Лични ортопедични стелки...най-после ги открих!

  • 215 886
  • 207
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1
Аз там мисля да отида ,защото ми трябват нови.Но искам първо да отида на ортопед и евентуално съдов хирург за да си кажат мнението,защото в плантограф предполагам няма съдов хирург...

# 76
  • Мнения: 1
Никой ли не знае добър ортопед в софия?

# 77
  • Мнения: 750
Тези "професионалисти" от Казбек, забравих как се водят- не препоръчвам да ходите там и да се доверявате на компютърна програма+ доктор със съмнителни качества.

Преди 2г ходих там ,само си изръсих парите...

Засега си карам със стандартни на Tacco или Sholl

Има ли друго място на което се правят индивидуални стелки?
Има.В София.Правихме на щерката.Има увиснал глезен-та от там у свода е деформиран.
Ама не знам точен адрес за да ти обясня.Мога да обясня като детет идиотче Blush
Ако си на пазара Иван Вазов на България-все едно си пред пазара Тръгваш нагоре надясно в посока където са болниците.Подминаваш първият светофар който е на България.На следващият който е до болница незнам коя завиваш на дясно.Караш 200-300 метра и в ляво има едни тесни улички.Паркирваш някъде там и съжалявам,че не помня името на улицата но из тези малки улички има едно малко магазинче.Там правят и гипсови отливки.Мама си счупи крака миналата зима и там и правихме подвижен гипс та видях че правят и стелки-индивидуални.Направихме и на дъщерята.60 лева бяха.Чака се две седмици.
Дано си ме разбрала...че с обясненията съм скарана. EmbarassedА и като сме с колата не гледам имената на улиците.

# 78
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Djane, това едмо магазинче за обувки ли е?

# 79
  • Мнения: 750
Не мила.Не е за обувки.Едно малко помещение 4 на 4 метра е само с бюро и един стилаж със стелки.
Там правят всякакви гипсове и индивидуални стелки на място.
Мога да го обясня и така...като завиеш на дясно на светофара с болниците и караш до следващият светофар.Там е разширение леко.На светофара в ляво.После веднага първата пак в ляво и после пак след 100 метра веднага в ляво.И в нея уличка от дясната страна е в една кооперацийка.Но от вън престроено до входа.Вижда се.Бяла дограма.
Окрихме го когато мама си счупи крака и доктора от болницата и препоръча да направим модерен гипс който да се сваля а не като ония да се чеше постонно.Та като отидохме там останах приятно изненадана,че правят индивидуални стелки.
Докторчето там всъщност откри реалният проблем на детенцето ми.Години наред си мислехме че е дюстабан.И в Горна Баня така и казаха.И носеше стелки на Такко и др такива.Като отидохме там и докторчето я прегледа,останови,че всъщност проблема не е в свода а в глезена.Имала увиснал глезен.И го коригираха като направиха стелка за да повдигнат глезена,препоръчаха и да е със шпора.Така и направихме.Сега походката и е съвсем различна.Не замятва краката като върви.Много съм доволна.
Стелките са 60 лева.Нямало нужда да се сменят всяка година.Само ако крачето и порасне.Ама дано да не расте че вече е 39 номер LaughingПети клас е а с по голямо краче от моето Crazy
Та така!
Надявам се да съм полезна с инфото,защото знам от опит колко е трудно да се намери място където да правят такива стелки и да има компетентен доктор там.Толкова много съм разпитвала за такова място в София...никой не знаеше.Все в Горна Баня ни пращаха...ама вече минахме от там преди.Не мерси.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 758
Във Варна само в МЦРСМ ли правят стелки?

# 81
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

Мога да го обясня и така...като завиеш на дясно на светофара с болниците и караш до следващият светофар.Там е разширение леко.На светофара в ляво.После веднага първата пак в ляво и после пак след 100 метра веднага в ляво.И в нея уличка от дясната страна е в една кооперацийка.Но от вън престроено до входа.Вижда се.Бяла дограма.

Стелките са 60 лева.Нямало нужда да се сменят всяка година.

ако се наложи, ще го открия. Сетих се за района и по твоето описание няма начин да не се справя.
Мерси.

# 82
  • Мнения: 284
Djanе а какво точно представлява увисналия глезен? Моето детенце също е с плоскостъпие,но му предписаха супинаторни подложки,направени специално за него,но ефект никакъв не виждам..

# 83
  • БГ
  • Мнения: 1 271
Здравейте,
аз съм на 21 и преди няколко години ми поставиха диагнозата плоскостъпие.Миналата година си направих платограма в град Добрич и се оказа че десния ми крак е по-засегнат от левия, но въпреки това ми дадога еднакви стелки.Та, бихте ли ми казали къде във Варна или Добрия мога да си поръчам индивидуални стелки?И само да ви попитам, поради плоскостъпието и неносенето редовно на стелки ли ми се втвърдява кожата отдолу на крака?

