Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 апр. 2008, 23:12 ч.

Чаша с накрайник - от кога?

• 2 052
  • 30
  •   1
Отговори
  • Елин Пелин
Здравейте!
Налага ми се да отсъствам от къщи, а бебето ми е само на кърма. Опитах да се изцеждам и да му дават от шише, но той не харесва биберони и само ги дъвче. Опитаха с лъжица, но става много бавно и голяма част от кърмата отива по дрехите му. А не мога да изцеждам чак толкова много.
Интересува ме дали мога да взема чаша с накрайник и да му давам с нея. Ники е на 5 месеца.
Има ли друга алтернатива?
Моля, много е спешно!

# 1
ние сме на една година и не можем да пием от такава чаша.

# 2
  • София
Аз купих на дъщеря ми такава чаша,но тя рядко пие от нея.обикновено я бута и с двете ръце.щом не иска с биберон може да пробваш със спринцовка.от майки тук във форума съм чувала,че става,но аз лично не съм пробвала.питай hedra на лични за какви спринцовки точно става дума.тя е една от най-информираните тук.

# 3
  • Пловдив
Здравей, може да пробваш чашка с мек накрайник - за бебета над 6 месеца пише на опаковката. Аз взех за бебинка такава на Авент, преди около 3 седмици /всъщност купих само накрайник, той става и на шишетата/. Изливам по малко водичка в устичката и тя преглъща. Течността не се разлива, като същевременно тя си чеше венците с накрайника и мисля, че и е интересно да пие така. Може и на твоето бебе да му хареса.

# 4
  • София
С търсачката попаднах на съвети за вида на спринцовката и лъжичките,които могат да се използват:

"спринцовка или лъжичка от лекарства - спринцовките на Нурофен и Панадол-бейби са много подходящи, както и лъжичката от бебешкия Ефералган"

Надявам се това да помогне.Успех!

# 5
  • Елин Пелин
Благодаря за отговорите!
Ще се възползваме от съветите, дано да стане!

# 6
 Ние имаме с мек накрайник , но сина ми не пие други течности освен кърма и много трудно се справяме с нея.Когато е  топло и е навън и е жаден ,тогава пие от нея малко чай.Но иначе са много добре направени , но не зная дали по-малките бебета ще се справят.
 Моят син никога не е пил от шише и ако е трябвало да му давам изцедена кърма то е било все с лъжичка.

# 7
  • СВИЩОВ
Синът ми все още не иска да пие от такава чаша.Купих 2 ,една с твърд (хвърля я ) и една с мек (пие от време на време)

# 8
Алекс все още не пие от такава чаша,но много си обича чашата със силиконова сламка. Peace

# 9
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
Ние се научихме след 7-ми месец да пием. Пробвай да дадеш мляко със спринцовка внимателно,  става и мерителната спринцовка от Панадол.

# 10
  • Стара Загора
Ние използваме чашас мек накрайник от 7-я месец

# 11
Ох, ние също се пробвахме-явно му идва много течността като захапе и само бута чашата и не иска да пие от нея! Но дано намериш вариант, който да се хареса на твоето бебе! Peace

# 12
  • София
ние се давим с накрайник

# 13
  • Варна
И мойто още си цока с биберона.
На 5 месеца ми се вижда рано.

# 14
  • София
Хм, аз имам такава чашка, но още не смея да давам от нея, защото се притеснявам да не се задави  Thinking

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт