Мнения за количка Neonato Piuma

  • 2 399
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 545
Здравейте, искам да попитам за отзиви за тази количка. Благодаря ви предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 298
Точно за Piuma не мога да ти помогна, нашата беше Neonato Dakar, на пръв поглед прилича на тази, но гюрука е по-различен (всъщност нашата е с два - летен и зимен). Много бях доволна, детето също - изключително ергономична и удобна за седнало положение -легнало не сме я пробвали, купихме я когато детето навърши година и отказваше да се вози седнала в първата ни количка, защото й беше неудобна в това положение.   

# 2
  • Мнения: 16
И аз съм си я харесала и търся мнения, но за сега няма много. От това което четох е доста лека - 6-7 кг и компактна. Само че моето дете е вече на 10 месеца и не знам дали, ако я вземем, няма скоро да му умалее. Иначе на външен вид е  супер.

# 3
  • Мнения: 5 255
И аз ползвах Dakar sport с кошница - отгледах си детето с нея /до 2,5 г/.
Лека, компактна, маневрена и здрава  Peace
Като гледам разликата е в дръжката - тази е с цяла, докато нашата беше тази

# 4
  • София
  • Мнения: 1 152
Една приятелка ми я даде да я ползвам като ходим при майка ми ...  няма такова недоразумение като количка.
Значи, тя я е ползвала преди мен около 6-9 мес. (и то не толкова интензивно), купувана е от Чехия, минусите й са доста, според мен:
- неудобна конструкция за майката - аз съм висока (172 см) и непрекъснато си удрях краката долу в пречките между гумите, и за да избегна това трябваше да ходя малко назад, от което се изгърбва позата;
- неудобна за управление - тук естествено си зависи как си свикнал да управляваш - на приятелката ми й било удобно да си застопорява предните колела, на мен пък обратното ... въпреки това и въпреки колко е лека количката - за да завия на 90 градуса да речем или да кача бордюр си трябваше да 'скачам' на дръжките, за да вдигна по-лесно предницата  Sick
- лошо качество - ние изкарахме 2 седмици на морето и да речем в месеца по 1-2 пъти ... абе малко е карана в общи линии - и 2 'пречки' (незнам дали така точно се казват  newsm78) се бяха счупили отзад около гумите; и други раздрънкани неща имаше по нея
- в легнало положение на детето - краката му висят надолу;
- тесничка е (според мен);
- за 'лека&лятна' количка е голяма като е сгъната (не е от тип чадър, а на сандвич се сгъва)...

Иначе плюсовете са повече за детето:
- удобен борд отпред за подпиране;
- добре видимост напред и настрани (Вики много й се кефеше);
- огромен багажник долу;

Друго не се сещам ... на никой не бих препоръчала да си даде парите за тази количка.

Общи условия

Активация на акаунт