ЮЛСКИ бебешори '08(тема 38)

  • 12 861
  • 287
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 441
Дуци,   bouquet.
Бях на среща с малкия мишок  Laughing. Всичко му е ок  Laughing. Док каза, че много е пораснал от предния път, 1, 700 кг. Дори и с допустимата грешка на уреда пак бил едричък за 29 седмица  Laughing. Помолих я да покаже профила и като никога той застана мирно и го видях  Laughing. Няма такъв красавец  Grinning, отваряше и затваряше уста, пипна си личицето с ръчичка. Направо ще се разтопя  Grinning  Laughing  Grinning. Това бебе ме прави толкова щастлива. Ще го изпапам  Joy. За кг ми каза, че засега съм ок. Както си лежах по гръб така ми прилоша, неможех да дишам, док каза да се обърна настрани, плода притискал аортата и не достигал кислород до мозъка ми. Ще ходя на ендокринолог, всеки път пулса ми бил 120, да отхвърлим съмнения за проблеми с щитовидната жлеза. Наистина в 7 месец мерят тоновете на бебето с нещо, незнам какво е  Embarassed, на моя бонбон бяха 140, нормалните били от120 до 160.

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 17:03 от inka 26

# 31
  • Мнения: 591
Момичета аз само да попитам ( имаше го някъде, но не ми се търси ) в неделя кой ще ходи до ЦУМ ?

# 32
  • Мнения: 591
Инка, изживяла си нещо страхотно...супер Simple Smile

# 33
  • Мнения: 2 171
Момичета аз само да попитам ( имаше го някъде, но не ми се търси ) в неделя кой ще ходи до ЦУМ ?

Не разбрах дали питаш кои от нас ще ходят или какво ще има в ЦУМ newsm78. Както и да е отговарям и на двата въпроса. Засега ще ходим: Саксофончето, Нова Бъдеща Мама, Дуци, Тони 79 и аз. Ако пропускам някого, моля да ме извини. А срещата е организирана от Еврофутбол за разискване правата на бременните. От 12 часа, в кафето на втория етаж Peace

# 34
  • Мнения: 591
Попитах кой ще ходи Simple Smile...сигурно и аз ще ходя с мъжлето та за това питах...аз от вас никоя не познавам де  Embarassed

# 35
  • София
  • Мнения: 545
Kokolin@, количката, която скоро показа, на NeoNato, тази за 280 лева, много ми хареса, днес ходих до Малечко на Оборище и я видях на живо, чудесна, само че имаше само розова в магазина. Утре мисля да се разходя до големия Малечко, за да видя евентуално и другите цветове. Благодаря ти за инфото   bouquet

# 36
  • Мнения: 782
Дуци    bouquet

# 37
  • Мнения: 0
Момичета аз само да попитам ( имаше го някъде, но не ми се търси ) в неделя кой ще ходи до ЦУМ ?

Не разбрах дали питаш кои от нас ще ходят или какво ще има в ЦУМ newsm78. Както и да е отговарям и на двата въпроса. Засега ще ходим: Саксофончето, Нова Бъдеща Мама, Дуци, Тони 79 и аз. Ако пропускам някого, моля да ме извини. А срещата е организирана от Еврофутбол за разискване правата на бременните. От 12 часа, в кафето на втория етаж Peace

Пропускаш, а пък казваше, че няма проблем да дойда и аз.  Crossing Arms Naughty Mr. Green Laughing Joy

# 38
  • Мнения: 223
M... аз не съм го казала тук май. И аз ще дойда, с НБМ.

# 39
  • Мнения: 1
Дуци   bouquet за темичката .
Катинче ,ще се оправиш душа само лежане му е цаката.А за празниците не мисли.Другата година с бебо ще наваксвате    Hug

Аз преди малко се прибрах от кръстоносен поход.От сутринта ,от как отидох да ми взимат кръв обиколих центъра ,че и на гости успях да отида  Grinning.
А да ви се похваля...с моя мъж днес правим 10 години от как сме заедно (не от сватбата де,а принципно )и сутринта ме изненада със комплект от колие и обеци.Та поради тази причина, яко го удрям днес на емоции.Както се смея и след малко на рев обръщам.Добре че знам, че хормоните са виновни  Mr. Green
 Сега изчезвам да му приготвя на мъжлето вечеря на свещи   chef

# 40
  • София
  • Мнения: 18 679
Катинче, много мъчно ми стана за тебе Sad Ама защо не те вкарат малко в болница...скъсяване на шийката, плюс плацента превия, плюс кървене...не знам, на мене доста опасно ми се вижда Confused
Но щом са казали само да лежиш - лежиш и туй то. Горкото Cry

