Какъв е този вирус който върлува?

  • 3 509
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18 542
То май ще стане по-скоро за оплакване и разтоварване темата, но ако някой може да даде адекватен съвет, ще съм много благодарна, защото вече се чувствам в безисходица.
Синът ми, който е почти на 5 преди 2 седмици започна да вдига висока температура (40градуса). Нашата педиатърка не бърза с антибиотиците и за това реши да изчакаме, но след 3 дни такава висока температура, пъшкане и учестено дишане накрая предписа Клацид, на следващия ден състоянието на детето се влоши и започнахме да тичаме по болници.
Още същата вечер ни приеха в Педиатрията на Александровска с диагноза плевропневмония. Състоянието на детето ми беше много тежко. След едноседмично лечение с венозни антибиотици се закрепи, пневмонията изчезна (според рентгеновата снимка), кръвните показатели влязоха в норма и ни изписаха като продължаваме лечението с Клацид.
Изписаха ни тази седмица във вторник, в четвъртък той пак вдигна температура като постепено до днес горната граница се покачва и в момента се вдига до 39. Появиха се сополи и лека кашлица, казва че го боли гърлото.
Ходихме до болницата, там лекарката каза, че няма влошаване на дишането и състоянието, но аз виждам, че детето ми не е добре. Днес ходихме до частна лаборатория и направихме ПКК - показатели в норма, което говори, че за сега няма бактериална инфекция и най-вероятно е вторичен вирус, обаче аз съм толкова изплашена, че не знам какво да правя.
Всички лекари казват добре е (дпоред изследванията) обаче аз виждам, че детето ми не е добре.
Вече не знам какво да му давам. Пие си Клацида, противотемпературни, капки за нос, витамини, противоалергични, че направи обрив от един от двата венозни антибиотика.
Просто не знам какво повече да направя  Cry Cry

# 1
  • Мнения: 46 434
При нас си беше вирус, 4 дена с Т, до 39.9 + зачервено гърло, сополи, кашлица. Пи Нурофен, когато имаше Т и за грълото смучеше Трахизан. За 7-8 дни мина. После и аз го изкарах, много по-тежко ooooh!
Дано е вирус и при вас Praynig

# 2
  • Мнения: 18 542
Ох, дано, че ще се гръмна вече.
Днес ще ходя да нося и урина. Снощи вдигна 38,8, тази сутрин беше с 37. Направи ми впечатление, че смъква температурата без да се поти...това нормално ли е?

# 3
  • Мнения: 46 434
И София не се потеше.
Вдигаше над 39 градуса около 17 ч. и 5 сутринта.

Бързо оздравяване!

# 4
  • видин
  • Мнения: 358
и ние го караме това. първо детето, след това аз, накрая и баща й.
вече десети ден - температура, кашлица, сополи и болки м гърлото. явно е много упорито. не зная какво да правя за гърлото, защото е много малка още, а налепите си стоят.  днес за първи път няма температура. дано вече да сме накрая на болестта. не мога да си обясня, как така при наличие на гной по гърлого и зелени сополи, нищо не се появи на гърления секрет. а много разчитах да определиме точния антибиотик.
скорошно оздравяване на болните желая.

# 5
  • Мнения: 18 542
Явно наистина е гаден вирус, днес аз съм вече с температура, малкия снощи се опита да вдигне, но като цяло май го закрепих...дано не му го върна обратно.

# 6
И ние от вчера сме така ! Почнах да му давам Ремантадин /това п/в Вируси/, защото не знам какво му е.Сега отиваме до болницата да видя там какво ще кажат.
И ние сме с Т, леки болки в гърлото, но ме притесни това, че казва, че го болят краката.Може би е вирус, който там дава болки ? newsm78

Много гадно болно дете..........Дано бързо да се оправят всичките.....

# 7
  • Мнения: 120
И ние вече 4 дена се борим с вируса и всеки ден нещо се променя, 1 ден няма температура после вдига, сега от 2 дена е с храчки в гърлото и много се мъчи горкото, а от снощи е с гадни гъсти зелени сополи. Според докторката (снощи ходихме за пореден път) трябва и време да се пребори и отхрачи и ще се оправи. Вече пети ден не минава, а мен ме притеснява температурата и тия сополки... Пием само сироп за кашлицата и от снощи и капки Виброцил за нослето. Сгъстяването на сополките на изчистване ли е се чудя?

# 8
  • Мнения: 1 877
И ние сме в отбора... Започна с болки в гърлото,после сополи (не гъсти),сега вече има и кашлица.Давам : Саностол,Стодал,Калциев глюконат,Ефизол и капки за нос Виброцил.Преди малко мерих Т - 37,1. Малкият от снощи е със сополи и той,а и аз имах болки в гърлото и сополи,но след няколко ефизола и вит.Ц, съм по-добре...Ще изчакам още ,преди да консултирам с д-р,ама тая кашлица ме притеснява...!!!Уфффф!!!

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Съветвам те да направиш консулт с д-р Куфарджиева (МЦ "Здраве", ако не се лъжа) - относно състоянието на белите дробове и УНГ д-р, относно сливици, гърло, уши и т.н.

Не знам как така бързо е минала пневмонията и чак кръвните ще са му в норма за 7 -10 дни. Или аз нещо не съм разбрала...

# 10
  • Мнения: 493
При нас започна с ниска температура 3 дни.Давах Панадол и Нурофен,но на четвъртия ден започна висока температура.Само температура и разстройство се появи на 5 ден.Вечерта на петия ден вдигна 40 и я закарахме в спешното,защото се тресеше ужасно.За пръв път се разболява.Изписаха ни антибиотик Фромилид и след като всичко мина сега 4 дена след антибиотика е със зверска кашлица,температура и сополи и червено гърло.Пие 2 сиропа-Аериус и Суметролим и за кашлицата Синекод.Днес е по-добре,но незнам какво е това.Така ме е яд,че ги послушах тия в спешното за тоя антибиотик,че ми идва да се  #2gunfire.само трових детето излишно.От тоя антибиотик и гъбички получи,абе ужас.Дано всичко мине,че и то милото не издържа вече.

# 11
  • Мнения: 1 877
Изненадах се от хода на събитията ... Вчера Боян се скъса да кашля (направихме една от рецептите на Ванга против кашлица),но за сметка на това цяла нощ не е кашлял и вече няма Т.Чудя се дали не е "затишие пред буря"...Дарин също спа добре,но сополите още ги има.Аз също съм по-добре.Мисля да отложа посещението при доки..
Пишете вие как сте?

# 12
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 954
ХЕЛТА,каква е рецептата,моля те пиши ми на лични.

Общи условия

Активация на акаунт