Градината - идеи и решения - 2

  • 125 294
  • 573
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Искаме да направим в градината детска къщичка, порових се в интернет и вижте какви красоти открих http://picasaweb.google.bg/Magi70/SgVuyG
Пускала съм в другата тема линк за другите си албуми, ако ви се гледат красиви градини : http://picasaweb.google.bg/Magi70

# 32
  • Мнения: 32
Моля ви, дайте идея за вечнозелени бързорастящи храсти, които да засадя по оградата.

# 33
  • Мнения: 795
В подобна тема бях показала една градина, която много ми харесва, ще я покажа и тук.
http://images24.snimka.bg/005276126-big.jpg
Към по-вещите: Това дървета ли са или увивни растения някакви  Thinking

# 34
  • София
  • Мнения: 1 511
Моля ви, дайте идея за вечнозелени бързорастящи храсти, които да засадя по оградата.

Виж тук.
http://www.comfort.bg/bg/public/clients_431_248.html
Знам,че имат богат избор и специалисти за съвет.

Също и тук:
http://www.ozeleniavane.com/index.html

# 35
  • София
  • Мнения: 6 950
Момичета, има ли някоя от вас японски клен в двора си или поне виждали ли сте някъде? Много сериозно съм се замислила за такъв, но незнам каква му е поддръжката, нещо постригва ли се, къде по-добре вирее  Thinking 
До нас има един градински център и знам, че го има. Ще разпитам как се отглежда, само че ако си взема, ще бъде миниатюрен, защото на големите цените им са сериозни  Confused

Красив е Heart Eyes 

# 36
  • Мнения: 2 037
Момичета, има ли някоя от вас японски клен в двора си или поне виждали ли сте някъде? Много сериозно съм се замислила за такъв, но незнам каква му е поддръжката, нещо постригва ли се, къде по-добре вирее  Thinking 
До нас има един градински център и знам, че го има. Ще разпитам как се отглежда, само че ако си взема, ще бъде миниатюрен, защото на големите цените им са сериозни  Confused

Красив е Heart Eyes 
Това според мен е бонзай.
Ние имаме тази красота в двора. И на мен дълго време ми беше само мечта и ги наобикалях, даже тайничко си чупнах едно клонче и го сложих във вода с надежда да пусне корен  Joy . Естествено, нищо не стана.
Но си намерих добър повод да прежаля 50 лв. да го купя - подарих го на малката за първия й рожден ден! Може да го сметнете за малко странно, но за мен това беше идеалния подарък. Жив. Не някаква тъпа играчка (и без това имат много - само подарявани). Червен е сега, през лятото е е червено-зелен, на есен пак става червен. Виждала съм в някои цветарски магазини, за по 15 лв, но храста беше болен. Внимавай! Не е особено бързорастящ, така че давай с по-едър екземпляр! Peace (Не съм го оформяла с ножици никога).

# 37
  • Мнения: 762
Уау,това е страхотен подарък!
Аз много си мечтая да си насадя елхичка,която да си украсяваме на Коледа,но мъжът ми и дъщеря ми се казвам Калин/а и мисля да им потърся такъв храст.Към кого да се обърна,за да го закупя и да ми обясни за грижите?Моля,помогнете!

# 38
  • Мнения: 22 835
Момичета, има ли някоя от вас японски клен в двора си или поне виждали ли сте някъде? Много сериозно съм се замислила за такъв, но н
Майка ми си засади,но мъничък.За една година не е порастнал много.На слънчево място,не знам дали трябва,но е много красив,наистина.Нас също ни чака оформление на градината,косихме и торихме тревата,засяхме и малко допълнителни семена на някои места.

# 39
  • София
  • Мнения: 6 950
Много ви благодаря за отговорите Hug!

superslavy , наистина май е от рода на бонзай.  ето тук намерих малко информация.
Хубав е като идея за подарък, в нета го видях с цена от 50 до 3500лв  ooooh!

dimitriana, в някой градински център е най-добре да попиташ, близо до нас е "Кедър" и там го имат  Peace 

ДесиХ2, дано се хванат, пише, че чрез семена се размножава. Ако стане, непременно да пишеш.

# 40
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Момичета, има ли някоя от вас японски клен в двора си или поне виждали ли сте някъде?
Имам 3 броя с надеждата, че ще ги засадя в градината, за съжаление единия почти умря от преполиване Sad Не знам как биха се чувствали в градина, но в саксия бих казала че са доста капризни. Всяко засушаване и преполиване им се отразява - от засушаване листенцата им позасъхват много грозно (и бързо). Червените се нуждаят от много слънце, за да са червени, моите стояха на източна тераса и бяха получервени. Този, който почти уморих е жълт, но и той позеленява малко на изток. Растат бавно и не търпят подрязване (а и не си струва) За около 40лв ги купих още миналата година, високи са около 60-80см.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 708
Този японски клен изглежда много добре, дали няма да измръзне зимата на студове към -15 градуса  newsm78 И колко висок става, изглежда доста компактен и в никъкъв случай огромен, така ли е?
А какво ще кажете за плачещите дървета, кои стават с хубава падаща, кичеста корона (не само по няколко клончета) Доста се чудя дали да не засадя едно такова, но не знам и какво да е
elix ние май сме съседки  Laughing

# 42
  • Мнения: 307
Поздрви от мен на всички! 55 Може да се каже че см начинаеща градинарка и мнго ми допадна тази тема . Ще продължавам да я следя и да трупам опит - до тук в градината ни имаме само леко покарала трева (райрас) - сега предстои да засаждаме Туи и разни други зеленини и цветя и да дооформяме двора на все още строящата се къща .

# 43
  • Мнения: 1 494
Харесвам плачещите видове. Много искам една плачеща бреза. И смятам да си набавя наесен. Wink
Виждала съм такъв клен по парковете. Създава разнообразие и колорит с червените си листа. Жалко, че нямам собствен парк под ръка.... Laughing

# 44
  • София
  • Мнения: 6 950
куки, в такъв случай ще се радвам да се видим, ще ти пиша на лс Hug

 Много екзотични плачещи дървета има напоследък, даже не им знам модела. Аз само върбата си знам, но тя става огромна и не е много за двор, все пак зависи и от двора.Харесвам я над река или езеро.

Общи условия

Активация на акаунт