Алкохолизъм ли е това?

  • 4 752
  • 71
  •   1
Отговори
Случва ли ви се да си сипвате алкохол и да си пийвате самичка, когато сте ядосана?Колко често?Смятате ли, че това е началото на някакъв тип битов алкохолизъм?

# 1
  • Мнения: 474
На всеки се е случвало когато е афектиран да си пийне, макар и сам.....аз по принцип не съм много по пиенето, ама ми се е случвало... Embarassed Има проблем ако почнеш да си търсиш повод да го правиш  Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Случвало ми се е. Да ! Точно,когато съм била под въздействие на афект.Пийвам си малко винце или бира.По принцип рядко си пия,не обичам алкохола. Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 1 320
От 7 години не пия никакъв алкохол! Преди да!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 508
 Аз си паля цигара в такива моменти.А си пийвам без да съм ядосана Laughing

# 5
  • Мнения: 111
Алкохолизъм ще е, ако започваш да се "ядосваш" всеки ден, още от сутринта... Mr. Green.

# 6
  • Мнения: 474
Преди да забременея, всяка вечер си наливах по около 30-50 гр. нещо и си пийвах точно като се прибера от работа, пушех цигара, отдъхвах и започвах да приготвям вечеря, докато мъж ми се прибере. После си пийвах с него чаша вино или бира. Не съм се алкохолизирала.  Laughing Като забременях и докато кърмех, значи общо към 2 години не съм пила нищо освен малко бира или глътки вино.
Сега нямам време да съм насаме и да си пийна. Та мисълта ми е- не се притеснявай, докато количеството алкохол е малко и не ти се отразява по негативен начин- не си се алкохолизирала.

# 7
  • София
  • Мнения: 397
 Не, даже е препоръчително по 50гр на ден или по чаша вино.

# 8
  • Мнения: 186
Случва ми се,да.Според мен е добре човек да "му отпуска края"(понякога).

# 9
  • Мнения: 2 386
А как ви звучи жена да пие всяка вечер по 50-100мл, години наред?
Не повече, не по-малко, не от сутринта. Вечер, като тоалет. Не се напива, но си пие редовно.
Става дума за майката на една приятелка и все спорим, че за мен тя има проблем, а според дъщеря и- не..  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 186
А как ви звучи жена да пие всяка вечер по 50-100мл, години наред?
Не повече, не по-малко, не от сутринта. Вечер, като тоалет. Не се напива, но си пие редовно.
Става дума за майката на една приятелка и все спорим, че за мен тя има проблем, а според дъщеря и- не..  Rolling Eyes
Имам позната със същия навик.Тя не го намира за проблем,но мъжът и....

# 11
  • Мнения: 592
Даже и без да съм ядосан съм си сипвал - като съм на кеф! Ядосат ли ме - чупя бутилките и няма какво да пия!

# 12
  • Мнения: 4 380
А как ви звучи жена да пие всяка вечер по 50-100мл, години наред?
Не повече, не по-малко, не от сутринта. Вечер, като тоалет. Не се напива, но си пие редовно.
Става дума за майката на една приятелка и все спорим, че за мен тя има проблем, а според дъщеря и- не..  Rolling Eyes

Чудесно че не и се отразява на фигурата. Joy

Нали говорим за твърд алкохол защото ако е винце или биричка е просто смешно... Доколкото съм чувала винце  официално се сервира ежедневно с храната на болните в швейцарските болници.

Не мисля че 50-100 гр. ракийка или уиски вечер са проблем. Достатъчно количество като съдоразширяващо, не и за някакво опиянение.
На мен лично ми е странен този навик (то това пиене ли е? hahaha), но е факт, че много хора имат такъв.
За проблем с алкохола аз мога да говоря тогава, когато има помяна на поведение, на личност, когато алкохола ти пречи да функционираш или да имаш нормални взаимоотношения с хората.

Случвало ми се е много пъти да си пия сама.  Mr. Green Било то някоя отворена бутилка Бейлис, която ме дразни (е на това устоява ли се? Laughing) или пък поливам някой жесток стрес, мъка, удар под кръста...Много помага между другото. Wink Аз съм чувствителна натура и някой жесток удар може да ме срине задълго психически. Алкохолът в приемливо количество помага да се съсредоточиш на главното, да се почувстваш силен да продължиш с вдигната глава. Понякога помага за работоспособност или вдъхновение в зависимост от случая.

# 13
  • Мнения: 454
Не, никога не ми се е случвало. Защо не пробваш по друг начин да се успокояваш? Ако не можеш за мен наистина имаш проблем, но това и сама би трябвало да се сетиш, след като пускш такава тема.

# 14
  • Мнения: 431
В България много леко се приема проблемът с пиенето. В други теми доста хора споделят, че пият по малко всяка вечер без изключение. Така че и отговорите ще са в тази посока - "а, нищо ти няма". Все пак този форум познава твърде много теми "Колко мога да пия по време на бременност и кърмене".

За мен обаче това е проблем и не го считам за нормално. Щом сам/а усещаш, че нещо не е наред и си си сложил/а такъв прякор, значи има нещо, което те тормози. Не е хубаво да се успокояваш точно така, при това сама, особено ако имаш случаи на зависимост в семейството. Може би най-добри и адекватни съвети ще ти дадат тук:  линк.

А и винаги остава възможността да се консултираш с психолог.

Успех.

Общи условия

Активация на акаунт