Да се пенсионираме на 75г !!!

  • 3 737
  • 87
  •   1
Отговори
  • Мнения: 953

http://rousse.dir.bg/2008/04/11/news2881003.html

Това е върхът, ще си мрем направо на работното място. Чудесен начин да намалят разходите за пенсии. Трябва да ги спрем, това е геноцид.
До кога ще се гаврят с родителите ни ?

# 1
  • Мнения: 2 131
Принципно си права, но не в нашите условия. Защото при тези мизерни пенсии никой не бърза да се пенсионира, а, ако това стане, масово пенсионерите гледат да се хванат на работа пък било то и за минимална заплата.

# 2
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Дааа, естествено че ще го направят. Що ли не вземат направо доживот да го вдигнат, та да не се налага изобщо да дават пенсии. само да си крадат от вноските и да ги пилеят.
Питам аз като вдигнат с повече от 10 години пенсионната възраст, ще намалят ли пропорционално вноските за пенсия или ще ги увеличат?

# 3
  • Мнения: 6 991
Уф, стига бе, още 50 години да се чудя кво да работя  Crazy

Другото не мога да го коментирам, не разбирам от вноски и подобни, но много ми се виждат 75...
Това няма ли да отнеме работни места за младите?
Хем ще завършват на 16-17 според новите му там разпоредби и образования, хем ще има работещи на 75  newsm78

# 4
  • Мнения: 1 447

 Вече не знам какво да си мисля това добре ли е ,или не.Като гледам колко пенсионери ходят
на работа след пенсионирането си.Но пък и те нямат избор с тези ниски пенсии живее ли се
в днешно време.А пък държавата ако има начин ще ни кара до последно да работим,колкото се може повече да
ни експлоатират.

# 5
  • Мнения: 1 279
 Thinking Както е тръгнало...

Едва ли ще доживея до пенсия...

Ще бачкам доживот  ooooh!!

Ега си и переспективата...

# 6
  • Мнения: 4 465
Нека да има избор. Вярно е че повечето пенсионери след 65 са трудоспособни, но предпочитат да имат и някаква сигурност каквато е пенсионирането - малко пари, но сигурни и да си избират дали да си доработват или да си почиват.
Баща ми предстои да се пенсионира след 2 месеца - ми чака си го с нетърпение и е наясно, че след това пак ще работи - той си чака правото на пенсиониране, за да се чувства по-спокоен - нищо че сигурно ще остане още известно време на работното си място - винаги може да реши кога да си тръгне.  А ако работодателят иска да го пенсионира - ще си намери друга работа ако му се работи.

# 7
  • София
  • Мнения: 62 595
Само това оставаше!
В БГ хората едва доживяват вече до 70, а за нашето поколение ще е щастие ако доживеем до 60. Сегашните пенсионери са изкарали по-голяма част от живота си сравнително спокойно по време на соца и без да се претрепват от работа са си изхранвали семействата и са имали покрив над главата. Те могат да работят, защото още са сравнително здрави и са живяли в демокрация по-малко от 20 години. Ние изнасяме на раменете си целия преход и трябва да се грижим и за децата и за родителите си.
Българското население е толкова болно от всяка гледна точка, че вече не зная да има здрав човек над 40-50 годишна възраст. Или ще е кръвно, или ще е нервни заболявания, или ставни, или ендокринни... то нищо не остава от нас. И при сегашната възраст за пенсиониране не зная дали изобщо ще я доживеем.

Ако направят възрастта още по-висока какъв изобщо ще е смисълът да се правят осигуровки за пенсия, като няма да сме живи, че да ги ползваме. При задължителното социално осигуряване всичко е в кюпа и който оживее - оживее. Иначе, сори, такъв ти бил късметът!

# 8
  • Мнения: 2 755
Хм, добре са го замислили. При средната продължителност на живота у нас, явно няма да има пенсионери, ама явно това е целта. #Cussing out
Според мен, би трябвало пенсионната възраст да се определя от професията. Има професии, които могат да се упражняват и до 70 г., но има и такива, където и 60 са много.
Да не говорим за това, че хората продължават да работят след пенсия за да не умрат от глад. Кой човек може да преживее със 100-120 лв. на месец.  #Cussing out

# 9
  • Мнения: 5 462

http://rousse.dir.bg/2008/04/11/news2881003.html

Това е върхът, ще си мрем направо на работното място. Чудесен начин да намалят разходите за пенсии. Трябва да ги спрем, това е геноцид.
До кога ще се гаврят с родителите ни ?
Тоя идиот дето го предлага това , дали има родители... кретен !!!Нямам думи вече !!!Кретениииииииииииииии , крайно време е тоя народ да се събуди и да си търси правата ... Кво е това спокойствие у хората не разбирам !!!Това ако беше другаде досега да се беше надигнал народа .Нямам предвид само този проблем с възраста за пенсионирване .. а и положението в което в момента е страната !!!!!

# 10
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
 Confused

# 11
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321

 Peace Peace Peace

Абсолютно съм съгласна с теб!
Само бих доуточнила, че 40-50 години е много висока възраст за заболяванията. Поне аз забелязвам тенденция, все повече 30 годишни хора да са със заболявания, които преди са се срещали при хора след 50 години.

# 12
  • Мнения: 14 914
Тоя идиот дето го предлага това , дали има родители... кретен !!!

Той е роден през 1933 година и едва ли има родители, но явно иска да продължи да работи депутат.


 Peace Peace Peace

Абсолютно съм съгласна с теб!
Само бих доуточнила, че 40-50 години е много висока възраст за заболяванията. Поне аз забелязвам тенденция, все повече 30 годишни хора да са със заболявания, които преди са се срещали при хора след 50 години.

 Peace

# 13
  • Мнения: 2 185
Принципно си права, но не в нашите условия. Защото при тези мизерни пенсии никой не бърза да се пенсионира, а, ако това стане, масово пенсионерите гледат да се хванат на работа пък било то и за минимална заплата.
При всички положения е по-добре пенсионната възраст да е по-ниска, а който иска да работи, ще взима не само пенсия, а и заплата  Peace

# 14
  • Мнения: 4 465
Хм, добре са го замислили. При средната продължителност на живота у нас, явно няма да има пенсионери, ама явно това е целта. #Cussing out
Според мен, би трябвало пенсионната възраст да се определя от професията. Има професии, които могат да се упражняват и до 70 г., но има и такива, където и 60 са много.
Да не говорим за това, че хората продължават да работят след пенсия за да не умрат от глад. Кой човек може да преживее със 100-120 лв. на месец.  #Cussing out
То имаше различни категории труд и някои имаха право да се пенсионират по-рано. Вероятно още ги има. Само никога не съм могла да разбера защо военните се пенсионираха толкова рано. 40 годишен здрав - прав пенсионер. Виж за миньорите е ясно.

Общи условия

Активация на акаунт