Мама през ОКТОМВРИ ще роди - вече и през дрешките личи

  • 9 734
  • 284
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 80
Момичета, качила съм само 2 килограма до тук! Не е ли малко?  newsm78 Thinking

Споделете колко сте качили до сега и ако някой знае средно до 4 месец, с колко трябва да сме по-тежички да каже ...  newsm78

Severinka, страхотен шеф! А моята шефка.... не ми се е обаждала за работа от 3 седмици и май не иска ... Много съм притеснена, че парички от къде... А как се търси работа с корем?? Confused


Добре дошла, r_adi!


Аз също съм качила 2кг засега.Но знам че последните месеци се качва доста по-интензивно,така че по-добре в началото да не качвам много,че после трябва да ги сваляме а това не е лесна работа.

# 61
  • Мнения: 217
Добро утро! Аз съм пак болна  Sad Хвана ме изведнъж - вчера следобяд - пак ме тресе, имам температура около 37,5, само че този път екстрите са разстройство и някаво дразнене в трахеята. Какво ми става.. цяла зима здрава, сега като съм бременна вече за втори път хващам вируси гадни #Cussing out
Ама ще се лекувам сега с каквото може... и надявам се да не се тръшна като предния път да не мога да стана Praynig

# 62
  • Мнения: 132
Здравейте на новите мами  bouquet
Аз пък се сдрънках с мъжа ми и сега ме боли главата Twisted Evil #Cussing out fight
Не ме интересува вали не вали излизаме да плащаме сметки след малко.
Аз не съм качила сега но за сметка на това не съм свалила от миналия път smile3535
Като родим срещите ще си ги правим по фитнесите hahaha
Трикси ходи ли до Пикадили?Има ли плодовете за които говорихме да не ги споменавам да няма после наплив на октомврийки в магазина hahaha

# 63
  • Мнения: 678
Здравейте и от мен  Hug
За подумането на корема и газовете моя доки каза, че спокойно мога да пия еспумизан, което ми се стори логично, като се има предвид, че го дават на бебета против колики.
Сев браво за разбрания шеф. В такива случай човек работи и повече  Wink
Трикси нямам идея на каква сума те осигуряват и как плащат, но ако ти откажат отпуска, то спокойно си вземи болничен следващия път, без да предупреждаваш. Нямам идея твоят шеф дали има жена и деца, но съм убедена, че всичко се връща на тоя свят.
За качването на килограми - колкото по-малко през първите месеци, толкова по-добре  Peace Последните три месеца се качват по около 2 - 3 кг на месец  Wink
Фийл_ю бързо оздравяване ти желая  Hug Бягай на лекар и изпълнявай точно, каквото ти предпишат. Ако имаш възможност с малкия отидете при някой баба и дядо, така че да имаш помощ.

# 64
  • Мнения: 817
elissa_kv, ето ТУК една статия. Там има колко кг. трябва да качим до края на бременността според ръста и килограмите ни преди да забременеем.

sunny_77, мойто коремче вече си личи малко, позаглеждат ме колегите, дето не знаят за бебо.

trixy, много е кофти да работиш за такъв човек. И аз съм имала подобен шеф и беше много тъпо. А сегашния ми шеф е много готин, даже се зарадва човека, много е разбран, а в същото време и много респектиращ.

feel_u, пожелавам ти бързо оздравяване  bouquet

# 65
  • Варна
  • Мнения: 152
feel_u, да се оправяш бързо! Аз така също за малко да се разболея на два пъти, но съседката ми каза една ВЪЛШЕБНА рецепта... много ми помогна и се справих с вируса без лекарства! Един лимон изстискан рано сутрин преди да си яла, в твоя случай 2-3 лимона.... и вечер като си лягаш пак така! Аз много не разчитам на витамини само, но ефекта е бърз! Даже ако гърлото е зачервено малко щипе, но на другия ден нищо няма да ти има...

Оправяй се, че другата седмица да се видим..........  bouquet

Severinka, мерси!  Hug  bouquet

# 66
  • Мнения: 55
Здравейте.
Feel U, веднага почвай с лимони и чай. Дано да пресечеш. Аз пък съм с някакъв алергичен обрив - сърби ме навсякъде. Пак ще се почва с диетите.
Иначе съм качила 1 кг. ама съм само в 12 седмица. И още ми е толкова лошо - цял ден ми горчи в устата. Не е за разправяне.
Аз да се върна на темата за това къде да спят бебетата. От опит да ви кажа отделете ги колкото може по-рано. Нямам предвид като са на невръстните 3-4 месеца, но като станат на 8-9 месеца може да се почне с опитите. То верно си е до дете, ама моята дъщеря, която за срамотите е на 6 години, още не иска да спи сама. Изпуснахме момента навремето и сега в чудо съм се видяла. А колкото са по-големи, повече разбират и повече страхове имат. А пък как спорят   ooooh!
Аз другата седмица съм при Марков. Нямам търпение да разберем пола на бебето, че сме се засилили да правим нова детска стая и сега чакам за да изберем подходящи цветове за мебелите. Живот и здраве и двете деца да са доволни.
Чао засега.

# 67
  • Мнения: 206
Гери, аз ходих - няма ги SadЩе почакаме още малко Peace

# 68
  • Мнения: 3 453

За качването на килограми - колкото по-малко през първите месеци, толкова по-добре  Peace Последните три месеца се качват по около 2 - 3 кг на месец  Wink
.

