8 месеца, освен ако не съм се излъга. В болницата съм виждала такива и по- малки деца с бронхит и пневмония.
Вярно е, че по принцип се счита, че това става по- рядко, но никак не е невъзможно. Това за задължителния имунитет след раждането не е вярно до голяма степен. Бебетата не са задължително предпазени от такива заболявания.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 397
Няма начин и при нас е така голямото носи вируси от детската, за сега малката само веднъж прихвана, а са в една стая ама и да не са нали аз ги гледам и съм ту при единия ту при другия  ooooh!
ПЪрвия път се бях притеснила и се чудех какво да правя, сега изобщо не се стягам каквото дойде така е няма друг начин  Peace

# 8
  • Мнения: 4 877
аз и мъжът ми сме с ваксина, може би не пренасям заразата?

# 9
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Никак. Crossing Arms
Обикновенно баткото носи разни вируси от градината,наясно съм,че след ден два и малката ще го пипне.Моите са със малка разлика и ми е невъзможно да ги разделя,защото непрекъснато се търсят един друг и няма начин.

# 10
  • Мнения: 24 467
Ваксината служи вие да не изкарвате заболяването, срещу което сте се ваксинирали или поне да прекарате същото по- леко, не и да не сте носители.
Лично аз съм се разболявала от грип и след ваксина.
Не го мисли толкова, нищо страшно няма, не е смъртоносно заболяване. Освен това за едно 8- месечно бебе вече има и по- широка гама медикаменти.

# 11
  • Мнения: 4 877
мерси.

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 10:59 от danybon

# 12
  • Мнения: 800
Мисля, че няма начин да го предпазиш, просто детето ще си изгарди имунитет. Дъщеря ми носи вируси от детската непрекъснато, тя почти не се разболява, но малчо на няколко пъти си ги изкарва гриповете ... Не бих изолирала децата си, защото когато разбера че единия е болен той вече е контактувал с другия и е бил заразен, така че ... не се притеснявай, просто стискаме палци бебко да не го хване. Успех

# 13
  • Мнения: 213
Няма как да го предпазиш. Ако ще се заразява, това вече е станало докато на баткото още не му е личало, че е болен. Иначе ние и 4-мата изкарахме грипа (даже и мъжът ми, който беше ваксиниран), а бебето (тогава на 7 месеца) го изкара най-леко. Успех и дано ви се размине! 

# 14
  • Мнения: 4 877
Няма как да го предпазиш. Ако ще се заразява, това вече е станало докато на баткото още не му е личало, че е болен. Иначе ние и 4-мата изкарахме грипа (даже и мъжът ми, който беше ваксиниран), а бебето (тогава на 7 месеца) го изкара най-леко. Успех и дано ви се размине! 

а давала ли си тогава на бебока осциклококциум?

# 15
  • Мнения: 7 821
Никак не ги предпазвам. Когато се разболее единия обикновено се разболява и другия ... такъв е живота  Wink.

# 16
  • Мнения: 8 999
Аз досега не съм открила ефикасен начин - дори веднъж изпратих здравото дете на гости на бабата, но то явно вече се  беше заразило преди да се проявят симптомите на болестта у другото дете.
Но може и да се размине на малкото дете - бебетата до 1 г. все още имат защита от майчиния имунитет, особено кърмачетата или поне кърмени по-дълго време деца.
На моя приятелка синът се разболя от варицела, но бебето не прихвана, въпреки, че през цялото време децата бяха в една стая /толкова имат просто/.

# 17
  • Мнения: 1 440
Няма как да предпазя едното от другото. Sad

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
В общи линии няма как да стане. Гледам да спазвам някакви допълнителни хигиенни правила - отделни кърпи, мия си по-често ръцете като съм правила нещо с болното дете и после трябва с другото (но това като бяха бебета), гледам да не се прегръщат и целуват или да не си ядат един на друг от храната.
Няма начин. Обикновено боледуват с 3-5 дни разлика и така ми се събират по 2 седмици да има болни.

# 19
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Момичета, пиша набързо - "Как предпазвате едното дете, когато другото е болно?"

....

