Лични ортопедични стелки...най-после ги открих!

  • 215 220
  • 207
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 372
Аз освен проблемите със сводовете имам и скъсени ахилесови сухожилия заради което пък ми казаха,
е трябва да нося обувки на платформа от 3 до 5см Crazy Къде ще ги търся тея платформи с връзки незнам Mr. Green
А в къщи с какво се ходи? До сега си бях с чехли ама явно ще трябва да се търсят някакви пантофи затворени, защото аз повечето време съм си в нас, особено сега зимата
А лятото какви обувки се носят?

# 106
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Явно имаш доста проблеми с краката си.
Аз съм само с паднал напречен свод на ляв крак и в къщи си ходя с чехли, тип "крокита". Онези, гумените саба... Нали се сещаш...
А през лятото ми е рай... Ходя с всякакви чехли, без стелка. Просто с чехли нямам болка. Е, появява се след 4-5 часа, но все пак имам удоволствието да съм без стелки.
На болното ходило ми помага стелката, но на здравия крак докато свикнах ми беше трудно. А не може да носиш стелка само на единия крак...

Хайде не се отчайвай и пиши как чувстваш стелките  Hug

# 107
  • Мнения: 0
Хора!!!!Не се лъжете! Казвам ви го от личен опит! Преди време ,след като прочетох мненията ,реших да опитам в Плантограф на Казбек..да, обаче си останах с горчивия опит. Забравете за тази институция, защото няма нищо общо с медицината! Малката ми сетричка има плосскостъпие и естествено трябваше да се направят стелки, както и евентуално да се отделят средства за ортопедични обувки, тъй като крачетата съвсем са и се изкривили. Да, обаче след всички експертни прегледи при професори и доценти, след като беше установено това, "специалистите" от ул.Казбек , решиха ,да допълнят ,че има разлика в дължината на краката, следствие на което, трябваше да се направят според тях стелки с различна дебелина...Такова нещо разбира се не е имала, нямаше нужда от асиметрия в стелките. Някой ще каже не е болка за умиране, да,ама Е! След като ги поноси няколко месеца ,съпровождано с непрекъснати ужасни болки, решихме пак да идем при специалист, но извън страната, защото проблема стана изключително сериозен! Отидохме в Германия, тъй като имаме роднини там...Оказа се ,че детето е могло и да се оправи ако НЕ СА били онези "стелки"!!!!  #2gunfire Продължителното носене с тази асиметрия в дебелината им, е изместило кост в таза й , както и още-повече деформирани стъпала и сега проблемите са много сериозни! Все още не сме намерили решение , но исках да споделя с вас и да ви дам изстрадал, но истински съвет за "Плантограф", защото са мошенници, а както забелязах по коментарите, масово се опитват да лъжат хората ,че им трябва асиметрия в повдигането! Безобразие, така може да си докарате по-сериозни проблеми от спаднал напречен свод!!! А и няма как да се разбере от графика на зоните на натоварване ,колко и дали изобщо единия крак е по-къс от другия!!! Само не мога да си обясня как може да направят това с едно дете и то без да им мигне окото!!!. Cry И имам съмнение следствие на това, че тези "лични стелки" никак не са лични , след като при всички явно има разлика в см-те на дебелината! Наскоро се замислих дали д ане ги осъдя, защото сестра ми , не зная доколко и дали изобщо ще оправи изкуствено създадения проблем от тия измекяри!!! Желая ви здраве и успех и хвърляйте още на мига стелките от онази фиктивна фирмичка....

# 108
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Арлина-нина, съжалявам че се е случило така със сестра ти. Ако имаш сили и основания - осъди ги.

Но недей да слагаш всичко под един знаменател.

На мен въобще не ми е казвано, че единият крак ми е по-дълъг. Нито са ми предлагали стелки с различна дебелина.
Смея да твърдя, че до ден днешен (ползвам ги всеки ден почти 3г.) не са мръднали нито откъм форма, нито от към цвят и материя...
А предните стелки, които носих бяха от Горна баня. Ми развалиха се след няма и 1г. ползване, а не ги носех постоянно.

Така, че дано детето да се оправи. Но недей така сляпо да се доверяваш на никого, даже и на спецовете от Германия.
Мога да ти препоръчам да заведете детето на преглед за гръбначни изкривявания. Може от тях (ако има такива) да има болки...
Всъщност костните деформации са много гадно нещо. И не е ясно кое е първопричината за появяването им. Хубаво е да се стопират час по-скоро. Друго лечение няма.