# 84
  • София
  • Мнения: 339
Без да съм изчела подробно темата споделям моето мнение като специалист. Не се паникьосвайте - плоскостъпието наистина не е маловажен проблем, но при леки форми и стандартните ортопедични стелки вършат работа. Въпросът е да е добре преценено кой свод е проблемен и каква е степента. За мен стелки по индивидуална отливка се изработват задължително при комплицирани случаи, тежко плоскостъпие, при голяма разлика м/у двата крака и др..  Най-лесно и бързо плантограма може да се направи в магазините, които продават Кларкс (знам този на пл. Македония напр.). One_Love кожата на крака може да ти се втвърдява в определени участъци именно поради спадането на свода и неравномерното разпределяне на тежестта най-общо казано
Denitsa от колко време детето ти носи супинаторите и колко постоянства?

# 85
  • Русе
  • Мнения: 299
А за Русе инфо-къде преглеждат,къде стелки?Става въпрост за скъсяване на крак с 2-3 см.

# 86
  • Мнения: 284

Denitsa от колко време детето ти носи супинаторите и колко постоянства?
prekrasna носи ги от август (знам че е кратък период) първата седмица ги слагах за по 1-2часа,да свикне,сега е постоянно с тях.Понякога не ги иска,казва че го боли,но не съм сигурна доколко е истина.При него проблема е че петата се изкривява навън и свода съвсем го няма,като при едното краче е повече. Благодаря ти за вниманието   bouquet

# 87
  • Мнения: 0
otmiana-Diana - nе живея ве4е в Русе и незнам дали още е на същото място, защото последно преди 5-6 години като минах не работеше, но не пре4и да минеш и да погледнеш. Аз като малка носих специално направени за мен стелки и обувки ръ4на изработка. Стоях с 4асове и много я мразех тази работилница, но за жалост сега имам малко мом4енце на 1,2г., на което му търся нещо подобно в Англия и затова влязох в темата. Надявам се да намеря нещо на поносими цени, защото по телефона днес от една клиника ми казаха 1700 паунда за ортопеди4ни обувки по поръ4ка  ooooh! И на мен много ще ми помогнеш, ако минеш и погледнеш дали тази работилница още съществува в Русе, за колко време се изработват стелки и обувки- индивидуални и колко ще струват. В Окръжна болница се намираше на времето. От централният вход като тръгнеш към Първо Детско Отделение. Пред отделението има една градинка, не завиваш към входа на отделението, а направо (посока към Дунава). Входа е от задната страна. Пред себе си ще видиш просто ниски 2-3-4 етажни сгради. Минаваш между тях, тясно е и от задната страна в лявата сграда има метални стълби4ки до врата на първия етаж. (дано разбра какво имам предвид). Ако не се справиш с описанието ми, винаги можеш да попиташ на регистратурата къде се намира работилницата за ортопеди4ни стелки и обувки. Много ше съм ти благодарна, ако ми пишеш подробности.

За вси4ки други ползващи стелки да ви споделя моят опит като малка с носенето им, както и със специалните ортопеди4ни обувки по поръ4ка за мен. Мразех ги, искренно  Cry Много бяха грозни, едни такива кафеви и твърди, а на другите деца все бяха едни шарени...Боляха ме много краката като ходех с тях. Спомените ми са ужасни, все с болки. Сложени са ми с прохождането и до към 1-ви клас го носех постоянно и на 2-3 месеца нови и нови и нови... С всяка смяна следваха нови болки, то4но някой спомена 'като 4упещи кокали', усещах как се наместват. Като поотраснах ги захвърлих и приклю4их с тях. В пубертета открих, 4е високият ток донякъде ми облек4ава плоскостъпието, а болките от продължителното им носне бяха неистови (понего временямаше аулин), но бях на 4ервени петна по лицето от болка и стисках зъби и ръцете на юмрук със забити нокти докато поотмине на легло (30мин-1ч).  Сега нося основно маратонки и обувки с много меки, гумени подметки, лесно да се огъват. Мисля, 4е това ми помага, но и нямам много време да си обърна внимание покрай грижите за детето. Аз освен плоско стъпало забравих да кажа, 4е имам и хипермобилност, халтави стави или като тия хора кау4ук. Племенника ми е също такъв. Към 3 год. му направиха операция на едното кра4е да коригират свода и от тогава при натоварване усеща болка, а другото кра4е непосмяха да го бутнат, 4е не е много лека операцията и не е само една, а са серия от много и около 4-ти клас от твърди обувки се оправи от самосебе си. Сега детето ми е със същите данни и е по4ти проходил. Това, което съм открила до момента е - редовни упражнения на мускулите и много твърди обувки (понякога и над кокал4ето, тип боти). Не вземането на мерки при плоско стъпието води до сериозни проблеми в стойката и изкривяване на гръбна4ният стълб. Така, 4е обърнете си внимание, не е шега работ. Обувките geox тук не се водят ортопеди4ни  Rolling Eyes И аз бях о4удена, но факт. Стелки на Scholl също смятам, 4е не са подходящи за всеки. За мен най-добрият вариант е консултация с добър ортопед и изработка на индивидуални обувки и стелки, според слу4ая. Пожелавам успех на вси4ки ви. Търсенето е на4алото на промяната. Вярвам, 4е всеки ще намери правилният за него на4ин и дано съм ви помогнала с моя опит.

