Не произнася ясно думичките...

  • 565
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 321
Здравейте майчета. Hug
Четох много неща но реших да попитам.. Embarassed
Малкия е на 1,5г и постоянно бърбори нещо но ме притенява че като цяло не казва нищо ясно като думичка.Просто си бръщолеви на своя език и това е.. newsm78 ooooh!Дори мама не казва само ме гледа и ми се смее като му я повтарям.Казва тати,бау-бау,бу-бу,ма...Като цяло виждам че ме разбира понеже е много контактен и ме гледа в очите като му говоря но започне ли да му повтарям ме гледа ,смее се и започва да бръщолеви... Sick
Рано ли е да се притеснявам ..или не.
Не знам на тая възраст дали мога да го заведа на логопед или пак е рано..
Моля ви дайте ми съвет. Hug Hug Hug

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 18:12 от mira sm

# 1
  • София
  • Мнения: 1 511
Да,рано е да се притесняваш.  Grinning
Ако след 3-та - 4-та година забележиш,че има проблем можеш да започнеш да посещаваш логопед. Но проблем означава да не може да каже къща, а кита...
Виж тази тема.....определено ще намериш доста отговори на напиращите в теб въпроси.

# 2
  • Мнения: 9 814
Нормално е! А за логопед е рано! Важното е да те разбира, когато му говориш и да изпълнява твой молби, като например :донеси камиончето и т.н.
Виж повече тук за етапите в говорното развитие на децата:
http://www.amber-bg.com/index.php?option=com_content&task=vi … 100&Itemid=27

# 3
  • Мнения: 4 629
Винаги можеш да отидеш на логопед - поне за консултация. Специалист най-добре може да прецени дали детето ти има нужда от помощ

На една моя приятелка детето така бърбореше на негов си език. Започна да посещава логопед на 2 годинки -проговори разбираемо за 1 месец  Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 39 718
И азмисля, че е рано за логопед. Дияна проговори с изречения на 1,7 г, но аз бях в ролята на мама-преводач.
Миналата година я водих на консултация с логопед, защото имаше проблеми с мекото Л.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Не се притеснявай, мъничък е още.Моят малкия проговори ясно чак на 3год и половина. Те момчетата проговарят по-късничко. Логопед - след 4-тата годинка, така ми казаха, но не се наложи. Laughing

# 6
  • Мнения: 2 211
Малък е. Синът ми проговори след 2г., а членоразделно след 3г.

# 7
  • Мнения: 1 321
Много ви благодаря момичета за съветите... Hug
Ако по-нататък имаме още проблеми ще го заведа на логопед за всеки случай.. Crazy

# 8
  • Мнения: 2 431
Едното ми дете проговори на 2 години и  2 месеца с цели изречения, дотогава буквално мучеше и сочеше. Другото забръщолеви от преди навършване на годината. Всяко дете е индивидуално, не си търси излишни поводи за притеснение.

Общи условия

Активация на акаунт