Мастопатия - ще се мре ли скоро?

  • 78 184
  • 98
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Здравейте мами,
пиша ви почти 4 години след като ви изоставих, уж за малко. Почти на 4 вече е и моята Рада.
Но по същество! При рутинни прегледи откриха, че имам мастопатия. Лекарката ме информира, че имам около 20 кисти в едната гърда и 4-5 в другата. Безсмислено е да ви обяснявам, че изтръпнах и около три пъти попитах "рак ли е", за да съм сигурна, че правилно съм чула отговора. Обясниха ми, че не е опасно, че 70 на сто от жените в БГ имат същите проблеми и че се дължи на хормонален дисбаланс или е наследствено.
Та ви моля ако вече сте обсъждали подобна тема да ми кажете или просто да ми дадете вашето преживяване.
Поздрави!
Кофти първа тема си избрах, ама кво да се прави...

# 1
  • Мнения: 274
Майка ми преди години също имаше мастопатия, но след прием на Антиоксиданта на Аква Сорс, кистите изчезнаха.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 074
Малко по-нагоре в темата за рака се обсъждат подобни проблеми, но никой не смята да умира скоро.
По-скоро аз ще умра от смях.
Сори, но такава ми беше първата реакция и не смятам да трия поста си.
Далеч съм от мисълта, че нямаш проблем, но така написаното заглавие ме провокира.

# 3
  • Мнения: 263
millinka, и аз съм отскоро с това заболяване - огромни кисти и мастопатия. /бях пуснала подобна тема/. Правиха ми пункция, първия месец бях добре и тъкмо се бях похвалила също тук, че ми се размина. На втория месец отново получих същите болки. Обсъдих проблема си с друга жена във форума с мастопатия. На нея доктора и изписал Мастодинон. Четох из интернет за кистите и мастопатията -  кой с какво се лекува и дали се лекува въобще това. Стигнах до извода, че при всеки е различно, зависи и от самите кисти, някои просто ги резорбира организма с времето и се влияят на лечение, при други изхода е оперативен. Купих си на своя глава Мастодинона и Прогестогел /за мазане/, защото лечение доктора не ми беше изписал, а втория път просто не отидох, тъй като ме достраша да не ме оперира. Ами какво да ти кажа - просто за сега ми се размина. Не ме болят гърдите, всичко там е спокойно поне засега. От това не се умириа! Ще ходим на профилактични прегледи през 5-6 месеца и дано до тогава проблемите да не се повтарят. Ако имаш някакви конкретни въпроси - питай! Успех!

# 4
  • Мнения: 1 844
 Joyабе няма да се мре бе,ти пък!вярно,че не е приятно,гърдите са напрегнати,има болка,пък и когато не си информиран-има и страх и чуденки.. Thinkingобаче спокойно!мастопатията наистина я имат много жени,особено по-емоционалните-може да се получи от стрес,тревоги,а и от ..прекалено щастие.това като ми го каза първия лекар и аз се изсмях,но като го потвърдиха след него още няколко,рязбрах,че си е така.явно.
принципно не се лекува,има кремове,които могат да облекчат неразположенията..
аз съм с мастопатия от няколко години,а съм само на 23.но съм спокойна,защото се консултирах с доста добри специалисти и разбрах,че не е опасно.дори не се води заболяване,а състояние.
разбира се,добре е да се правят профилактични изследвания всяка година,и да се сравняват снимките от ехограха с предишните.
това е.успех и спокойно!!! Hug

# 5
  • Мнения: 1 868
Спокойно, истина е, че повечето жени имат мастопатия.Кистите също не са опасни, следят се и ако се налага се лекуват.Аз работя в мамологичен кабинет така, че споко Laughing

# 6
  • Мнения: 225
Аз също съм с такава диагноза.В началото и аз бях шокирана , защото не знаех нищо повече за мастопатията,и след като разбрах че много ама много жени я имат и ,че не е страшно се успокоих.Дори лекаря каза че ако реша да имам още едно дете може да изчезнат или да се разнесат тези "образувания или бучки"(кой както ги нарича)И действително от както съм бременна,тази болка която я имах изчезна,и като че ли вече не напипвам и бучките,може и да е внушение.Така че спокойно .Ще ходим редовно на профилактични прегледи и така...

# 7
  • Мнения: 6 315
Мило, един хубав бой си заслужаваш заради тези мисли! Мастопатията даже не се води заболяване, а състояние на гърдата! Няма да се мре, то е повече от ясно!   bouquet

# 8
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
Здравейте, момичета!
Само не ми се смейте, но ще Ви разкажа и моята история. Бях в чужбина 1 година, открих си бучки и бяха доста болезнени. Прибрах се в БГ, направих си пълни изследвания. В резултат - диагнозата бе "Фиброзно-кистозна мастопатия".
Сещате се всички каква физиономия може да има човек като чуе това, но моят лекар се усмихна, и ме попита знам ли какво означава. Разбира се, аз не знаех. Отговорът му бе (бях на 22г. тогава): "Когато имаш бебе някой ден, ще имаш много кърма".
Ами от тогава само се усмихвам на този спомен и се надявам това, което ми е казал, да е истина.  Simple Smile
 Hug Hug Hug

# 9
aз усещах в едната си гърда и още усещам нещо твърдо но не бучка. Попитах гинеколога си тъй като и моят първи страх беше рак (въпреки че съм едва на 19  Rolling Eyes ) Той ми каза че е мастопатия като изобщо не беше притеснен, дори не искаше да се лекува (спомена ми за някакво кремче което се мажело, но не ми го изписа). Предположи  че е от хормоните, тъй като аз ходех при него заради ПКЯ. Доколкото имам опит с това, мисля че не е опасно. ПО-скоро стахът че може да е рак, може да ви изиграе лоша шега. Май все пак е вярно че човек колкото по-малко знае, толкова е по-щастлив Wink

# 10
  • Мнения: 3 410
И аз преди 3 години бях с поликистозна мастопатия. Първо неуспешно се лекувах с антибиотик, после с мастодинон. Накрая на своя глава, но с благословията на хирурга направих един тримесечен курс с антиоксиданти и алое и се оправих. Сега само си ходя на профилактични прегледи, нямам никакви оплаквния, така че споко  millinka bouquet

# 11
  • Мнения: 656
Моите гърди целите са в малки топченца, мамоложката , при която ходя ми показа как да се "опипвам", и на въпроса ми кога да преценя, че има индикация за ново посещение при нея, тя ми каза да следя дали няма някое да стане по-голямо. Иначе профилактика - на 6 месеца.
Сега пия дуфастон заради гинекологични проблеми, който оказва благоприятно влияние върху мастопатията, така че профилактиката ми е на година и половина.
Мамоложката ми обясни, че състоянието на гърдите ми е отражение на хормоланлия ми баланс, и е нещо съсвсем нормално за повечето жени.

Това за кърмата - много е относително. Wink От опит го казвам.

# 12
  • Мнения: 44
Благодаря ви, толкова сте мили! Както винаги!
newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51
Да, и на мен ми казаха да се мажа с хормонален крем, за да облекча болката /всъщност болка е силно казано - може би ако не знаех, нямаше и да обръщам внимание на това боцкане/ Но ме е подгонил голям страх. Лекарката каза, че всъщност кистите пречели повече на лекарите, отколкото на мен, защото като търсели ракови образования тези топчета им се пречкали.
А как мога сама да разбера, че ми се е увеличила киста /най-голямата ми е 1,5 см - когато стигнела 3 см щели да я махнат/ Също така спомена, че лечение се предписвало от гинеколог-ендокринолог - а аз не съм чувала за такъв, а после допълни, че кистите се влиялели от някои противозачатъчни . заради хормоните. Но не зная кои са тези противозачатъчни...

Благодаря ви още веднъж!

МАРГИ   Flowers Sunflower Flowers Sunflower   bouquetFlowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower   bouquetFlowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower   bouquetFlowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower   bouquetFlowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower   bouquetFlowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower   bouquetFlowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower   bouquetFlowers Sunflower

# 13
  • Мнения: 1 494
Момичета, моля ви споделете кои точно антиоксиданти пихте Praynig

# 14
  • Мнения: 3 410
Момичета, моля ви споделете кои точно антиоксиданти пихте Praynig
Антиоксиданти са витамините А, С и Е - има ги в най -различни добавки. Аз лично пих лициум - самият лициум е китайски плод много богат на витамини А и С

Общи условия

Активация на акаунт