Каква кайма за бебе на 1 годинка? И за дробчетата..

  • 4 888
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 438
Каква кайма ползвате купена или сами си  приготвяте и как?  Simple Smile
И ще един въпрос имам,пилешки дробчета кога въведохте?
Багодаря за отговорите!

# 1
  • Мнения: 27 524
Кайма за малко дете е по-добре да си смелиш сама от избрано от теб парче месо.
Дробчета не давам и скоро не възнамерявам да дам. Прекалено рисковано е.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 249
Защо дробчетата са рисковани? Не знаех. Embarassed Аз съм давала - печени на фурна, не пържени.

Иначе по темата - каймата е по-добре да бъде смляно месо. В по-големите магазини мелят месо, ако ги помолиш и можеш да си правиш каквито искаш съотношения между видовете меса. Peace

# 3
  • Мнения: 1 062
В никакъв случай купешка кайма. В нея няма само чисто месо нали знаеш. Слагат и сланина и не знам още какво си.

# 4
  • Мнения: 486
Дробчета давам домашни пилешки, невиждам нищо рисковано, ако се знае с какво са хранени животните.
кайма - не, най-добре смляно пред теб месо.

# 5
  • Мнения: 27 524
Дробчета давам домашни пилешки, невиждам нищо рисковано, ако се знае с какво са хранени животните.

Говоря за купените, не по принцип. Рисковано е, защото там е събрана химия и стават често натравяния. Аз поне и баща ми два пъти сме се тровили и сме стигали до болница и лекарите казаха, че сме луди да ядем купени пилешки дробчета. А кокошки в двора си нямаме, за съжаление, така че се въздържам и не ядем изобщо.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 581
 Готова кайма даже и за нас не купувам, взимам само месо, което смилат пред мен в кварталната месарница.
 Дробчета аз лично не бих дала на толкова малко дете.

# 7
  • Мнения: 756
дробът е полезен , но зависи от източника -ако си сигурна в източника давай му , добре е за детето

# 8
  • Мнения: 857
И аз не ям купена кайма, пък какво да говорим да дам на детето си  ooooh!
За дробчета не бих дала скоро.

# 9
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Купувай парче телешко и нека на място ти го мелят. Или си го смели у дома.
Моя син е по-голям и аз купувам малко свинско и телешко и ги меля у дома.

Дробчета съм давала веднъж, на яхния.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Кайма-прясно смелена  Peace На синът ми започнах дадавам пил.дробчета на 1г 6м

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 891
По принцип си купувам месо и си го меля.Но се е случвало и купешка кайма да давам.Пилешки дробчета още не съм предлагала.

# 12
  • Мнения: 438
Благодаря ви за отговорите! Simple Smile
Въпреки предупреждението на Блонди днес му сготвих пилешки дробчета. Сварих зеленчуци и ориз сложих дробчетата и масълце - стана много хубаво. И за нас направих,че ми потекоха
 лигите  Laughing

# 13
  • Варна
  • Мнения: 911
a kak приготвяте каймата, в смисъл какво правите от нея, какви подправки ползвате, аз все още не съм давала.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 891
Когато готвя само за малката в каймата нищо не слагам.Слагам подправки в самото ядене.

Общи условия

Активация на акаунт