# 109
  • Мнения: 52
Здравейте! Аз съм на 20 години, почти нямам болки в ходилата, но ходя навътре( изключително грозно). Преди 3-4 години измолих личният ми лекар да ме изпрати на ортопед и се оказа ,че имам 4-та степен плоско стъпало. Получавам безплатни ортопедични обувки от някаква старозагорска фирма, но не са индивидуални, а и почти не ги нося. Като прочетох началото на темата бях почти сигурна, че ще отида във въпросната клиника, за да си направя такива стелки, но сега мненията станаха доста противоречиви. Май наистина е по добре да се поръчат от чужбина. Писахте ,че е възможно от САЩ и Германия. Каква е процедурата някой знае ли ?

# 110
  • Мнения: 952
Моят син също има плоскостъпие в Русе ортопеда му изписа стелки, които така и не взехме, защото искахме мнението и на друг лекар. Отидохме във Варна и доктора взе мярка на сина ми и препоръча да закупим петички,(които се поръчват от САЩ) и се слагат само на петата когато се обуват обувките. Имали и други с такива петички? за първи път чух и видях такива петички, които не са нищо особено една пластмаса оформена като пета, но дано поне свършат работа Rolling Eyes
За това питам имали и други закупили такива пети и с нещо помогнали ли са?

# 111
  • София
  • Мнения: 4
Попаднах на темата случайно. Незнам дали ще мога да Ви помогна, но на дъщеря ми и взимаме от Ортомед в Горна Баня. Взимат ти отпечатък от крака и след една седмица е готова.

# 112
  • Мнения: 284
Моят син също има плоскостъпие в Русе ортопеда му изписа стелки, които така и не взехме, защото искахме мнението и на друг лекар. Отидохме във Варна и доктора взе мярка на сина ми и препоръча да закупим петички,(които се поръчват от САЩ) и се слагат само на петата когато се обуват обувките. Имали и други с такива петички? за първи път чух и видях такива петички, които не са нищо особено една пластмаса оформена като пета, но дано поне свършат работа Rolling Eyes
За това питам имали и други закупили такива пети и с нещо помогнали ли са?
И моят син е с нещо подобно,казват се супинатори,обхваща петата и част от стъпалото,но на него ми ги направиха индивидуални точно в Ортомед. А какви са тези "петички" от САЩ?

# 113
  • Мнения: 952
ами това е точно петичка направена е от пластмаса, нищо особено погледнато реално,дано поне има желания ефект. Доктора ни ги поръча от САЩ от някакъв сайт,където крайния потребител не може да поръчва оттам, защото те работят само с медицински работници и болници Rolling Eyes И така взе му мярка поръча ги и след около месец ни ги пратиха. ПО късно ще заредя фотоапарата и ще ги снимам да ги покажа Peace

# 114
# 115
  • Мнения: 19 271
Запис да ви изчета. Изписаха ми и на мен такива стелки.
Някой знае ли какво е това плоскостъпие на предния свод?
Мен са ми изписвали повдигната стелка на единия крак в Германия. Ще видим в Плантограф какво ще решат.

# 116
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Това значи, че свода след възглавничките на пръстите ти е паднал и нямаш извивка, което натоварва много крака. Аз съм дютабан и с двата крака и съм пристрастена към стелките си.

# 117
  • Мнения: 19 271
СилвърДрийм, и мен така ми обясниха. Оказа се, че стъпвам само на пети. Поръчах стелките и нямам търпение да видя дали ще има разлика.

# 118
  • Мнения: 242
Здравейте момичета! И аз имам спаднал напречен свод на двата крака. Имам изкривяване на пръстите. Имах и големи кокалчета на ставата на палците, но ми правиха операция и на двата крака и махнаха кокалчетата. Смятам, че това не е достатъчно и че операциите не са сполучливи, защото пръстите пак са си криви. Правих си стелки по поръчка, но бяха толкова отвратителни и неудобни, че ги изхварлих и дори не помня къде точно ми иги правиха - само помня, че струваха 60 лева. Сега открих един магазин до паметника Левски, в който продават всякакви видове ортопедични обувки и стелки. Нося техните стелки, които са комбинирани и краката ми се чувстват добре - това за през зимата. През лятото нося стелки на д-р Шол в зависимост от обувките, с които ходя - предимно чехли.

# 119
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
На мен в началото също ми бяха неудобни, убиваха, но свикнах и сега не мога без тях. Моите също бяха 60 лв. Сега, когато не мога да ги нося в чехли и сандали, забелязвам, че стъпвам почти право и нямам деформации в обувките. Като ги поръчва взеха ли ти мярка и как? Аз стъпвах върху нещо като суха пяна и така ми ги правиха.

Общи условия

Активация на акаунт