Синът ми хвана ужасен грип . Някой минал ли е този проблем, да помогне!

  • 3 539
  • 24
  •   1
Отговори
Здравейте,
Синът ми вече 10 дена е болен. Болестта му започна само със силна  кашлица със храчки. На втория ден взе да вдига температура. На третия ден започнаха сополи. Аз взех мерки от самото начало като му давах панадол, и мукоплант. След като температурата не спря да спада след 3-тия ден го заведохме при докторката(Защото така се бяхме разбрали с нея). Там ни откриха Бронхит, за съжаление. Изписаха ни антибиотик Зинат. но тъй като синът ми отказаваще да го поеме,( смисъл 4е ние му го сипвахме насила в устата а той го повръщаше) на третия ден отидохме да ни изпишат нов. Сега пием Аугментин ве4е 3-ти ден и няма голяма промяна. Той все още кашля, сополи има въпреки че сменихме 2 вида капки, само температура поне не вдига.
ПОмогнете с някакъв съвет. Притеснявам се че от толкова продължителна кашлица може да има някакви последствия, за дробовете. Какво друго лечение да предприема или да чакам още действието на антибиотика?

# 1
  • Мнения: 46 431
Бронхитът рядко е причинен от бактерия, затова антибиотикътът не действа.

Ако все пак лекарката се съмнява в нещо бактериално, нека пусне антибиограма, за да излезе точния антибиотик, иначе ако продължава да ги сменя на посоки, може и да не уцели скоро  Crazy

Бързо оздравяване  Praynig

# 2
Не знам за какво се съмнява, не се е обяснявала много.  Може би трябва да и се обадя и аз да и кажа как да лекува сина ми !

# 3
  • Варна
  • Мнения: 83
За кашлицата на нас много ни помагат в момента сиропите Димекс и Ериус (антихистаминов). Помага ни и една стара рецепта: черна ряпа изрязана от вътрешната страна под формата на конус в която сипвам 2-3 супени лъжици захар и оставям да се изцеди сок от който давам по 3 ч.л. на ден.

# 4
  • Мнения: 46 431
Не знам за какво се съмнява, не се е обяснявала много.  Може би трябва да и се обадя и аз да и кажа как да лекува сина ми !

Не, разбира се!  Tired
Можеш да продължиш да редуваш антибиотици с/у неясно какво, изписани с налучкване или просто да я смениш и да запишете при лекар, който не си пази направленията, пуска изследвания, когато се налага и не експериментира с детето ти.

# 5
Ох, не знам, Досега не сме имали проблеми откъм лекарката , но може би защото не сме боледували сериозно( за щастие)
Ама тя маи наистина продължава да експериментира, защото сега като се чух с нея ни каза да си вземем нов сироп Кларитин,
и да продължим с антибиотика 7 дена. Sad

# 6
  • видин
  • Мнения: 358
и моето момиченце кара същото - вече 12 ден и болна.  в събота и неделя нямаше температура, но явно не е минало, защото днес пак има - 38,4.
вече не зная какво да правя. пи азатрил 5 дни, сега пие оспексин - вече трети ден. и ще го продължи до шестия. заедно със сиропите за кашлица, капките за носа и зиртек, защото май има и някаква алергия освен всичко това. още миналия понеделник сама реших и й  направих гърлен секрет и секрет от нослето. при положение,че има налепи видими и зелени сополи - не се установи нищо. което много ме учудва. явно посявките не са направени както трябва.  и сега пак опираме до въпросното налучкване на антибиотик. какво друго ми остава?

# 7
Maria ra,
Да попитам как  си и направила проби  на секрета? Вземаш  направление и лаборант да извършва процедурата? или ....