До момента не успявам. Разболее ли се каката, задължително и малката прихваща. Слава Богу, по-леко се разминава, де. Е, сега е хремава без сестра й да е "виновна"

# 20
  • Мнения: 3 423
Аз имам само едно дете,но съм правила безуспешни опити да предпазя сина ми,когато е болен мъж ми.Не,че при нас помогна ,но и често проветрявах и пръсках помещенията с разтвор от вода с няколко капки етерично масло от лавандула.

# 21
  • The O.C.
  • Мнения: 61
Не ги разделям.Те се заразяват един от друг преди да се усетим и после няма смисъл от разделяне.Сега бебето е болно,а баткото е здрав

# 22
  • София
  • Мнения: 1 044
Опитът ми с две деца показва, че влезе ли вирус у нас, го изкарват и двете (а понякога и ние с баща им).

# 23
  • Мнения: 1 062
Няма как да стане, но превантивните мерки, които си взела е възможно все пак да помогнат.

# 24
  • Мнения: 2 211
Нямам две деца, но това ми изглежда мисия невъзможна.

# 25
  • Мнения: 1 671
Досега два пъти опазвам бебата като пращам сина ми при бабите. Но това е само защото малката е на няма 2 месеца и не ми се иска точно сега да боледува. По-нататък ще си карат болестите заедно с баткото.  Wink

# 26
  • Мнения: 2 722
Според мен, това което си предприела е добро. Друго не се сещам.
Лично аз с мисълта за второ дете, съм приела и мисълта за верижната реакция.
Е, моля се да се посбият, а не да се целуват докато единя е сополив, ама и боя завършва с целувки, та това не помага  Laughing

# 27
  • Мнения: 4 877
мерси, момичета.

Много трудно с болести и 2 деца. Искам хем големият да оздравее, хем - малкият да не се зарази,
През август успях да опазя бебока - беше на 1 мес, кърмех го с маска, баткото беше много болен, но с бактериална инфекция. Сега обаче с този вирус!



 

# 28
  • София
  • Мнения: 9 857
Досега не съм успявала да ги опазя,а и вече не се и старая да го правя.Нямаме случай едното дете да е болно,а другото да не прихване.

# 29
  • Мнения: 2 839
Не съм и опитвала да ги предпазвам.
Не мисля, че нещо може да се направи. Понякога се заразяват един от друг, понякога не.

# 30
  • Плевен
  • Мнения: 251
Момичета, пиша набързо - "Как предпазвате едното дете, когато другото е болно?"

- едното дете е на 8 г. , другото е бебе на 8 месеца.
- баткото е с вирусно заболяване и висока температура

- в отеделни стаи са, но аз ходя ту при единия, ту при другия - слагам си маска за всяка стая и отделен халат, мия се с гореща вода след всяко влизане при баткото; бебо пие осцилококциум; проветрявам.

Не се притеснявай, аз съм на същото положение и мога да ти кажа, че бебетата прекарват много по-леко гриповете, а в повечето случаи дори не се заразяват. Ако пък го кърмиш още почти сигурно е , че няма да се разболее.
Аз предприемам същите предпазни мерки като теб, но колкото и да позиш вируса си е вирус, въпрос е до сила на имунитета, дали ще удържи или ще се поддаде. Иначе през зимата баткото изкара 2 грипа/настинки и азне зная какво беше, аз изкарах грип с 39,5 градуса, но го кърмех през цялото време и може би затова не се разболя.
Сега вече е на 8 м - отбих го преди седмица и се надявам скоро да не ни застигат вируси. Давай профилактично по 1 оксцилукокцинумче на седмица.
Желая ви здраве.

# 31
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
И аз мисля, че кърменето те е спасило първия път  Thinking И при мен беше станало така, малката беше на 2 месеца, в къщи и тримата минахме през някакъв вирус с изумително висока температура, а тя само една вечер вдигна температура 37.8, като по съвет на лекаря не сме давали лекарства. Теоретично няма как да предпазиш бебето. Единственото, което аз правя, е да помоля баткото да не прегръща и целува малката за известно време. Същото важи и когато малкото се е заразило, а баткото е все още здрав.

