Сред цъфнали цветя играят ПЛОВДИВСКИТЕ ни деца (Пловдив - 17)

  • 15 093
  • 290
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 354
сис7, честито!  bouquet Да ти е жив и здрав, пък белите са бял кахър, дето се вика  Mr. Green
за тортите - Червената шапчица в Смирненски също е добра  Peace и на разумна цена

# 76
  • Мнения: 6 206
Леле, като гледам какви торти се препоръчват, чак ме е страх да попитам за доктор.  Simple Smile
Майтапа настрана, ето експерт Пепи ще каже, хубава евтина, тоест на разумна цена, торта няма. Няма как да има.
Освен майсторлък в една торта трябва да се вложат хубави материали. Наблъскано сметана и захар, не прави тортата...
Смея да говоря защото няма сладкарница в града, чиято торта да не съм опитала по няколко пъти.
Но хора разни, вкусове разни.

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
......хубава евтина, тоест на разумна цена, торта няма. Няма как да има.
Освен майсторлък в една торта трябва да се вложат хубави материали. Наблъскано сметана и захар, не прави тортата...

Напълно съм съгласна с Каспър. Аз правя доста торти напоследък, но една сметанова нямам. Просто за мен сметаната не е крем. Това е най-евтиният пълнеж, който може да се сложи. Естествено цената при сметановите е ниска, но лично аз като опитам такава ми се отщява да я ям. Има много по-приятни кремове, но по-скъпи. Украсата също оскъпява тортата - особенно ако е фондан. Моделирането на фигурки е трудоемко и съответно се заплаща. Мога само да ви кажа колко излизат торти с фондан и хубав крем като се сложи труд и някаква печалба.
8 парчета- 20лв.
12 парчета- 25-30лв.
16 парчета - 30-35лв.
24-30 парчета - от 40лв. нагоре

# 78
  • Мнения: 3 216
Така е . НО,например на Неделя са с много украси и т.н Би трябвало да са по-скьпи,нали така. Но качеството им е  Sick Не са ми вкусни като цяло. Ето защо не винаги цената е определяща. Има хубави торти с крем и украса на сьвсем прилични цени.Вьв вьпросните Попимони сме пробвали торта сьс страхотен крем на 1 лв парчето. А и фондана не винаги е вьрха,та да си заслужава още пари отгоре само заради него. А и тьй като на малко места се предлага торти с фондан,рьчна украса и т.н. цените са меко казано надути-няма да забравя една торта от 80 лв ooooh! . Знам колко струва фондана,блоковете шоколад и готовите глазури.

По-добре преди да порьчате седнето и хапнете едно парче,за да имате някаква представа за нещата.



Леле, като гледам какви торти се препоръчват, чак ме е страх да попитам за доктор.  Simple Smile


Надявам се да не говориш сериозно.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
kremena, донякъде съм съгласна с теб. И на мен в Неделя тортите не ми допадат на вкус. И вярно е, че има хубави торти украсени с крем, но за мен по-ефектни са тези със захарното покритие.
Мисля, че за такъв тип торта съм дала реални цени (все пак крема не е обикновена сметана). Няма да коментирам излично надутоте цени на някои места  Wink
Яд ме е, че някои от производителите правят фонданени торти, но вътре пак си слагат сметаната  Sick

# 80
  • Мнения: 1 053
Ауууууу Пепи,досега разглеждах твоите вкусотии,невероятно красиви неща правиш  Laughing  newsm10
Трябва да дойда при теб на уроци  Joy Joy

# 81
  • Мнения: 7
 smile3501 Пепи, и аз да се присъединя към miss 74
онемях и огладнях  Embarassed
... кажете сега къде човек може да си хапне от тези качествените ?

# 82
  • Мнения: 6 206
Въобще не си правя майтап. Не желая да коментирам конкретни сладкарници, защото всички описани по-горе са ми клиенти.
За сладкарница Неделя - една и съща торта един път е страхотна, един път е отврат. Явно и там го има човешкия фактор, въпреки рецептите. Никой не може да ме убеди, че за 1 лв може да стане торта. Това го говоря на база опит не само в Пловдив.
Но пак казвам хората са различни и харесват различни неща. Всеки е свободен да харесва каквото си иска. Разликата е че веднъж като опиташ от хубавото, трудно се връщаш на обикновени неща.

# 83
  • Мнения: 1 900
Разликата е че веднъж като опиташ от хубавото, трудно се връщаш на обикновени неща.
Peace

# 84
  • Мнения: 966
Каква вкусна тема се е заформила  Wink
За втория рожден ден на детето смятам аз да направя тортата.Така ще знам какво има вътре и няма да има изненади  Laughing Е няма да е вероятно толкова красива.......но пък ще се постарая да изглежда добре  Grinning

Силвия_80 защо пък лекаря ти дава да си правиш копия от изледванията  newsm78 моята ми даде всички изследвания и пътния лист за родилното и отидах в родилния дом да си запазя час за секциото.Когато ми даде изследванията повече не съм ходила при нея ,а само в родилния дом.
Леко раждане   bouquet

# 85
  • Мнения: 966
Честит Имен Ден на всички именници!!!!!!!
Да сте живи,здрави и много обичани!!!!
Да не забравите да почерпите   Wink и да се разпишете в темичката

# 86
  • Мнения: 2 132
Черпя ви за именния ден на Ива  Grinning


Честито и на другите , които празнуват днес.  bouquet

# 87
  • Мнения: 1 900
Честито на всички именници bouquet

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Честито и от мен на всички имащи повод да празнуват днес!

# 89
  • Мнения: 1 792
честит празник на всички именници,желая ви здраве и прекрасен живот Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт