Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 223 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

здравейте, някой знае ли каква е процедурата как един имот, който не е в регулация може да стане в регулация? Става дума за имот в рамките на града, който се продава от частно лице. Интересува ме от кого зависи и приблизително за колко време става.  Върху имота евентуално ще се строи, така че ако знаете нещо по въпроса, моля помогнете ми!

Ако някой се отзове, ще му бъда благодарна Smile

--
сат
Цитирай

София

Точната процедура не я знам, но става бавно и с много бюрокрации. Излиза около 2 евро на кв. метър.  Peace
  П.С. И зависи какъв точно е парцела. Ако е ливада, статута на земята се сменя автоматично на парцел в регулация. Но ако е овощна градина, трябва първо да се бракува в ливада и после - в регулация. Успех !  Smile
Цитирай

София

Благодаря ти, Mirena80!

Ако някой е минавал през такава процедура, ще се радвам да сподели опита си. Става дума за София.

--
сат
Цитирай

В страната на ненаучените уроци ...

Цитат
  Точната процедура не я знам, но става бавно и с много бюрокрации. Излиза около 2 евро на кв. метър. 
  П.С. И зависи какъв точно е парцела. Ако е ливада, статута на земята се сменя автоматично на парцел в регулация. Но ако е овощна градина, трябва първо да се бракува в ливада и после - в регулация. Успех ! 

И аз не знам точната процедура , но нашият парцел беше ливада и не се смени автоматично.Мъжът ми плати на фирма да се оправи с цялата документация и отне около половин година.Не съм много сигурна,но мисля ,че настъпиха пак някакви промени и процедурата стана още по-бавна.
Цитирай

София

Аз на половин година бих била повече от доволна Smile
Като се има предвид, че после трябва да опрашиш документите за строеж, 6 месеца е напълно приемлив срок...

--
сат
Цитирай

София

И аз се интересувам от темата.Ние пък имаме имот в Банкя,който искаме да продадем,но не е в регулация.Та ако някой знае точно как става,моля да сподели
Цитирай

Проблемът не е да го продадеш , а до го вкараш в регулация! Да му мислят купувачите! Smile
Цитирай

София

Само,че цената е почти двойна!
Цитирай

Така е!Вие искате първо да го вкарате в регулация , за да го продадете по-скъпо,така ли?Най-добре си платете на фирма - ще си спестите много главоболия и разкарване!  Smile
Цитирай

В тази тема беше писано по-подробно по въпроса http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=254971.0
От моя личен опит се убедих,че фирмата може да те забатачи яко и следващия път (надявам се да няма такъв,де) бих движила всичко сама.По-бързо ще стане,по-малко нерви ще изхабя и със сигурност по-малко пари.Но,ако на човек не му се занимава и не бърза,може да се пробва с фирма.Като с всяко нещо,има и доволни хора от такива фирми. newsm78
Цитирай

У дома, при моето семейство

Скоро вкарвахме имот в регулация, процедурата наистина е бавна и ние наехме фирма. Подава се молба в общината, прави се заснемане на имота, минават едни хиляди срокове, да уведомят всички гранични до имота съседи, иска се становище от ВиК, Енерго, Бтк, РИОС. Зависи и с какво статукво е имота в момента. Минава на общинска сесия после, в най добрия случай на втората или третата след подаването на всички документи. Имаше още доста глупости, отне ни около година. Но миналата седмица забихме колчетата и вече ще вадим виза за проектиране.
Успех и на вас Money
ПП: Само да кажа че ако ще се занимавате вие не мислете че ще спестите пари или време, фирмите които се занимават с това имат позиции в институциите и минават по-принцип по бързо, ако вие нямате познати навсякъде от където се изиска документ може и да минете за по бързо.
Става въпрос за провинцията /Еленския балкан/ в нашия случай
Цитирай

София

Благпдаря ви за отговорите!

Ще ми се да се вклюи някой, който е минал през тази процедура за имот в София.

--
сат
Цитирай

Няма значение къде е имота , процедурата е една и съща!  Smile Виж , ако е градина , както споменаха по-горе , направо при министъра да питаш , дали може да я изсечеш ?  Laughing
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.