детски обувки от велур-как ги почиствате?

  • 1 423
  • 20
  •   1
Отговори
След дълго търсене,най-после си купихме хубави обувки за прохождащо бебе.Обувките са от велур и за 0 време стават мръсни.Всяка вечер ги пера с четка ,сапун и вода и подсушавам с кърпа но се страхувам че по този начин много бързо ще ги съсипем.Мили мами ,дайте идея как почиствате такива обувки Praynig

# 1
  • Мнения: 4 111
Ако четката е твърда ще ги съсипете лесно, опитай с мекото на гъбата и веро, пак се почистват добре, е, с малко повече усилия.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 741
От магазин за обувки си купих специална четка за велур, за моите обувки. Твърда е. Прилича малко на домакинска тел Simple Smile Прахта се почиства доста добре. Продават се цветни и безцветни спрейове за велур.

# 3
  • Мнения: 274
и аз предлагам да си вземеш специална четка за велур или ползваи мека , четка и също спрейовете за велур са добро решение.
Но не се задълбочавай, чак толкова, все пак това е дете и обуквки те са на дете,което постоянно играе и не се пази така че не е голям проблем ако понякога са му мръсни обувките.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Търси по магазините-продават най-различни работи за поддържане на велура

# 5
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Те, обувките, така или иначе ще бъдат съсипани за около месец, защото прохождащото дете не стъпва правилно, и ги изкривява и изтрива, та да не кажа и пробива. Така че, с водичка чисти и не се коси, че тепърва ще пръскате пари за обувки!

# 6
  • Мнения: 4 388
мека четка и разни спрейове за велур Peace

# 7
Мамчета,много благодаря.Малко ме притесняват спрейовете(нали са химикал),защото тя от време на време си пипа обувките и после ръчичките в устата.Но може би ще купя защото при всички случеи ще са по добре поддържани.Обувките са светло зелени на United colors of benetton и още като ги видях в магазина се влубих в тях но не помислих че ще са трудни за поддържане.Още един път благодаря.

# 8
  • Мнения: 3 268
Само с влажна гъбичка.

# 9
  • Мнения: 4 335
Има специални 4етки за велур PeaceДобре по4истват

# 10
  • Мнения: 4 668
Със специалните четки за велур и после спрей за велур  Peace

# 11
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Само с влажна гъбичка.
Peace

# 12
  • Мнения: 1 103
Само с влажна гъбичка.
И ние така.

# 13
  • Мнения: 22 751
Пера ги с мека четка и сапун или течен прах за пране.После ги минавам с четката за велур и пръскам със спрей в подходящия цвят.Само с четката за велур не става,когато са се зацапали,трябва им вода и сапун.Но задължително е после да се напръскат със спрей,той ги омекотява и импрегнира.

# 14
  • Мнения: 8 999
Аз ги четкам с една еропореста гъба, специално за велур, с която поддържам и своите обувки. Когато съвсем се зацапат, ги пера.
Но по принцип избягвам да купувам велурени обувки - както за мен, така и за децата. Това е доста деликатна материя, която се поддържа трудно и лесно се поврежда.
От друга страна детето ти ще носи тези обувки само няколко месеца /защото ще дойде друг сезон и защото крачетата растат бързо/, така че не им се впрягай много. Да ги поноси, докато й стават, а после хвърляй на боклука!

Общи условия

Активация на акаунт