Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 221 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Как точно става смяната на стара интериорна врата с нова?

В суматохата покрай изолации, замаски и шпакловки не се усетихме с мъжо да си сменим навреме вратата на хола, а тя плаче за смяна. Опасяваме се, че на всичко ново смяната на вратата ще предизвика отново хаос и мръсотия.

Такъв ли е редът: 1. Идват, мерят, правят. 2. Идват, слагат, измазват. В същност едва ли измазват, но разните му там уплътнения би трябвало те да си ги сложат... - и налага ли се шпакловъчна работа при такава смяна?

Моля тези, които са минали през смяна на врата да споделят. Благодаря.

Цитирай

при нас продцедурата е такава-изкъртиха старата врата и каса,премериха разстоянието,замазахме,боядисахме,донесоха новата врата и монтираха.това е. Laughing
Цитирай

София

1. Изкъртва се старата.
2. Майстор-шпакловчик изкърпва дупката, ако има повечко разрушения и е с неправилна форма.
3. От фирмата-производител взимат размерите.
4. Стоиш един месец поне с гола дупка като в пещера.
5. Доставят ти вратите и ти ги монтират.
6. Оказва се, че касата не пасва съвсем добре.
7. Допълнително замазват и шпакловат около зеещата каса.
8. Боядисваш отново помещението, защото за месеца, в който си чакал вратите, се е опушило поне малко и кръпката около вратата си личи, нищо, че си боядисал там с остатък от същата боя, която преди това си положил на стените.
Цитирай

weltweit

baibibi, ти ме отчая  с пребоядисването   ooooh! От фирмата с вратите ми казаха да ги викна за размери след като боядисам и сложа настилка  Tired
Цитирай

София

baibibi, ти ме отчая  с пребоядисването   ooooh! От фирмата с вратите ми казаха да ги викна за размери след като боядисам и сложа настилка  Tired
А сега де  newsm78 Ние също мислехме първо вратите да сложим и едва след това каквото има да се прави по стениете и пода. Голяма чуденка пада при нас, като не разбираме така ще е      Mad
Цитирай

София

Всъщност за настилката на пода решението е изцяло на клиента - ако монтират вратата без настилка, то после настилката се крои около касата, а ако е предварително монтирна - касата стъпва върху нея. С оглед на бъдеща евентуална подмяна на настилката, ще е по-трудно да се демонтира старата, ако касата е стъпила върху нея.
Не знам дали ме разбрахте.
За боядисването на стените - по същия начин, само че, ако се наложи да се правят корекции около касата, то те ще стоят като кръпка, затова е по-добре да се боядиса след монтажа на вратата, като естествено касата се покрие и се пази от боята.

Цитирай

вратата се слага след като е боядисано и след като е сложена подовата настилка,дори размер за новата врата се взима след поставянето на настилката,за да не се налага да се реже вратата после,а да е по мярка.
Цитирай

weltweit

вратата се слага след като е боядисано и след като е сложена подовата настилка,дори размер за новата врата се взима след поставянето на настилката,за да не се налага да се реже вратата после,а да е по мярка.
Значи ще ги извикам след като сложа настилката и преди да боядисам. Дано не се мотат много  Tired
Цитирай

София

baibibi, точка 2 да разбирам, че аз я осигурявам нали?

Или те си имат на разположение?

Благодаря ти за точното инфо.
Цитирай

София

1. Изкъртва се старата.
2. Майстор-шпакловчик изкърпва дупката, ако има повечко разрушения и е с неправилна форма.
3. От фирмата-производител взимат размерите.
4. Стоиш един месец поне с гола дупка като в пещера.
5. Доставят ти вратите и ти ги монтират.
6. Оказва се, че касата не пасва съвсем добре.
7. Допълнително замазват и шпакловат около зеещата каса.
8. Боядисваш отново помещението, защото за месеца, в който си чакал вратите, се е опушило поне малко и кръпката около вратата си личи, нищо, че си боядисал там с остатък от същата боя, която преди това си положил на стените.

Точно това е процедурата.
За точка 2 си зависи от фирмата.Ако сами си демонтират вратата и са по-специалисти може и да отпадне.
Цитирай

А знае ли някой как се обръща интериорна врата - в момента ми се отваря на вътре, искам да се отваря навън. Дали може същата врата да ползвам (или поне каса) или да се поръчва нова newsm78 newsm78
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.