Серклаж в 24г.с-Помогнете със съвет!

  • 3 262
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 82
Ето мало подробности-шийката на матката ми е добра дължина(сега я измериха 3,6см,но може и да е отколонение при измерването в сравнение с 4см миналия път),няма разкритие,но това което най-вече притеснява докторката е,че започнало вклиняване на околоплодната течност и в този случай контракциите са много опасни.Чрез серклажа няма да спрат контракците,а само ефекта от тях-предлага го като превантивна мярка,но каза,че ако ставало въпрос за неин близк задължително ще го направи като остави избора на мен.Ако не го направим се очертава лежане през цялото време и през седмица на вливания в болницата(което между другото ще ми излезе и доста солено,но парите не са най-важното в случая) и остава риска бебето да тръгне да излиза,а това не може да се спре.Каза,че не може да гарантира,че и след серклажа няма да се наложат вливания,но много по-рядко.Увеличиха ми дозата на магнезия,който пия и доки каза,че трябва да имам поне 3 дни без контракции.До края на седмицата трябва да взема решение,като близките ми казават да го правим(серклажа),че ако нещо се случи цял живот ще се обвинявам,че не съм взела всички възможни мерки.Някой преживял ли го е и може ли да ми даде съвет?  Praynig
Между другото докторката каза,че няма да е късно(ще бъда в 24г.с),а чета в нета,че е - някакви усложнения ли могат да възникнат ?Тя ми обясни ,че става въпрос за краткотрайна интервенция(няколко минути) под пълна упойка и безопасна за бебето,че шийката е достатъчно дълга ,за да я направим,лежи се само 1 ден в болницата.
Искрено ви благодаря за всеки съвет,който ми дадете   bouquet

# 1
  • Мнения: 27 524
Моя приятелка преди точно в 24-та седмица се подложи също на серклаж заради разкритие, но тя постоянно лежи, вече е в средата на осми месец, всичко е наред. Процедурата тук се прави с епидурална. Стискам палци всичко да е наред.  Hug

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз стискам палци всичко да е наред с теб и бебо  Peace По-добре направи серклажа  Hug

# 3
  • Мнения: 2 641
аз бих ти препоръчала консултация с лекар специалист. моят лекар е завеждащ патологична бременност и е изключително добър. ако искаш още един преглед и компетентно мнение ми пиши на лични. никоя мама не може да ти каже какво да правиш и риска при теб какъв е. като цяло серклажа е добър вариант стига да има смисъл от него в твоя случай.

# 4
  • Мнения: 82
Anaise аз утре си записах час за второ мнение(въпреки че имам огромно доверие на  моята докторка) при завеждащия патология във Втора градска(моя приятелка е при него ),благодаря ти все пак за предложената помощ ,благодря и на Блонди и Памси за мненията  Hug

мен най-вече ме притеснява късната седмица и затова искам да събера колкото се може повече мнения

# 5
  • Мнения: 2 641
stella_a най важна е правилната диагноза. после лечението. дано всичко е наред с теб и бебока. ако имаш някакви колебания ми пиши да ти дам координати на лекаря. работи в МД. много е добър. успех ти желая  Peace

# 6
  • Мнения: 5 391
Аз с втората бременност бях със серклаж, макар и направен в доста по-ранна седмица.
Можех може би да мина и без него, но не рискувах, защото имах малко дте, за коетроцедура, може само да ти е от ползао трябваше да се грижа, да го вдигам...
На теое място бих се подложила на тази процедура, може само да ти е от полза.

# 7
  • Мнения: 54
Дано всичко да е наред.Успех!

# 8
  • Мнения: 360
Не съм сигурна точно какъв съвет да ти дам. На мен ми направиха серклаж в 24 г.с., но при мен беше "на горещо" (което е кофти). В моя случай рискът беше много голям и със серклаж и без. Направиха го, аз бях със чести контракции и в 31 г.с ми изтекоха водите и родих. Опастността при серклажа, по принцип, до колкото знам, е че по-лесно навлизат бактерии и може да се спука мехура. Забравих да кажа, че аз и след серклажа лежах. Може би ако бях на твое място, бих си направила. Що се отнася до контракциите, много е важно да са по-нарядко. Питай докторът си дали да не ти дадат да пиеш Генипрал. Той по принцип се пие в по-късен етап, но ако са ти по начесто контракциите може би ще е добре да взимаш.
Иначе серклажът се прави с пълна упойка ( не повече от 15 мин.) при мен не беше епидурална, правиха ми го в Тина Киркова. Не е нищо страшно, наистина.
Мисля, че ако лекарят ти препоръчва серклаж, има пред вид, че ще е по-добре. Те знаят рисковете. Хубаво е, обаче, и едно второ мнение, защото лекарите са малко на двете крайности относно серклажите.
Пиши като вземеш решение.
Почивай и дано всичко е ок.
 Hug

# 9
  • Мнения: 872
Според мен трябва да послушаш лекаря си. Самата манипулация се прави с кратка венозна анестезия и продължава не повече от десетина минути. Леко и успешно доизносване на бременността  Peace

# 10
  • Мнения: 22
Незнам какво друго да те посъветвам, освен да послушаш съветите на лекарите. Пожелавам ти безпроблемно бременеене до края и да се похвалиш с хубаво и здраво бебче Hug

# 11
  • Мнения: 375
Момичета,какво правите когато се наложи серклаж,а имате и друго дете-как обслужвате детето,то си има своите грижи,иска това,иска онова,трябват разходки,а не е достатъчно голямо да му се обясни ,че мама трябва да лежи?

# 12
  • Мнения: 1 102
Стелла би ли споделила какво решение беше взела, гледам че вече си в края на бременността.
И на мене другата седмица лекаря иска да ми направи серклаж, шийката от 4 см сега е 3см, а и при първата бременност в 29 седмица имах 2см разкритие.

# 13
  • Мнения: 1 868
Момичета,какво правите когато се наложи серклаж,а имате и друго дете-как обслужвате детето,то си има своите грижи,иска това,иска онова,трябват разходки,а не е достатъчно голямо да му се обясни ,че мама трябва да лежи?
При всички случаи, дори да ставаш и да се грижиш за другото си дете със серклаж е по безопасно отколкото без Peace
Даже съм чела по мед учебници, че серклажа се поставя за да може жената да води нормален живот след него, като изключим по тежките случаи като мен за съжаление Sad

# 14
  • Мнения: 375
Момичета,какво правите когато се наложи серклаж,а имате и друго дете-как обслужвате детето,то си има своите грижи,иска това,иска онова,трябват разходки,а не е достатъчно голямо да му се обясни ,че мама трябва да лежи?
При всички случаи, дори да ставаш и да се грижиш за другото си дете със серклаж е по безопасно отколкото без Peace
Даже съм чела по мед учебници, че серклажа се поставя за да може жената да води нормален живот след него, като изключим по тежките случаи като мен за съжаление Sad

Не знам колко тежък случай съм,но не трябва да чистя,да готвя ,да пътувам,да вдигам каквото и да е.Предстои ми в понеделник тази процедура и мисля по-дълго да си поговоря с докторката ,то не може и само да се лежи-другото тете също изисква обгрижване.Абе да му се не види,женски работи-какви мъки само изтърпяваме Close

Общи условия

Активация на акаунт