Търся мнение за хирурзи

  • 29 527
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Момичета, предстои ми операция за вадене на жлъчката. Моля ви, ако знаете нещо за следните хирурзи, пишете ми - д-р Първанов от ИСУЛ ("Царица Йоанна"), д-р Драганов от "Токуда" и  д-р Пожарлиев от Окръжна болница ("Св. Анна").
Не мога да реша на кого да се доверя. Вече съм патила от предоверяване на един хирург и тогава не потърсих други мнения.
Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 4 344
здравей!
видях,че си от пловдив и...не си ли опитала при доц.димов-мед.център"каспела"?
успех!

# 2
  • Мнения: 2 663
Д-р Пожарлиев е страхотен специалист, светило в тази област и прекрасен човек!Моя близка се оперира при него със същата диагноза както при теб и е безкрайно доволна.

# 3
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 88
Д-р Пожарлиев е страхотен специалист, светило в тази област и прекрасен човек!Моя близка се оперира при него със същата диагноза както при теб и е безкрайно доволна.
Peace Peace Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 2 658
Др. Пожарлиев е мисля първият, който оперира ендоскопски жлъчка, ако за такава операция става въпрос. Следователно е и с най-голям стаж. За другите нищо не знам.

# 5
Нито едни от тримата не познавам, мен ме оперираха д-р Георги Тодоров и д-р Георги Велев от Александровса болница, втора хирургия. Лапароскопска операция, доволна съм. Не са ме изнудвали да плащам допълнително.
Съпруга ми се оперира в Пирогов с връзки (гаден, гнусен белег през целия корем) и бавно възстановяване.
От опит знам, че лапароскопските операции са по-леки за пациента, и си работоспособен няколко дни след нея. Ако е възможен този вариант, по-добре избери лекарят, който е с доказан опит в тези операции и има вероятност да я направи. Има много лекари, които казват че ги правят, след това те резват като прасе. Понякога като се отвори се вижда, че е възможна само стандартната операция.

Ако на мен ми предстои операция: бих се доверила на този, който "влезе под кожата ми", т.е. не да се гледаме като извънземни, а да можем човешки да обсъждаме  и разговаряме.
Не съм специалист, но има и друг вариант-разбиване на камъни с ултразвук (зависи къде са, как са разположени и какъв вид са). Лично аз бих подходила първо към тази възможност и след това варианта операция. Не съм сигурна в момента дали това се плаща от здравната каса или не, но цената може би е около 300 лв. (за бъбрек беше по 300 лв на бъбрек без чаканер демек свободен прием).
 Има много "за" и  "против" ултразвука, но сигурно толкова са и за операциите.

# 6
  • Мнения: 7
Prof.Pojarliev ot Okryjna ili  D-r Joro Velev ot Aleksandrovska - mnogo dobyr izbor ,blestiashti hirurzi.Za drugite niamam info.Za predpocitane - laparoskopski da se izvyrshi operaciata.

# 7
  • ПРИ ЛЮБИМИТЕ ХОРА
  • Мнения: 179
Здравей Puma!
Опитах се да ти дам отговор на твоето питане за повече информация относно проф.Пожарлиев на личният ти, но кутията ти е препълнена и немога да ти изпратя съобщението!Почисти я и ми пиши когато го направиш и ще ти пиша отново!

# 8
мога да ти дам мнение за д-р драганов от токуда тъй като аз работя в токуда( до преди 4 месеца точно при драганов).специално за жлъчката всеки един от работешите в хирургията може да те оперира.д-р драганов е добър хирург,но съшо така д-р васев или д-р радойчич.ако отиде6 в токуда обърни се към някой от тях 3-мата.съшо така вече правят и ендоскопски операций на жлъчка така че имаш избор.за ендоскопските-проф.димов.много е добър.

# 9
Без колебание ще ви препоръчам Д-р Георги Тодоров. Той е супер професионалист, работи във Втора Хирургия на Александровска болница и доколкото знам е един от първите, които правят безкръвните операции в България. Оперира леля ми от камъни в жлъчката – всичко мина буквално за два дена, а след седмица си беше вече на работа, забравила за болници. Да не ви казвам, че е и страшно интелигентен – абе, рядко се срещат такива готини лекари.

# 10
  • Мнения: 1 178
Извинете, че ползвам темата, но и аз се интересувам за операция на хиатална херния. Дали някъде я правят лапароскопски? В Токуда, vviikkii05? newsm78
Благодаря предварително.  bouquet

# 11
Извинете, че ползвам темата, но и аз се интересувам за операция на хиатална херния. Дали някъде я правят лапароскопски? В Токуда, vviikkii05? newsm78
Благодаря предварително.  bouquet

за лапароскопска не съм сигурна,но мога да питам ако не ти е спешнои до ден два да ти дам отговор.проф.димов св занимава с лапароскопските и много го хвалят.дойде скоро в болницата и отзивите са много добри.той е македонец и дойде от македония за да работи в токуда.имам в превид че в българия не е работил преди.намеренията са му да развие доста ендоскопската хирургия.

# 12
  • Мнения: 1 178
Ще ти бъда много благодарна!  Heart Eyes  Предпочитаме го за да се е избегне кръвозагуба и преливането на кръв, освен другите предимства, разбира се  Peace Ще чакам.   bouquet

# 13
Specialno za doc Todorov ot 2-ra hirurgia mojem mn da si govorim....az lichno ne sym koi znae kolko dovolna ot nego kato chovek....

# 14
Предстои ми лапароскопска операция на жлъчен мехур. Ако някой има впечатления за д-р Радойчич,  от Токуда ще му бъда благодарна да ги сподели.

Общи условия

Активация на акаунт