«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

«дравословни проблеми и профилактика
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-12 от 12 отговора

Ѕургас

ћнени€: 1 687
здравейте д-р —лънчева!отново ви пиша и, пак съм много притеснена.преди  седмица забел€зах ,че под мишничката на синът ми има подутинка,и заведох детето при педи.оказа се че това е подут /леко/лимфен възел .направихме изследвани€/пълна  кръвна картина/-и се вид€ ,че резултатите са добри,при което ми казаха да давам јЅ /оспамокс/на малки€ защото се предполагало ,че това възелче е от н€ко€ лека инфекци€.наистина  гърлето на малчо е много зачервено но педи мисли, че и от това може да е?какво мислите вие ?притеснена съм защото до скоро това чудо го н€маше  ,под мишницата на детето а сега от къде изкочи незнам?много благодар€  bouquet bouquet
÷итирай

ћнени€: 5 760
ќт гърлото не е възможно да се подуе лимфен възел под мишниата. ѕодуват се обикновенно по ши€та. »ма две възможности първата е да не сте го забел€зали преди това и второта ако има н€какво разран€ване по ръката това да е причината за подуването. «а да не се тревожите излишно се консултирайте с детски хематолог- те са спеиалисти по кръвните изследвани€ и лимфни възли.
÷итирай

Ѕургас

докторе забравих да спомена, че седмица преди да се подуе лимфни€ възел, на детето му бе  поставена ваксина.*хепатит* мислите ли ,че и от това може да се е подул лимфни€т възел? благодар€ много  bouquet bouquet
÷итирай

Ќе е от ваксината.
÷итирай

Ѕургас

здравейте отново! bouquetд-р —лънчева -малки€т бе на јб и след като свърши приемането му и възелчето се скри.но вчера му сложиха поредната ваксина и познайте #Crazyпак се надур лимфни€т,надуто е и м€стото където му поставиха имунизаци€та  Tiredпеди каза да слагам реванол ,дори и на м€стото където е подуто лимфното възелче newsm78какво да прав€ сега?да послушам ли лекарката bouquet bouquetблагодар€ ви много
÷итирай

¬се пак мисл€, че е добре да се консултирате с хематолог. ƒори и да слагате риванол, не есочаква нещо същественно. “ова е реакци€ на лимфната система към възможно и ваксинални€ щам бактерии,у но реакци€та не е обичайна. освен ако н€ма зачерв€ване и оток на м€стото на инжекци€та. јко има такъв е добре там да се направи компресче с риванол.
÷итирай

Ѕургас

здравейте ƒ-р —лънчева! акто вече б€х споменала в предните постове, детето ми е с не гол€м лимфен възел под мишницата и също на вратлето.Ќј крачето има също подут възел.ќ“, два дни е с “ и зачервено гърло именно заради това приемаме јЅ/ј”√ћ≈Ќ“»Ќ/.Ќаправихме изследвани€ -диференциално броене,и педиатъра каза ,че наистина има изменение  на левкограмата.  ST-0.02(0-0.06)    SEG-0.64(0.40-0.70)   EO-0.01(0-0.06)   BA-*(0.0-0.02)  MO--.05(0.01-0.12)  LY-0.05(0.02-0.48)   PL-*  (0-0.01)  “ова ,което виждате наистина ли показва ,че малки€т е с инфекци€?ƒругото което също било е че Ћевкоцитите са повишени -4.8 G/L  (3.5-10.5) ,също така и √ранулоцитите-67.48% ( 30.0-70.0,  за деца до 4 години(20.0-50.0)!¬сичко друго е наред!ћол€ ви ,кажете ми има ли повод за притеснение и, наистина ли заради тези изменени€ са подути лимфните възли?—ама да допълн€-на 30.06  му бе направена поредната имунизаци€.
« ѕоследна редакци€: вт, 08 юли 2008, 21:35 от GERI844 »
÷итирай

Ѕургас

здравейте ƒ-р —лънчева! акто вече б€х споменала в предните постове, детето ми е с не гол€м лимфен възел под мишницата и също на вратлето.ќ“, два дни е с “ и зачервено гърло именно заради това приемаме јЅ/ј”√ћ≈Ќ“»Ќ/.Ќаправихме изследвани€ -диференциално броене,и педиатъра каза ,че наистина има изменение  на левкограмата.  ST-0.02(0-0.06)    SEG-0.64(0.40-0.70)   EO-0.01(0-0.06)   BA-*(0.0-0.02)  MO--.05(0.01-0.12)  LY-0.05(0.02-0.48)   PL-*  (0-0.01)  “ова ,което виждате наистина ли показва ,че малки€т е с инфекци€?ƒругото което също било е че Ћевкоцитите са повишени -4.8 G/L  (3.5-10.5) ,също така и √ранулоцитите-67.48% ( 30.0-70.0,  за деца до 4 години(20.0-50.0)!¬сичко друго е наред!ћол€ ви ,кажете ми има ли повод за притеснение и, наистина ли заради тези изменени€ са подути лимфните възли?—ама да допълн€-на 30.06  му бе направена поредната имунизаци€.
само да допълн€ ,че малки€т вече н€ма “.—ега, само ме тревожат подутите лимфни възли.
÷итирай

Ѕургас

ƒ-р —лънчева, искам да знам нещо!ўом резултатите от изследвани€та показват, че н€ма нещо сериозно и злокачествено значи е така нали?¬ъпреки че педиатъра  твърди че всичко е на ред аз се тревожа много, много.јЅ го приемаше детето едва 3 дни защото се обрина и лекарката каза да го спра.“ака и сторих .ћол€ кажете ми вие какво да прав€  Praynigще откача от притеснение #Crazy
÷итирай

¬иждам, че сте доста тревожна, а и подутите лимфни възли тр€бва да се из€сн€т. «атова ¬и предлагам да са консултирате с детски хематолог- напр. проф. Ѕобев или доц.  онстантинов от детската хематологична болница —офи€. “е най-точно ще прецен€т дали има нещо тревожно. ќт кръвните изследвани€ н€ма данни за такова, но най-добре е да се прегледа детето. Thinking
÷итирай

Ѕургас

«дравейте ƒ-– —лънчева bouquetѕо-вратлето на детето, опипах и от двете страни по-едни малки топченца,заведох детето при педиатър тъй като се притесних.Ѕили лимфни възелчета /от доста време са там, може би 5 месеца/,но н€мало нищо тревожно.—поред педиатъра ,не са на опасно м€сто и не са лоши лимфни възли, не тр€бвало да се тревожа.ѕри направените изследвани€, стана €сно че лимфоцитите са увеличени ето:лимфоцити в брой-8.1GL(1.3-7.4) и лимфоцити в процент-61.1%(50-70) какво значи това, об€снете ми мол€?«ащо тези в брой са увеличени а тези в % са в норма?ѕри неонатолог водихме детето/понеже е недоносен/и показах изследвани€та -всичко било наред с т€х!ћол€ ви кажете ми какво да направ€?«абравих да спомена ,че възелчетата са подвижни и малки колкото грахово зърно така си б€ха и в началото.Ѕлагодар€ bouquet bouquet
÷итирай

Ѕургас

ƒ-р —лънчева, мол€ отговорете и на мен.
÷итирай

≈дната цифра е лимфоцитите в абсолютна бройка , а втората като процент от всички клетки. ƒействително са в норма. Ќ€ма нищо тревожно- размерът на лимфните възли на децата е до бобово зърно и се подвижни, така, че всичко е наред! Smile Stop
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-12 от 12 отговора