Задържане на течности - има ли начин да се преборим с проблема?

  • 8 183
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 185
Здравейте, някой преборил ли се е със задържането на течности. Споделете впечатления, независимо дали проблемът е провокиран от заболяване, страничен ефект от лечение на такова, просто някаква аномалия или неразположение. Някакви идеи, може би трябва да потърся и в хомеопатия.

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 10:16 от Фанита

# 1
Ползвах Дехидратин Нео почти месец, но след като препрочетох листовката и списъка със странични ефекти, спрях. Наистина, ако някой е намерил решение за себе си, нека сподели

# 2
  • Мнения: 4 344
и аз съм абонирана за вечните отоци,които са провокирани от заболяване,последствие от терапията,...
прекалявам с фурантрила,за да ги преборвам..
добър ефект имам като отстраня солта от храната и се храня с плодове и зеленчуци-тогава добивам нормален образ.диуретичен ефект постигам(е,не като фурантрила)от глухарче,коприва и грейпфрут.
от минералната вода също задържам течности и съм я заменила или с такава бедна на натрий или дестилирана.
аспержите също ми помагат при отоците.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Пусни си на търсене в Гугъла "диуретик" или нещо подобно и ще ти излязат доста храни и билки, които имат диуретичен ефект. Аз задържам течности по време на овулацията и започнах да пия едни хапчета - екстракт от листа от бреза, мисля че бяха и определено има ефект. Има ги по щандовете на "Лечител". Попитай за тях.

# 4
  • Мнения: 185
Пусни си на търсене в Гугъла "******" или нещо подобно и ще ти излязат ...
Това може да се каже във всяка една тема, нали. Би обезмислило форумите.  Peace Потърсила съм, пробвала съм. Ориентирах се към мурсалски чай и чай от мечо грозде, за сега без ефект. Благодаря все пак, че си споделила решението за теб. В "Лечител" наистина не съм погледнала, добря идея. Ще се екипирам с арсенал и ... бомбардировка на организма, затова питах

... някой преборил ли се е със задържането на течности...

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Ориентирах се към мурсалски чай и чай от мечо грозде, за сега без ефект.

Мурсалският чай е добро решение, но мечото грозде по мои спомени май нямаше отводняващ ефект  Thinking

Ето това имах предвид

Общи условия

Активация на акаунт