# 8
  • Мнения: 162
Не мисля ,че някой  си прави експерименти с детето ви .След като повече от 3 дни е било с температура вече има бактериална инфекция и е необходим антибиотик.Ако се направи антибиограма от гърлен секрет за да се види кой антибиотик е най-подходящ трябва да се чакат поне още 3 дни,защото за толкова излиза микробиологичното изследване.Затова лекарите изписват широкоспектърен антибиотик .
А колкото до кашлицата тя не може да мине за ден ,два.Щом има бронхит белите дробове са пълни и тя ще продължи 10,12 дни като през това време не бива да се спира сиропа за кашлица.А Кларитина е антихистамин .Той е за алергия и е хубаво с него да се направи един курс от поне 2 седмици.Успех!!

# 9
  • Мнения: 46 431
Bo_bito, за секрета - на дъщеря ми педиатърката го взима и ни праща с направлението и пробата в лабораторията, плаща се само 2 лв. за консумативи, ако си без направление, отиваш директно в лабораторията, но все пак е добре да ти каже лекар какво иска - кръв, урина, гърлен, носен, ушен секрет, при кашлицата може и снимка да се наложи, щом не се подобрява, потърси второ мнение, ако трябва на частно  Tired

... явно посявките не са направени както трябва.  и сега пак опираме до въпросното налучкване на антибиотик. какво друго ми остава?

Повторете ги, за твое спокойствие, гърления секрет поне не боли и няма да се травмира детето  Simple Smile
Може наистина да няма нищо, а това да са т. нар. тапички, безопасни са, не са гнойни, няма смисъл при чисти резултати да даваш антибиотик Peace


Не мисля ,че някой  си прави експерименти с детето ви .След като повече от 3 дни е било с температура вече има бактериална инфекция и е необходим антибиотик ...

Няма такова нещо.
Дъщеря ми 2 пъти е поддържала Т близо до 40 градуса по 4 дена.
Единия път се оказа шарка Розеола (т.е. вирус), втория път пак беше вирус. Не е пила антибиотици, всъщност никога до сега не е пила, защото изследванията й са били чисти.

Жената казва, че вече 10-ти ден детето й не се подобрява, не мислиш ли, че е време поне за кръв и урина? Ние в сряда пуснахме гърлен секрет, в петък беше готов, а за 10 дена 100 пъти да са излезли вече резултатите   Crazy може да е всичко, може и да е нищо, но без изследвания и доктор не може да каже 100%.

# 10
  • Мнения: 2 865
maria_ra детето ти взима от 8 дни антибиотици и сигурно затова нищо не излиза на посявките. Мисля че се правят преди да е започнало лечение с антибиотик.

# 11
  • видин
  • Мнения: 358
Bo_bito, за гърления секрет ходих в лабораторията и си платих.
да тобележа,че го направих преди да ми изпишат ангибиотика. така ,че, той не е повлиял на липсата на резултат.
моля някой да поясни каквикръвни изследвания трябва да се направят.
температуратя й в момента е 38,8

# 12
  • Мнения: 114
Със същите симптоми е и дъщеря  ми.Няма край нито хремата нито кашлицата .Добре ,че не вдига температура .Обаче пък много се поти като спи -това дали е добре?

# 13

А колкото до кашлицата тя не може да мине за ден ,два.Щом има бронхит белите дробове са пълни и тя ще продължи 10,12 дни като през това време не бива да се спира сиропа за кашлица.
[/quote]
 Той кащля вече повече от 10 дена , и за да суъм по- точна 11д. Да чакам ли още или да го заведа на частно.

[/quote]
А Кларитина е антихистамин .Той е за алергия и е хубаво с него да се направи един курс от поне 2 седмици.Успех!!
[/quote]
За каква алергия става вапрос? Ако този сироп е за алергия защо лекарката каз ада спрем Мукопланта, така ще спрем сиропа за кашлица и ще давам някакъв за алергия която не знам от къде лекара я измисли??? #2gunfire

# 14
Моят син също се поти постоянно, а досега не е бил така никога.
И аз не знам дли е добре.newsm78

Общи условия

Активация на акаунт