Точно с това твърдение изобщо не съм съгласна Naughty Имам примери с мои познати..Едната до 4 месец не качи нищо, а после от 5до  9ти качи 20кг Wink Другата до 4 месец качи 8 и после до края още 3кг.Всичко е до организъм, но обикновенно тези които не се тъпча/ядат за двама/ и качват в началото, накрая качват по-малко.Много е относително.Така че е рано да се каже как ще потръгнат нещата при всяка.Тези два примера които дадох не са ми единствени..просто за тях се сетих. В нета има доста такива теми особенно в Мама и бебе и там има още хиляди примери.Момичета, които сте качили дори и по 5кг до сега не се притеснявайте, просто се хранете здравословно и в нормални количества. Hug  bouquet

feel_u, дано се оправиш бързо Hug

gery_roz, хайде разходи се и си проветри главата и мен предните два дни ме наболяваше, но като си тръгна от офиса всичко ми минава Joy

Еличка мама
, пий повече течности за проблема с коремчето Hug

Трикси
, тогава си вземи болнични и му натрии носа/ но това ще се отрази на майчинството ти после/направи нещо, не може да ти отказва, та ти си бременна Hug

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 10:40 от Kpuccu

# 69
  • Мнения: 1 020
feel_u и аз съм така, даже не си спомням кога за последно съм боледувала.... а сега откакто съм бременна, и аз така.... онзи ден се събудих с болки в гърлото и запушен нос.... не съм си мерила температурата  newsm78
но се оправих с прясно мляко с мед и днес продължавам на чайове с мед! не съм пила лекарства, гърлото ми мина... но наистина най-добре малкия да не е около теб за малко... да не би да ти влачи от детската градина вируси? и понеже си по уязвима в момента да пипваш всичко?
gery_roz аз на моя мъж от 2 дена все му викам вечер... той горкия ме гледа като луда.... ама си заслужавам, защото от нищо нещо правя  #Crazy
manana мерси много, не се бях сетила Simple Smile ще ги науча аз лекарствата  hahaha
Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 4 нови отговора.
сега ще ви прочета и ще добавям Simple Smile

# 70
  • София
  • Мнения: 13
здравейте
Вчера бях на преглед. Всичко е наред. Бебчо махаше крачета и ръчички Simple Smile За съжаление не можах да дойда в ЦУМ в неделя, сигурно е било интересно. В момента се чудя къде да се запиша на гимнастика за бременни. Още проучвам пазара Simple Smile Вчера лекарката не ми каза да спирам ли фолиевата и дали да пия нещо друго, и измервания никакви не ми прави... може би още е рано. И мен от време на време ме боли корема, но като и казах май не се впечатли много, сигурно си е нормално.
Аз до тук съм качила 2-3 килограма, но е малко относително, защото вечер съм поне с килограм повече отколкото сутрин.
Лек и усмихнат ден от мен, въпреки лошото време.

# 71
  • Мнения: 9
Здравейте отново.
По отношение на килограмите аз съм качила близо 2 килограма и
мисля че това е съвсем нормално.
Аз да се похваля нямам никакви проблеми от началото на бремеността.  newsm44
Нито повръщам, нито ми се гади, нито пък ми се подува корема.

# 72
  • Мнения: 1 020
ssissi не знам какви са плодовете, но в Хит има много плодове, а и в Метро видях, че са почнали всякакви плодове да пускат... имаше доста избор последния път Simple Smile
относно кг, доктора не ми е казал да са малко, но ми каза да ям повече, понеже аз не закусвам... и ми се скара... аз го разбирам, но сутрин не ми се яде  newsm78 опитвам се да хапвам нещо, но не обичам насила да ям.... а все пак вече съм 16 г.с., може би е хубаво да кача още малко кг.
MightyBabka много се радвам, че всичко е ок с бебо Simple Smile мери се само сутрин и на един и същ кантар, за да можеш да си следиш точно кг. ако искаш Simple Smile
моя доки каза до края на месеца да ги пия и после да ги спра... още се замислям дали да не пия до следващия преглед и да го питам  Thinking
нямам търпение да дойде 13-ти май при Марков, а след това на 15 съм и при доктора който ме следи Simple Smile
ще е егати кефа през 2 дена на преглед Simple Smile ама после пак суша 1 месец  Whistling

# 73
  • София
  • Мнения: 368
Милички, благодаря за подкрепата, знаех, че ще ме разберете!  Hug  Heart Eyes
В крайна сметка ако продължава по този начин, ще си взема болничен, защото съм се изнервила много, но това наистина ще ми се отрази на майчинството, обаче в крайна сметка най - важно е сега да съм спокоина заради бебка!
Манана, той има семейство и две деца / на 7 и на 4 години /, но жена му си е домакиня и си гледа двете деца, те не живеят в България, а той ги вижда само през уикендите!
Гери, изпратих един приятел да провери, защото той живее съвсем близа до Сити Център София,а там има Пикадили, но нямало за мое съжаление! За сега още ги сънувам.......

# 74
  • Мнения: 11
Здравейте !
r_adi добре си дошла   bouquet
Не съм влизала тук от 3 дни и имам чувството ,че е минала цяла вечност  Grinning
За сега при мен няма нищо ново освен,че от време на време ме мъчи ниското кръвно,но взимам мерки доколкото мога - пия течности,ям месо/насила/,майка ми предложи да пия пилешки бульон - и това правя  Grinning
Нямам търпение да дойде утре, че съм на преглед и искам да видя бебока а и таткото ще водя с мен  Grinning Само съжалявам,че нямам снимки от ехографа - ама здраве да е  Grinning
На момичетата,които не се чувстват добре пожелавам бързо да се оправяте  Hug
trixy и от мен имаш разбиране  Hug знам какво е да имаш такъв шеф  Wink малка доза непукизъм му е цаката  Wink и ако можеш да си вземеш болничен ще е чудесно  Hug
Еличка аз точно така се меря - сутрин след ставане.От край време така правя.

Общи условия

Активация на акаунт