# 41
  • Мнения: 185
Не съм ви чела от сутринта, но после ще се върна да наваксам!

Аз вчера не ви казах, но прокървих (явно грижите за болния и напрежението са ми дошли в повече) и сега се връщам от доки! Направо ме направи на нищо, че не съм отишла веднага  Embarassed

Та, болката (все едно ми идва) и кървенето са били в резултат на скъсяване на шийката (тя и преди беше скъсена, но сега още повече  newsm45) и плацентата ми била прилежаща (ако някой е на ясно да обясни, моля), каквото и да означава  Confused Та сега съм на хапове + Малтофер (желязо) и ми забрани всякакви пътувания, разходки и кааза само до тоалетна да ходя  Rolling Eyes Аз не съм от София и чаках с нетърпение да си отида за празниците  Cry, супер много ми се стегна душата!
Направо вече ми писна от 12-та седмица съм на този хал, просто ми писна - здрава и права, а се чувствам, като инвалид! Свекървами дойде да изчисти да сготви, супер ми е гадно!

Е, излях си душата! Съжелявам ако съм ви натоварила  Hug

Доколкото си спомням аз какво съм чела, както Пърли каза, това е още плацента превия, т.е. разположена е някъде над входа на влагалището, затова трябва да се избягват сексуалните контакти и се ражда задължително със секцио, защото няма как да излезе бебето през плацентата. Но нали някой беше казал, че до 28 седмица все още може да се вдигне плацентата  newsm78. Това е което си спомням сега. Но ти лежи и си почивай повече, ще изтърпиш още малко, после като се роди бебчо и го гушнеш, всичко ще се оправи  Hug

Аз съще все още съм на консултации 1 път месечно, даже вчера ми дадаха час чак за 14.05. Мисля че след като излезеш в 45-дневния болничен се ходи на 2 седмици, а в 9 месец всяка седмица.

Искам да питам пак нещо, извинете ме  Blush, сега като гледам май месец ще ми се съберат 3 поредни седмици да съм на преглед с видеозон (на ЖК ми казаха, че трябвало вчера да ме гледат, но доктора бил дежурен в окръжна и го нямаше, така че остава за другия път, освен това в 32 седмица, което е следващата след консултацията съм на ФМ и после си мислех последната седмица на май да отида на преглед, при лекаря, при когото ще раждам), мислите ли че е опасно за бебо? Дали да се опитам да отложа някой или да пропусна този на ЖК, той и без това е доста старичък и не знам какво вижда доки  newsm78
Мерси на всички за отговорите на моя въпрос  Hug

# 42
  • Мнения: 2 543
Катинче, и аз си мисля, че има още време да се вдигне плацентата, но щом си прокървила, наистина ще имаш нужда от строг режим. Успокой се и си почивай, чети книжки, гледай филмчета - ще мине времето! Да стигнеш до 36-та седмица, пък нататък - Божа работа!

# 43
  • Мнения: 4 198
итат на: Katinche в петък, 11 април 2008, 16:05
и плацентата ми била прилежаща (ако някой е на ясно да обясни, моля), каквото и да означава  Confused

Ами от това, което четох: прилежаща плацента се казва още на плацента превия. Т.е. плацентата ти е разположена ниско, според гугъл.

Щом трябва ще лежиш. Съжалявам, че такива неща преживяваш.

Плацента превия е ПРЕДЛЕЖАЩА  плацента, т.е. отвътре запушва входа на шийката на матката , и за да се роди бебето пер виас натуралис трябвва да мине през нея, което няма как да стане. Щом дотука предлежи, едва ли ще се вдигне. Катинче, какво казва твоят доктор за родоразрешението в твоя случай? Ако не върви работата, не чакай, ами отивай в болница, независимо какво казва твоят лекар!!!

# 44
  • Мнения: 142
Ох, докато ви изчета ooooh!
Дуци, мерси за темичката   bouquet
Астарта, и аз мисля да идвам на срещата в ЦУМ. Тони 79 и Whitewitch, и моето мъжле ще идва. Поне няма да са сами в кокошарника Laughing
Майякуб, направо се потресох какво са ви причинили тия мизерници #2gunfire
Катинче, жалко че трябва да лежиш  Sad
Аз днес ходих да си взема един документ, че съм бременна Laughing Искат ми го в работата, чиста формалност. Доктора разгледа човечето, което си е в отлична форма, милинкото  Heart Eyes Само че е седалищно, както беше преди 3 седмици. Доктора ме наплаши че е малко вероятно да се обърне, понеже вече бил голям. Аз много не му вярвам, та нали дори и дни преди раждането се обръщат бебоците, но все пак се разтревожих. Cry Иска ми се да се роди нормално, дано, ама трябва да се подготвя психически и за двата варианта май  Tired

Общи условия

Активация на акаунт