П. С. - забравих да ви кажа, 4е и на мен така ми говориха все, 4е до месец ще свикна с обувките, ще ми обива, но ще мине, но като дете краката явно растат по-бързо отколкото имам време да свикна с тях и ми правеха нови или просто при мен нещата не бяха като по книгите. Мен винаги ми беше супер неудобно и твърдо и неможех да ходя. Някой беше споменал, 4 ему се вади едната пета от обувката - ами моите все се вадеха.
Tук са много популярни обувки за корекция на гръбна4ни изкривявания, които аз реално още не съм посмяла да пробвам. Малко са скъпи4ки и ме предопредиха цена под 150 паунда са копия и не водят до добър резултат. Също има проблем със свикването с тях около 3 седмици отнемало, но издържали минимум 3 години без да мръднат. Нямам идея дали това ще е подходящо за поставяне допълнително на стелка в тях, но защо не всъщност. Ето ги:
http://www.mbtshoesuks.co.uk/

Последна редакция: сб, 30 окт 2010, 12:11 от Lidiya_81

# 88
  • Мнения: 134
Здравейте,
изчетох темата и по информацията от нея потърсих въпросната лаборатория за стелки на ул. Казбек 53, но сега там има аптека. Дали някой знае къде сега се намира тази фирма? Ще ви бъда благодарна ако дадете някакви координати, защото вече 3-та седмица куцам и какви ли не диагнози вече предположиха, а мой проблемът е с напречния свод.
Предварително ви блогодаря   bouquet

# 89
  • Мнения: 0
Да ви кажа честно не изчетох всичко отново, може да повторя някого, но се включвам, защото навремето благодарение главно на тази тема отидох на плантограф и изобщо разбрах, че съществува. После заведох там още 4-ма души и разказах на много други. По-конкретно доволна съм от въпросната клиника (макар че срокът въобще не е 3 дни), но причината е в технологията 100% Simple Smile
Не знам защо такова информационно затъмнение още има в България по тия въпроси, на мен поне диагнозата ми дойде от член на семейството, който никакъв лекар не е, а лекарите - нищо. Даже чух, че цял живот щял да си ме боли кръстът. Когато отидох при утвърден специалист и му казах каква диагноза да ми постави Wink (халтави стави), той ме заведе при свои хора, където технологията е от не знам кой век и ако не бяха упражненията, сигурно вече и до операции щях да съм го докарала преди да намеря плантограф - добрите стелки наистина помагат. Но не са достатъчни. Сигурно вече ви е познат този линк:
http://lubomirivanov.com/1839
Поствам и тук моя коментар:
Здравейте
Имам същото нещо отдавна, препатих доста.
Харесват ми упражненията по-горе, дори са приятни.
Исках да добавя обаче, че (както се подразбира от статията) трябва да се работи върху цялото тяло.
Веднъж открие ли човек, че има такъв пробем, да си знае направо – статични упражнения за корем, за седалище,чудесен вариант е пилатес, може и плуване, фитнес програма, съобразена с проблема…
Не е лошо да се мине през добър чекръкчия- ако е сериозно плоскостъпие, значи има размествания по гръбнака. След наместване, може да се избегне в бъдеще с т.нар. мускулен корсет."
А, да, само ше добавя: и аз съм на мнение, че не бива да се прибързва със стелките, особено при децата. И по-добре никакви, отколкото какви да е. Но след като това сухожилие един вид се разтегне (или там каквото става), наистина си трябват яко мускули за компенсация и много пъти стелките пак са нужни. Внимавайте с това решение.
Миши99: на сайта си пише пак същото http://plantograf.com/index.php?go=contact. Просто трудно се намира. Звънни на телефоните и ще ти обяснят.

Общи условия

Активация на акаунт