Дайте ми акъл!

  • 897
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 419
  Хора, моля Ви, помагайте! Дайте ми съвет как да се справя с ужасни съседи!
Под нас живеят двама старци, които гледат 3 кучета. Нямам проблем с шума, но не мога повече да живея в тази смрад. От 8 години на прибежки отварям прозорците. Да не говорим, че на терасата не може да се стои. Поглеждала съм многократно към долната тераса и се вижда как кучетата живеят в изпражненията си. Днес вече мирише на мърша. Може някое и да е умряло Shocked Имам ли някакви права избщо, в конкретния случай?
 Да не говорим пък какви орди от хлебарки идват от там.

# 1
Аз с моите се оправих с едни файлчета... запис на токчета, прахосмукачка, бебешки рев, лай на куче, отваряне,  тръшкане на врати  и т.н. Миксирах ги и ги пусках след като изляза на мах  за известно време. Но моите бяха шумни...
След две седмици терор и разпитване, станаха кротки като мишки.
 Joy

# 2
  • Мнения: 1 217
Аз с моите се оправих с едни файлчета... запис на токчета, прахосмукачка, бебешки рев, лай на куче, отваряне,  тръшкане на врати  и т.н. Миксирах ги и ги пусках след като изляза на мах  за известно време. Но моите бяха шумни...
След две седмици терор и разпитване, станаха кротки като мишки.
 Joy
Дай линк от къде си ги изтеглила,че и аз имам на кой да връщам. Twisted Evil

# 3
  • Мнения: 125
Аз с моите се оправих с едни файлчета... запис на токчета, прахосмукачка, бебешки рев, лай на куче, отваряне,  тръшкане на врати  и т.н. Миксирах ги и ги пусках след като изляза на мах  за известно време. Но моите бяха шумни...
След две седмици терор и разпитване, станаха кротки като мишки.
 Joy

 Joy Joy

# 4
  • Мнения: 185
Дай линк от къде си ги изтеглила,че и аз имам на кой да връщам. Twisted Evil
И аз ще съм благодарна за отговора.

Piaff според мен спокойно можеш да се обърнеш към полиция, кой отдел точно не знам, трябва да разпиташ и им обясни за какво става дума. Можеш и имаш според мен правото да се обърнеш и към човекът отговорник за входа ви, винаги ми се струва има един изявен такъв. Опитвала ли си и разговор с хората или техните деца. Не мисля че ще е в компетентността на ХЕИ, честно казано що се отнася до обикновения гражданин и неговия дом ХЕИ май, май го няма там.

Първо разговор, молби. - Води си хроника, кога как е протекъл - колкото и страно да прозвучи, понякога има нужда и от това, но го разбираш на по-късен етап
После се обърни към полицията. Ако се опиташ да намериш и подкрепа, писмена или устна от други комшии, направи го.
Може да се замислиш и за оплакване писмено до районното ти.

# 5
Не ги откривам на диска сега, но трябва да имам файловете на флашката. В понеделник ще погледна, че остана в офиса.
Не си спомням от къде ги дръпнах, но са страхотни  Hug Могат да те побъркат. Идеятс за оплакване в районното е добра. Май прокарват някакъв закон да се принуждават да напуснат съседи, който нарушават реда в сградата...

# 6
  • Мнения: 419
 Благодаря, Фанита! Говорила съм и с домоуправителя и със съседите, всеки си прави пас. Всеки път когато плащам да обезпаразитяват дома ми, плащам да го правят и в техния дом. Но вече НЕ искам. Писна ми.

# 7
  • Мнения: 185
Въй, евала ти казвам. Действай с районното. Смятам, че е крайна мярка гоненето на хорицата от домовете. И аз попаднах на някакъв проектозакон, дано да го доизпипат. И аз съм любител на животни, но поне имам и уважение към тях. Ако им липсва едно веро, сапун за ди измиват терасата поне, бих ги 'спонсорирала' и аз, но да поддържат някаква мяра. Успех, искрено ти пожелавам! Дръж ни в течение, едва ли си първата, нито последната, за съжаление.

# 8
  • Мнения: 592
Пиаф, като гледам преди да си започнала, си се предала! Първо се обади в общината - да видиш дали си плаща данък за тия кучета. След това иди в РИОКОЗ и в ХЕИ - където ти обърнат внимание. Полицията и да дойде, ще отнесе въпроса до тия 2 инстанции, това не е тяхна работа. И бъди мнооооого настоятелна, плаши ги с "Господари на ефира" - ефектът е моментален! А мен ако питаш - да не ме чуят природозащитниците - дай им весели пържолки! Куче в апартамент -  #Crazy

# 9
  • Мнения: 419
 Laughing Да ти кажа  мислила съм го това с пържолките, но има още. Дядото е алкохолик и се напикава, а когато това се случи бабата изнася дюшека на балкона да съхне Close Close Close А ТОВА СМЪРДИ. Дали да не направя повече от 3 пържолки? Laughing

# 10
  • Мнения: 185
 Joy смях

сетих се, от личен опит, първо звънкай на съответните инстанции, особено на ХЕИ или РИОКОЗ то не е ли едно и също или едното да е част от другото. Моя проблем за който се бях обърнала към ХЕИ беше за висока музика, и не ми обърнаха внимание, казаха че щом не е насочено оплакването ми към фирма, да не ходя при тях, но може да е било само за шум. В страниците на инстанциите има тел. за връзка, не си губи времето да обикаляш само за да питаш и после пак. Все пак живеем в България. Ако успеят да те насочат по тел ще ти е по лесно.

Общи условия

Активация на акаунт