Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 59 отговора

Анкета

Колко дръвчета сте засадили досега доброволно?

(Гласуването приключено: вт, 13 май 2008, 10:23)
Въведи твоя глас

Абсурдистан

Здравейте  55, имах преди време ритуал всяка пролет   sunuu около Великден  easter да засаждам по едно дръвче  Clover. Бихте ли го направили и вие с мен  dancing. Идват големи празници, събрани на едно почивни дни. Какво би ви коствало да опитате? Дали за да украсите кварталната градина или улицата пред дома   redecoration , дали за да дадем един добър пример на децата си и отминаващите хора, дали овощно, декоративно или друго дръвче, кога - решете вие. Споделете. Аз ще се опитам да намеря овошка, нищо че е малко късно. Ако не стане ще се пробвам с някой декоративен вид или храст. А дали сте отгледали дръвче и от семе. Нека да направим нещо по-различно и полезно и приятно.  family Подкрепете или не  goodandevil моята инициатива!

Това са думи които открих и реших да споделя с вас: "Както са казали мъдреците: "Ако не си посадил и едно дърво в живота си, значи напразно си живял". Има хора, които оставят след себе си и много по-стойностни неща, но не всички можем да сме като тях. А дръвчета може да засадим - не е трудно! "
« Последна редакция: нд, 13 апр 2008, 11:39 от Фанита »
Цитирай

София

Hug много хубава инициатива! Засаждала съм, под 6  Wink От семе - само в саксия и до никъде не са стигали  Confused
Синът ми вече има едно посадено дърво - липа, на вилата ни.  Very Happy
Цитирай

В детството...

Много искам и съм решил тези дни да го направя......
Цитирай

София

Чудесно, и аз смятам да го направя Smile
Цитирай

Pyce

Много отдавна се каня да го направя....

Браво за инициативата! bowuu
Цитирай

BE, 2260

Фанита, дай повече насоки. Откъде се взимат фиданките, как точно се засаждат, кога и колко трябва да се поливат и т.н.? Всичко необходимо, за да се хване дръвчето, а не да изсъхне след 2 седмици. Иначе идеята е чудесна  bouquet
Цитирай

София

Едно време ги броях, вече не  Hug
Засадила съм сигурно над 10 дръвчета.
още толкова храсти и хиляди цветя.
Обожавам това занимание  Hug
Да сътвориш цветна градина със собствените
си ръце и да я гледаш как расте - безценно,
но когато гледаш как разни тъпаци я унищожават
е болезнено  Crying or Very sad
Цитирай

Русе

Embarassed брезичка
Цитирай

Лилита, ето насоки.
http://gorichka.bg/index.php?p=50
Аз имам на хардкопи, но още нямам закачен скенер, но и тези са много ясни. Very Happy
Цитирай

София

Бих, но идея си нямам как става цялата процедура.
Фанита, дай повече насоки. Откъде се взимат фиданките, как точно се засаждат, кога и колко трябва да се поливат и т.н.? Всичко необходимо, за да се хване дръвчето, а не да изсъхне след 2 седмици. Иначе идеята е чудесна  bouquet
Заинтересована съм.
Цитирай

Разкошна тема, прочетох идеята с умиление.  bouquet

Срааааам, но като се замислих, май само едно дръвче съм посадила. Иначе цветя съм засаждала, пресаждала и разсаждала всякакви, ама дръвчета........май само едно и то като дете. Tired

Дръвчета продават на женския пазар, на ул. "Борис" и "Лозенград", там съм виждала такива фиданки и тем подобни, за друго място не се сещам.

newsm78 ......Къде да го засадя това дръвче.....? Rolling Eyes
Цитирай

BE, 2260

Лилита, ето насоки.
Аз имам на хардкопи, но още нямам закачен скенер, но и тези са много ясни. Very Happy
Благодаря!
Пише, че се прави от ноември до март обаче newsm78
Цитирай

Абсурдистан

Благодаря ви, момичета и момчета

Лилита, ето насоки.
И от мен благодарности за линка.
...Пише, че се прави от ноември до март обаче newsm78
Така е, Както пише и '...Кога се засаждат дървета?

Съветваме те да го направиш в периода между ноември и март, но си избери ден, в който земята със сигурност не е замръзнала. През зимните месеци дърветата почти не растат. Ако си се спрял на широколистен вид, изчакай падането на листата (тогава спира вегетацията). Иглолистните трябва да са с бала (почва около корена) и така могат да се засаждат по всяко време. Все пак помни, че най-благоприятно за прихващане е по-хладното и дъждовно време.
'

Както писах и в началото
... имах преди време ритуал всяка пролет   sunuu около Великден  easter да засаждам по едно дръвче  Clover. ... Аз ще се опитам да намеря овошка, нищо че е малко късно. Ако не стане (имах предвид не открия) ще се пробвам с някой декоративен вид или храст....

... newsm78 ......Къде да го засадя това дръвче.....? Rolling Eyes
  • Аз ще го засадя в кварталната градинка. Когато играем там с детето или просто минаваме и имаме водичка ще си го поливаме, ако има нужда. Вярвам, че ако искаш, все ще намериш къде. Но и още идеи.
  • Ако нямате лична градина или двор, а ваш приятел има споделете с него идеята си, може би ще има място в двора си за едно дръвче.
  • Някъде по ежедневния ви пешеходен маршрут до работата, магазина където има тревна площ - така бихте могли повече да наблюдавате малкото дръвче как расте, и ако ви домилее понякога да го полеете или подкастрите, без да си го правите ангажимент, може би най-необходимото му ще е слънце и дъждец и  късмет някой идиот да не мине през него. Този елемент с късмета винаги го има, но това не ми пречи да опитвам.
  • Друг пример, Софиянци си имат Витоша, там бол дървета, но какво от това, едно повече ще ви е най-милото там, освен ако не искате да се похвалите изрично пред минувачите , че виждате ли 'Аз засяждам дръвче' , а те да ви мислят за 'куку'. Малко се отклоних. Пловдивчани примерно - Гребна база. Все някое място ще е подходящо и за другите населени места.
  • Като казах населени места - и още една идея, отидете на баба си и дядо си на гости на село (който има разбира се) с едно дръвче или цветен/декоративен храст и ще ги зарадвате.
  • Ако ви се занимава да питате и отделите време, в двора на яслата, градината, училището на дацата си.
  • трябва да има и подходящи места, за които не съм се сетила

От къде? Ще потърся на пазара, или в разсадници. Определено за овошките ще е късно, някои от тях цъфнаха и вързаха вече Smile
« Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 09:42 от Фанита »
Цитирай

София

Страхотна идея! Браво! Ще дам и своята дан в това начинание!
Цитирай

Кацнала на едно дърво.

Две години пропуснах (поради новото тролско попълнение), но садя почти всяка години - или храстче, или дръвче. Последният път ми откраднаха лопатата, обаче.  Tired

Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 59 отговора