# 32
  • Мнения: 4 877
аз единствено се надявам, че реално - като се замисля, са нямали контакти много един с друг. Баткото е с алергия и още миналата седмица почна някаква хрема и аз го помолих да не се гушкат.

Аз най-много се притеснявам какви бацили разнасям аз като ходя и при двамата - макар и с маска и др. предпазни мерки.

# 33
  • София
  • Мнения: 478
 Аз също мисля, че предпазването е кауза пердута- още повече, че преди да проявят симптоматиката си болестите имат известен инкубационен период, през който децата са в контакт. Нашите образи са три- по един брой на училище, на градина и вкъщи. В началото правех отчаяни  опити  да изолирам болния, да педотвратя достъпа до едни и същи играчки, съдове и т.н., но установих, че обикновено резултатът (да се заразят здравите) е обратно пропорционален на положените от моя страна усилия. Така че се примирих с вероятността къщата да се превърне в лазарет (3 деца+задължително таткото) и наблягам на профилактиката- за всички "Осцилококцинум" и вит.Ц, като не тормозя задължително болния с ограничения да не ходи тук и там, да не пипа това или онова.
Във всеки случай, изглежда има нещо вярно в твърдението за "бебешкия имунитет" и не е задължително винаги и  малчовците да се разболяват, или поне при нас често болестта е протичала с  доста по-леки симптоми при Бебчо. Спокойно и дано скоро забравите за тези тревоги!

# 34
  • Мнения: X
Според мен няма начин  Tired

# 35
  • Мнения: 4 877
Благодаря, момичета!
Като гледам днес бакото си е свеж като "гъбка".  Simple Smile Пу-пу-пу! Още покашля, но той е с алергии, не знам вече от какво е. Но и днес ще е по-изолиран. Аз си продължавам с маската, че не знам докога и дали съм си "вирусоносител". Бебо е под "зоркото ми наблюдение"  Wink. Най-трудно с таткото се оправям  Simple Smile - вземал предпазни мерки.
Иначе от това, което изброихте за децата - при нас нали са с голяма разлика и нито съдове, нито кърпи, нито играчки минават и през двамата. А баткото беше с толкова "ангажименти" преди това, че едва се виждахме - затова все още си мисля, че може да се размине. Иначе беше с 40 градуса температура, дано днес наистина е ОК.

А и още една предпазна мярка, която вземам, но забравих да напиша - храни се в точно определени съдове, чашки и прибори.
Догодина обеща, че ще си сложи ваксина - преди сме му слагали и наистина не е хващал вируси. Тази година (есента, де) избяга от лекарския кабинет. Снощи ми обесняваше, че ако решал пак да бяга, да го дъжим и да му я бият.

Много сте готини - благодаря! Аз още леко се стряскам да мисля по-различен начин и за двамата и то за двамата да е най-най. Не знам как го правите. Само клонирането май е спасението - вчера бях се побъркала - постоянно се преобличам. Мама с червения халат при батко, след малко мама с розовия халат при бебо. И това нон-стоп.

Ще продължа да ви информирам за моята "битка" с вируса.

# 36
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Не мога да ги изолирам. То заразата витае още преди детето да се е разболяло, та не знам дали има и смисъл.

# 37
  • Мнения: 123
Направо ти завиждам на ентусиазма.Моите деца са с година и половина разлика.Малкият беше на 20дена,когато"баткото"се разболя и вдигна за пръв път 39,5.И аз като теб ги разделих в отделни спални още от самото начало,но това не направи чудеса.Спомням си как в един часа през нощта кърмех малкият,а големият ме вика и плаче от другата стая с висока температура.Нали се сещаш че няма време за да се мия или преобличам.Решението е едно-имуностимулатори и на двамата и в една стая.Те са с общи играчки така че.................................Човек трябва да полага усилия повече като са здрави,пък като се разболеят то вече свършило и не зависи от нас да ги опазваме поотделно.Пък и те моите момчета не могат един без друг.

# 38
  • Мнения: 100
Не мога да ги предпазя.Първо се разболява едното дете,после другото.Всеки път едно и също. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт