Места за почивка в Равда

  • 22 203
  • 52
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 932
Молбата ми е към тези, коiто миналата година са били в Равда или знаят за някой хубав хотел там. Града и плажа са ми ясни била съм там преди две години и ми хареса, аз не съм от претенциозните и на всяко място мога да си направя купон. А и Несебър е близо.
Но тази година ще сме с дъщеря ми, която точно лятото ще навърши една годинка и естествено не искам да идем където и да е, а ми се ще предварително да направим резервации.
Ще съм ви благодарна ако знаете или сте били в някое хубаво хотелче там и сте останали доволни да споделите впечатления.   bouquet

# 1
  • Мнения: 91
http://pochivka.bg/o-2651-%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B5%D0%BD_% … D0%B4%D0%B0%D0%BDПрепоръчвам ти го с две ръце!Почивахме миналото лято там с децата-малкият ми син тогава беше на 1 год.и2 месеца.Плажът е пред хотела,удобно е за деца и най-вече вечерите са тихи и спокойни-чуваш само плискането на вълните.Тази година пак ще почиваме там

# 2
  • София
  • Мнения: 932
ladyDi@ Благодаря ти Simple Smile !
Ще се радвам ако се включат и други майки с впечатления от някои хотели там. Ако някой знае и нещо за хотел "Краси" там, предложиха ни го, но нямам представа дали са подходящи условията за бебе там.

Последна редакция: нд, 13 апр 2008, 10:54 от nellyani

# 3
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Не мога да ти препоръчам хотел в Равда... никой не ми хареса особено  Crossing Arms
Но непременно посетете ресторант Чучура  Peace Цените са много разумни, а храната е перфектна!
За кафе-бар - Face , там сутрин правят и страхотни сандвичи.

# 4
  • Мнения: 1 383
Хареса ми като идея - комплекс с басейни, голям апартамент, на плажа, в малко селце, а близо до Несебър и Сл. бряг. На снимките изглежда чудесно, но се чудя дали се поддържа и дали обслужването е на ниво? И защо навсякъде в нета е обявен само един апартамент там - от собственика- какво се случва с останалите?
Някой има ли конкретна информация за това място?

# 5
  • София
  • Мнения: 932
Здравей, ние също сме избрали Равда, за почивка тази година с малката, защото ми се струва спокойно място за семейство с дете и Несебър и Слънчев бряг са близо а и цените не са астрономически.
И аз пбях пуснала тема за мнения за хотели в Равда, но почти не получих отговори, затова и направихме вече резервация в едно хотелче, пък ще видим дали е било добър избор.
Надявам се ти да получиш повече мнения и препоръки  Peace

# 6
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
Лъки не е хотел, а комплекс от апартаменти, които предполагам всички са изкупени. От собствениците зависи дали ще ги предложат под наем за лятото. Затова се появява само този явно.Аз не мога да ти дам подробности за обслужване и текущи неща, защото когато бяхме там още се строеше. Но това което със сигурност е + е че е много близо до южния плаж, който е по- голям и по- хубав.

# 7
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Имам познати които имат апартамент в този комплекс, хубаво е  и е много близко до плажа. Там всичко е разпродадено и явно тези собственици няма да си ползват апартамента лятото и ще го дават под наем.  Peace

# 8
  • Мнения: 139
аз бях края на миналото лято в хотел Джордан (http://bghotelite.com/hotel-jordan.1826_bg), намира се между Равда и Несебър и останах много доволен. изкарахме и късмет, понеже наблизо имаше едно заведение което предлагаше българска кухня на добри цени, така че доста добро място за почивка  Wink

# 9
  • Мнения: 1 383
Благодаря за отговорите, мъжът ми ходи там за погледне - беше му на път - каза че самият комплекс бил хубав, но инфраструктурата била много зле. Ще си помислим още малко.

# 10
# 11
  • София, България
  • Мнения: 5 596
момичета  Hug
заминавам в командировка в Равда.
Както се казва - юруш в последния момент.
Можете ли да ми препоръчате хотел?
Миналата година бях там в хотел Дежаву /така си го изписват  Mr. Green/ , не че беше лош, но банята беше толкова малка, че трябваше да е свия в ъгъла, за да затворя вратата  ooooh!
Иска ми се нещо новичко, изобщо не е нужно да е на плажа - отивам по работа и Равда ще ми е удобно за преспиване...
Ако е в центъра до Чучура ще е още по-добре, но нямам претенции  Blush
Заминавам в петък сутрин, така че всяко мнене ще ми е от полза  Praynig
Прочетох че много го хвалите този Джордан, но на мен ни трябва нещо в самата Равда.

Ех как ме е яд, бях разгледала едно страхотно хотелче чисто ново, с много любезна собственичка и сега не мога да се сетя за името  Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 306
http://joanmihail.com/     Много приятно хотелче !

# 13
  • София, България
  • Мнения: 5 596
http://joanmihail.com/     Много приятно хотелче !

имаш ли някаква смътна /щях да напиша смъртна  Mr. Green / представа от цените?

# 14
  • София
  • Мнения: 932
Ние в крайна сметка резервирахме в хотел "Краси", цените са разумни, условията им изглеждат добри, за тези пари, когато идем и се върнем Simple Smile ще дам отзиви тук става ли или не, според мен.
Ето сайта им http://www.hotel-krasi.com/ , никъде не намерих отзиви за тях в нета. Освен един единствен коментар.

# 15
  • Мнения: 306
20 лв са нощувките сега , в сезона незнам колко ще бъдат !

# 16
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Аз явно ще се върна първа от Равда и ще докладвам как е там  Hug
поне със строежите и хапването.
За поглед върху лятна почивка ще е малко рано.
Ще мина и да видя как се казваше оня хубавия хотел. Дано го намеря Peace

Тази нощ пътувам  Blush
Равдааа дръж се шоп ще те гази  Laughing

# 17
  • Мнения: 27 524
Кметът на Равда ми е близък приятел, има точно в началото на селцето семеен хотел. Обаче не е нов и не е нещо специално. Ако те интересува, пиши на ЛС  Hug А иначе, дефакто, плаж в Равда просто вече няма  Confused

# 18
  • София
  • Мнения: 932
Кметът на Равда ми е близък приятел, има точно в началото на селцето семеен хотел. Обаче не е нов и не е нещо специално. Ако те интересува, пиши на ЛС  Hug А иначе, дефакто, плаж в Равда просто вече няма  Confused
Sad настина ли,ние като бяхме там преди две години имаше много хубав плаж. Защо няма, ако може малко повече информация, за което ти благодаря. От сега поне да се настроя, че ще ходим на плаж  в Несебър тогава, а в Равда ще спим.
мона лиза , ще чакаме новини и впечатления с нетърпение Peace

# 19
  • Мнения: 179
Не знам, как е плажа в самата Равда, но пред "Олимпийски надежди",и заливчето с потъналия кораб плажа си беше до миналата година добър... Само дето плажната ивица е по-тясна  Confused

# 20
  • София
  • Мнения: 2 850
Кажете, моля нещо за тази местност "Кокалу"? Да не са някакви строителни площадки и камънаци. Гледам, че много хотелчета има там.

# 21
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Върнах се вчера вечерта.
Продължих престоя с ден. Имахме доста работа  Crossing Arms

По късно ще пиша с подробности  Peace
И да - смърди доста по плажа  Sick ама колегите твърдят, че било от водораслите Tired
Не мога да кажа от какво е ама смърди гадно. Плажът още не са се потрудили да го изчистят.

По-късно ще пиша подробно Hug

# 22
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Върнах се вчера вечерта.
Продължих престоя с ден. Имахме доста работа  Crossing Arms

По късно ще пиша с подробности  Peace
И да - смърди доста по плажа  Sick ама колегите твърдят, че било от водораслите Tired
Не мога да кажа от какво е ама смърди гадно. Плажът още не са се потрудили да го изчистят.

По-късно ще пиша подробно Hug

Нормално е сега да мирише на водорасли, след лошото време морето ги е изхвърлило на брега (сигурно си ги видяла). Навсякъде по морето е така. А относно почистването на плажа още е  раничко, сезона започва по късно. За разлика от големите комплекси където вече има чужденци Златни, Албена, Слънчев бряг.








# 23
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Ето и подробен разказ  Peace
на някой това лято може да му е полезен.
Любимият ми ресторант Чучура беше затворен  Crossing Arms
Но по съвет на собственика на хотела, в който бяхме отседнали с колегите, намерихме 1 ресторантче на брега на морето - Панорама, има и хотел към него, но сигурно е доста шумно в стаите. Като изключим, че вечер за нас се грижеше оркестър Веселие  Rolling Eyes храната беше божествена и много евтина. За тези които пият - водката левче. Отядохме се на сафриди, попчета и всякакви други морски неща. Обслужването беше на ниво, отдавна не съм виждала толкова любезни сервитьорки. Три дена вечеряхме там, и трите дни имаше рождени дни на хора от Равда, явно наистина е известно заведението. Беше пълно до казирката.
Ходихме и в Перлата, но не беше толкова вкусно, а и нямаше жива душа.
Кафенето Face което ви бях препоръчала си работеше, препоръчвам го.
Спахме в Dejavu, точно зад кафенето и срещу Чучура, и от хотелчето съм доволна. Поддържаха идеална чистота  Peace
Разгледах и хотелите наоколо. Общо взето всички изглеждат прилично, само ме очуди факта, че най-хвалените тук - Фантастико и Джордан, изглеждаха доста старички и занемарени. Също не ми хареса Хит, въпреки че е може би най-големия хотел в Равда.
Харесах много Блян, Екселиор, Макао, и Капри - и може би също Афродита  Peace
Това разбира се са впечатления от външния им вид и разположението.
На центъра правят сандвичи/като идвате от главния път, на пощата в дясно по уличката към Чучура// - за бога братя не купувайте  Sick
 Надявам се да съм била полезна     bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 932
мона лиза Благодаря   bouquet, ще съм ти благодарна ако кажеш и нещо за плажната ивица има ли я, няма ли я , как ти се стори Peace

# 25
  • София, България
  • Мнения: 5 596
мона лиза Благодаря   bouquet, ще съм ти благодарна ако кажеш и нещо за плажната ивица има ли я, няма ли я , как ти се стори Peace
Има плаж - даже два  Peace
Центалният разбира се е по-голям. Незнам как ще е през лятото с местата, но плаж с пясък си има  Peace

# 26
  • Мнения: 450
Момичета,а впечатление за този хотелски комплекс имате ли?  http://www.bulrest.com/ravda/index.php?oID=3580&cID=1   Много ми е странно ,че е с различни собственици с обща рецепция,на принципа на отделните апартаменти  newsm78 Притеснява ме разговорът ми с една от собствениците - изпращам парите - срещу квитанция,но гаранция - Франция - като пристигнем дали ще имаме запазено студио наистина?й Confused

# 27
  • Мнения: 187
Наближава времето за отпуски. Тази година сме се ориентирали към Равда. Тук открих няколко интересни предложения.  bouquet
Ще се радвам, ако още някой сподели впечатления. Добър ли е южният плаж? newsm78

# 28
  • Мнения: 95
Хайде да бутна темата! Как са плажовете??? Мнения на хора били там тази година или миналата!  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 191
Новият комплекс "Емералд" не е за изпускане.Но цените сигрно са доста солени.Има страхотни басейни и други екстри.

# 30
  • Мнения: 2 242
Препоръчайте ми нещо за остядане там за кратка ваканция лятото (2 възрастни с 2 малки деца)

# 31
  • Мнения: 405
Здравей!Не сме били тук http://boliarski-stan.net/   ,но ми го препоръчаха точно за семейства с малки деца.До плажа е и условията са добри.
Весело лято  bouquet

# 32
  • Мнения: 384
Slavi, аз мога да ти препоръчам тази къща за гости http://deshkovi.hit.bg/ Ние ходихме там миналата година и мислим пак да повторим. Много е приятно и спокойно, намира се до брега, в една спокойна уличка, близо е до плажа и до центъра. Хората се грижат винаги да е чисто, има кабелна, климатик и минибар.

# 33
  • Мнения: 800
Ние ще сме ето тук -  www.stella-di-mare.infо

# 34
Ние в крайна сметка резервирахме в хотел "Краси", цените са разумни, условията им изглеждат добри, за тези пари, когато идем и се върнем Simple Smile ще дам отзиви тук става ли или не, според мен.
Ето сайта им http://www.hotel-krasi.com/ , никъде не намерих отзиви за тях в нета. Освен един единствен коментар.

какви са впечатленията ви от хотела? става ли за семейство с малки деца?

# 35
  • У нас
  • Мнения: 304
Блонди,привет! От 10 години сме семейни приятели с кмета на Равда и гостуваме там всяка година.Може да сме се засичали там, но не се познаваме. А приятелите на моите приятели ,са и мои приятели. newsm62

# 36
  • Мнения: 151
Моля, кажете нещо за плажа между Радва и Несебър.
По-скоро за плаж олимпийски надежди

# 37
  • София
  • Мнения: 545
Малък пренаселен плаж ... иначе е плитко  Peace

# 38
  • Мнения: 260
не ти го препоръчвам-Равда особенно Naughty
плажът е МНОГО малък и мръсен Naughty
аз бях си взела и топка и така и нямаше място в морето или извън него да играем #Crazy
както се изрази едно момиче от компанията ни-положението беше гъз в лице Cry

# 39
  • Мнения: 260
Равда изобщо не е за семейства с деца-ние миналата година бяхме и няма да отида там в близките 10 години.Плажът е много малък-едвам намирахме място за хавлиите си-какво остава за басейнче за деца или да си ровят в пясъка-няма място там за това Naughty

# 40
  • Мнения: 1 005
хотел Оазис!

# 41
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
х-л Синева Бийч, но той е в с. Влас.
На плажа е разположен и с малки деца ще ти е удобно.
По системата АИ е.

# 42
reni написа:
Равда изобщо не е за семейства с деца-ние миналата година бяхме и няма да отида там в близките 10 години.Плажът е много малък-едвам намирахме място за хавлиите си-какво остава за басейнче за деца или да си ровят в пясъка-няма място там за това.


РАЗКАЖЕТЕ НЕЩО ПОВЕЧЕ ЗА  ДВАТА ПЛАЖА В РАВДА- ЦЕНТРАЛЕН И ЮЖЕН? КОЙ ОТ ДВАТА Е ПО-ГОЛЯМ И ХУБАВ?
ЩЕ БЪДЕМ С ДЪЩЕРИЧКАТА МИ НА 3 ГОД. ЩЕ СИ НОСИМ СОБСТВЕН ЧАДЪР ИМА ЛИ СВОБОДНА ЗОНА ЗА ПОСТАВЯНЕТО МУ?
РЕЗЕРВИРАХ В ХОТЕЛ ЕЛВИРА
http://elvira.domino.bg/
КАКВИ СА ВПЕЧАТЛЕНИЯТА ВИ ЗА НЕГО?

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
На мен ми харесва там, свикнала съм си с едно местенце на плажа под Олимпийски надежди.
И с децата бяхме миналата година, много ми хареса. Ходим в един малък семеен хотел - Св. Никола- http://svetinikola.kvartira.bg/

# 44
  • У нас
  • Мнения: 304
walia, вече доста години почиваме със семейството в Равда и ползваме плажа до  потъналото корабче.Централният плаж е с доста тясна плажна ивица и почти няма място за собствен чадър.Другият е по-широк,чист има капанчета и ресторант за бързо хранене, доста добра храна дори и за малко дете.Но питайте хотела ви дали е на подходящо разстояние от този плаж ?

# 45
  • Мнения: 236
В Равда ходихме преди 2 години,тогава тъкмо пускаха хотел св.никола.Отседнахме там,още нямаше телевизори,въпреки че като резервирахме казаха че има.Иначе други забележки нямам към хотела.Плаж-незнам на кой от двата сме попаднали-беше пренаселен,малък и много мръсен.Ходихме на плаж в Несебър.Нямам намерение пак да летуваме в Равда,не бих казала,че цените са кой знае колко по-добри,като сметнеш пътуването всеки ден и паркинга....А и развлечения няма много (поне тогава нямаше).Това си е  лично мнение.

# 46
  • Мнения: 248
И ние заминаваме тази седмица на Равда. Резервирали сме ето тук апартаменти:  http://www.aurelia-bg.com/ Дали някой има мнения за там? Ние ще сме три семейства с 4 деца на възраст от 3 до 6 години. Малко ми е притеснително, тъй като съм видяла местота само по интернет, а не на живо... Споделете мнения, моля Ви.

# 47
  • София
  • Мнения: 545
Просто е пренаселено,  ама наистина пре  Sick

# 48
  • Мнения: 800
И ние се ориентирахме към Равда тази година. Ходила съм като дете на лагер там, но пичти нищо не помня оттогава. Сега съм си харесала квартира до плажа (от интернет я намерих) и се притеснявам малко, ама дано на децата да им хареса. Резервирах я, ако някой има впечатления - къщата на е на ул. Черноморска 11, моля ви споделете - с две деца ще сме на 4 и на 1 г.
И друго питане как ги мерят тия метри до плажа - по въздух ли? Докато търсех в нета навсякъде пише "на 20 м. от плажа", "на 50 м. от плажа" и т.н. останах с впечатлението, че всички къщи са около плажа??!??

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
I_N, ние също бяхме в хотелчето точно след като го отвориха и в нашата стая си имаше телевизор  newsm78 Може да не са имали достатъчно за всички  Mr. Green Но сега вече всичко е готово в хотела, има климатици и басейн в задния двор. Не е огромен вярно, но е достатъчен.
Тъй като сме с децата, основното забавление е на плажа, ходим сутрин рано, после спим, после пак сме там до късно...И лунапарка вечер, и разходки с влакчето от Несебър до Слънчев бряг...Така си изкарваме ние..Тази година мислим да пробваме и Аква парка, понеже баткото се кефи на всякакви занимания свързани с вода...

# 50
  • Мнения: 1 180
Миналата година бяхме в Равда - наши познати бяха в хотел "Капри", а ние в съседство - комплекс от апартаменти с басейн и хубава градина. Хранехме се в ресторанта на "Капри" - е, по-вкусни манджи на българското море не съм яла! Отидох там доста скептично настроена, обикновено почиваме на по - "лъскави" места Mr. Green, но бях много доволна. С двете деца бяхме в 3-стаен апартамент /едната стая не я ползвахме/, плажа беше точно през една пътечка, надолу по едни малко стръмни стълби /това беше единствения минус/. Плажа си беше спокоен. Мисля второто моренце това лято пак да сме там.

# 51
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
Запис и аз.Все още се двоумя между Обзор и Равда.Преди години съм била в Обзор и ми хареса.Сега сме с малката и ми се иска да сме на по спокойно местенце.Миналата година бяхме в Ахтопол ,но не ми хареса.В Равда не съм ходила досега и събирам мнения.Харесах си две хотелчета-Албатрос и Краси.Спира ме това,че плажа бил доста малък и пренаселен.

# 52
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Здравейте,
връщам се с пресни новини за Равда. Бях в Слънчев бряг 4-5 дена и успях да се пласирам и към Равда.
Доста е оживено и готино  Peace
плажът - засега чист.
Храната в Панорама - отлична както винаги  Peace
Храната в Чучура - толкова любим на всички ресторант е с порции на половина  Close и не така вкусна както например миналата година късната есен. Честно казано се разочаровах. Не може 1 нещо , поръчано в 2 последователни дни да има съвсен различен вид  ooooh! И не готвача е същия само че сезона официално почна на 2ия ден  Shocked
Точно срещу Чучура обаче са открили пицария с пещ на дърва! Страхотни пици, но докога незнам, така че побързайте  Mr. Green Лошото е че явно имат 1 пицар и работи само вечер.

 

Общи условия

Активация на акаунт