Рубеола, въпреки че е ваксиниран? Възможно ли е?

  • 2 949
  • 14
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 907
Случвало ли се е на вашите деца? Синът ми (2г и 1м) е ваксиниран преди една година, както е по имунизационен календар. Миналата седмица имаше температура 3 дни от 37.5 до 39.3, с леееееееееко зачервено гърло (според педи) и после се обрина - първо по корема и гърба, после по врата и зад ушите, а не както е описано навсякъде за рубеолата, че от лицето надолу слиза обрива. Педи каза рубеола, за което говорели и типичното подуване на лимфните възли "като герданче". Обривът продължи около 2.5 дни и изчезна изведнъж, май не го и сърбеше.  На фона на това имаше и лека температура следобяд и нощо време до 37.8, което би трябвало да изключи розеола  newsm78 - нали там при избиване на обрива температурата спада. Като цяло мина леко, но аз оставам със съмнението възможно ли е това да е рубеола, при положение, че детето ми е ваксинирано? Или пък благодарение на ваксинацията болестта протече по - леко?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 108
Възможно е.Моят син е ваксиниран и изкара рубеола в началото на градинския сезон.Не знам от къде го довлачи.Защото в групата му нямаше нито преди,нито след.А личната беше сигурна,че е шарка.

# 2
  • Мнения: 600
а, пуснала съм и за тема по такъв въпрос, дано някой се включи. само че при нас проблемът е, че док казва алергия, не шарка. honey-bee, изразени пъпки ли бяха или едно като от коприва нашарено, много дребни, но не еднакво големи и с неправилна форма...

# 3
  • Мнения: 953
Ваксината не предпазва на 100%, има макар и много малка вероятност  имунизирани деца да се разболеят.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 134
моята дъщеря изкара рубеола 1 седмица след ваксинацията, като реакция на ваксината. Но я изкара много леко само обрив без температура.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 575
А като са ви толкова сигурни лекарките - пуснаха ли ви изследвания за доказване на шарката? Щото те всички винаги са сигурни, аз ако ги слушах моето дете при всяка температура щеше да е с рубеола. Беше ваксинирана, а в рамките на 3 месеца, по думите на лекарките изкара 2 пъти рубеола  Joy.

# 6
  • Мнения: 129
Случвало ли се е на вашите деца? Синът ми (2г и 1м) е ваксиниран преди една година, както е по имунизационен календар. Миналата седмица имаше температура 3 дни от 37.5 до 39.3, с леееееееееко зачервено гърло (според педи) и после се обрина - първо по корема и гърба, после по врата и зад ушите, а не както е описано навсякъде за рубеолата, че от лицето надолу слиза обрива. Педи каза рубеола, за което говорели и типичното подуване на лимфните възли "като герданче". Обривът продължи около 2.5 дни и изчезна изведнъж, май не го и сърбеше.  На фона на това имаше и лека температура следобяд и нощо време до 37.8, което би трябвало да изключи розеола  newsm78 - нали там при избиване на обрива температурата спада. Като цяло мина леко, но аз оставам със съмнението възможно ли е това да е рубеола, при положение, че детето ми е ваксинирано? Или пък благодарение на ваксинацията болестта протече по - леко?
Здравейте!
Да се включа и аз по темата.
Дъщеря ми на 1 г 9 м. също е с диагноза рубеола, подобно на сина ти от неделя до вторник включително имаше Т между 37,3 и 37,8 без други признаци за болест, имам предвид без кашлица, хрема, с леко зачервено гърло. Аз още на втория ден се усъмних за шарка като имах предвид варицела, но и двамата доктори, при които ходя, я отвърлиха като вариант. Вчера надвечер избиха първите пъпчици подобни на петънца и след последващ преглед при доктора ни поставиха диагнозата рубеола. Запитах и аз за ваксината, която ни я поставиха миналата година, но докторът само вдигна рамене. И ние сме с подути лимфни възли зад ушичките, което както разбар е главният симптом при рубеолата, и днес вече обривът започва да се слива.  Засега има петна по корема, гърдичките и малко по гръбчето, не се чеши, не е неспокойна, напротив - играе си, все едно не е болна, също така днес вече няма Т.
Аз също съм изненадана от това, че въпреки ваксината щерка ми се е разболяла, но явно наистина ваксините не предпазват 100%.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 907
а, пуснала съм и за тема по такъв въпрос, дано някой се включи. само че при нас проблемът е, че док казва алергия, не шарка. honey-bee, изразени пъпки ли бяха или едно като от коприва нашарено, много дребни, но не еднакво големи и с неправилна форма...
Ами на петна по - скоро ми приличаха, на на пъпки  newsm78 , с различна големина и форма. Обривът от коприва, честно казано, не си спомням как точно изглежда  Embarassed .
Спокойна, а при вас от какво бяха обривите, според теб?

# 8
  • София
  • Мнения: 4 575
honey, pri nas ot analgina, kojto davah za T, 6toto nie bqhme s nad 40 gradusa. Sy6to imahme poduti limfni vyzli, s obrivi na rubeola. No e nevazmovno da boleduva nqkolko pyti ot neq. Ako ne e hvanala vaksinata i boleduvame, tova e 6arka, kym koqto se izgrajda imunitet, ne bihme mogli sled 3 meseca pak da sme s rubeola.

# 9
  • Мнения: 4 451
Абсолютно възможно! Е сега вече наистина ще придобие имунитет за цял живот.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 575
Абсолютно възможно! Е сега вече наистина ще придобие имунитет за цял живот.
Za kogo i kakvo se otnasq?

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Абсолютно възможно! Е сега вече наистина ще придобие имунитет за цял живот.
  Peace

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 907
Благодаря ви, мацки  Hug. Според педито на Вики е възможно, според д - р Слънчева обаче не е  newsm78, не знам какво да мисля  Rolling Eyes ... Сваляла съм температурата само с Панадол, Нурофен и вода, нищо ново ... не вярвам да е реакция към нещо ...

# 13
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 519
Тази ваксина я бихме есента и в резултат на нея се подуха лимфните възли на Ивчо. Заведох го при педито и той каза че няма връзка и ще му мине. Ами не само че не му мина, но и вече сме с диабет, за което съм абсолютно сигурна, че е в следствие на ваксинацията с тази много "чиста "ваксина.

# 14
  • Мнения: 417
Благодаря ви, мацки  Hug. Според педито на Вики е възможно, според д - р Слънчева обаче не е  newsm78, не знам какво да мисля  Rolling Eyes ... Сваляла съм температурата само с Панадол, Нурофен и вода, нищо ново ... не вярвам да е реакция към нещо ...
Видях отговора на д-р Слънчева. Особено допуснатата възможност за пъпки от "претопляне" на дете на 2 години много ми допадна. Как очаквате някой да каже, че е възможно то отговора "няма връзка с ваксината" е напълно автоматизиран. Учи се още при следването. И ние сме се сблъсквали в него.  Апропо и като pinki сме с диабет тип1.

Общи условия

Активация на акаунт