Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 апр. 2008, 23:07 ч.

дреха която пуска

• 8 454
  • 15
  •   1
Отговори
  • Gorni Bogrov
моля ви,дайте съвет:вчера взех на малкия една червена блузка и я изпрах на ръка за да видя дали пуска ...и познайте толкова много пуска,че чак ми боядиса ръцете.Мисля да я изхвърля,но много ме е яд ,защото е много хубава ,а и е скъпичка.Знаете ли начин да как да оправя т.е.да спре да пуска?

# 1
За дрехи,които пускат боя съм чувала,че първия път се перат в оцетен разтвор.

# 2
Аз не съм се сблъсквала досега с пускащи дрехи, но ако имам съмнение за някоя, я пера заедно с тъмното /черно/ пране. Дори и някоя дреха да пуска, не мога да го усетя!

# 3
А как да изчистя от промазано яке блажна боя, че с лакочистител не стана Sad

# 4
А как да изчистя от промазано яке блажна боя, че с лакочистител не стана Sad

Лакочистителят е на ацетонова основа, а блажната боя не, тя се почиства с терпентин.

По темата - и аз съм чувала за прането с оцет, но се съм го правила, или пера на ръка, или пера с черни дрехи, както каза baibibi.

# 5
Обикновено след 2-3 пранета спира да пуска, но вероятно ще избелее. Това с оцета не е лоша идея.

# 6

Peace

# 7
Peace

В големите магазини продават едни кърпички които се пускат в пералнята заедно с дрехите и ако някоя евентално пусне се боядисват кърпичките а не другите дрехи

# 8
моля ви,дайте съвет:вчера взех на малкия една червена блузка и я изпрах на ръка за да видя дали пуска ...и познайте толкова много пуска,че чак ми боядиса ръцете.Мисля да я изхвърля,но много ме е яд ,защото е много хубава ,а и е скъпичка.Знаете ли начин да как да оправя т.е.да спре да пуска?
Ако блузката е за детето и продължи да пуска боя ,по-хубаво е хвърли.Това са отрови,които могат да предизвикат алергии към нежната детска кожа.

# 9
Ако блузката е за детето и продължи да пуска боя ,по-хубаво е хвърли.Това са отрови,които могат да предизвикат алергии към нежната детска кожа.

Абсолютно подкрепям  Peace Ако се изпоти и боята полепне по кожата му, може да предизвика алергична реакция.

# 10
Пере се с оцет всеки път, а не само първия. Знам го от личен опит. Peace

# 11
  • Gorni Bogrov

Абсолютно подкрепям  Peace Ако се изпоти и боята полепне по кожата му, може да предизвика алергична реакция.
изхвърлих я още тогава,точно по тази причина
А кърпичките ги имам,но те не винаги поемат боята изцяло!

# 12
...

Така е, слагала съм 10 кърпички в 1 пералня, оцветяват се всичките и прането също Sad

# 13
  • Gorni Bogrov
значи не само при мен се получава така,аз лично ползвам кърпичките на Dr Brek....(не се сещам точно как се казваше и едни други ,но и от двата вида не съм особено очарована! Sad

# 14
...
Така е, слагала съм 10 кърпички в 1 пералня, оцветяват се всичките и прането също Sad

На мене досега не ми се е случвало, обаче като чета какво пишете вече няма да разчитам на тях че може да ми развалят някои хубави неща .Мерси за предупреждението

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт