Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора

Пловдив

Какво мислите за карането на веоергометър по време на бременност? Аз съм в 3 - ти месец, чувствам се добре и искам да спортувам. В къщи си имам велоергометър и искам да въртя  Very Happy
Има ли такива сред вас които са карали колело?
Цитирай

Горна Оряховица

аз си въртях всеки ден, докато корема не взе да ми пречи,но най-добре първо се посъветвай с гинеколга си Peace
Цитирай

Хасково

Ако наистинасе чувстваш добре и нямаш проблеми би било много хубаво да си тренираш в къщи но не прекалявай с карането, че да не стане беля.По до бре се посъветвай колко и до кога можеш да се натоварваш на велоаргометъра,иначе няма проблеми   bouquet Лека бременност.
Цитирай

UK, Harlow/София

Карах бавно и без натоварване с разрешението на лекар.Но след първото каране прокървих и ме приеха в болница.Не знам дали беше от велоергометъра, но сега седи като украса вкъщи.
Цитирай

Варна

Когато влязох в 4 месец,започнах да посещавам гимнастика за бременни.Ходих до 8-я месец.В началото -3 пъти седмично,после по 2 пъти.Винаги карах велоергометър по 10 мин,но със средна скорост.Рехбилитаторите следяха да не ми се покачва рязко пулса.
Но при мен бремеността беше безпроблемна отсякъде,така че можех да си позволя да тренирам.Правех упражнения за укрепване на ръце,крака,гръб,но винаги под контрола на инстукторите.
Моят съвет е да се посъветваш с акушеро-гинеколога си и така да започнеш евентуално с тренировките Very Happy
Цитирай

София

Не смеех да го карам, а и не ми оставаше много време. Консултирай се, но по-добре се пази сега, после има да го въртиш, колкото искаш. Аз вече открих сезона, дано помогне за връщане на килограмите.
Цитирай

Мисля, че ако нямаш проблеми с бременността, ако се чувстваш добре и ако не се натоварваш много няма проблем да 'въртиш педалите' от време на време.
Цитирай

София

Аз карах  велоаргометър докато бях бременна. Ако всичко е нормално и не ти е забранено изрично можеш, като просто внимаваш с натоварването Peace
Цитирай

София

Чувала съм, че карането на колело (велоергометър) не се препоръчва при бременност Naughty
Цитирай

От 4 месец почти до края карах велоергометър, но с разрешението и одобрението на гинеколога ми. Ако се чувстваш добре и не се претоварваш, това ще е чудесна гимнастика за теб. Peace

Чувала съм, че карането на колело (велоергометър) не се препоръчва при бременност Naughty

Карането на колело наистина не се препоръчва, заради тръскането и евентуалната опасност от падане. За велоергометъра няма проблем, но задължително се консултирай с лекаря си!!!
Цитирай

Бургас

Ако наистинасе чувстваш добре и нямаш проблеми би било много хубаво да си тренираш в къщи но не прекалявай с карането, че да не стане беля.По до бре се посъветвай колко и до кога можеш да се натоварваш на велоаргометъра,иначе няма проблеми   bouquet Лека бременност.

Peace Peace Peace
Цитирай

бургас

И аз знам че не се препоръчва.  Времето вече е топло , повече разходки и здравословно хранене е напълно достатъчно , да се поддържаш в добра форма , докато си бременна.
Все пак по - важно е да изкараш една лека и безпроблемна бременност. Но , ако пък толкова ако държиш да караш велоергометъра , консултацията с гинекологът ти не е излишна.
Лека бременност ти желая Peace
Цитирай

На шестото небе

Мисля, че ако нямаш проблеми с бременността, ако се чувстваш добре и ако не се натоварваш много няма проблем да 'въртиш педалите' от време на време.
  Peace.
Цитирай

Бургас

Не рискувай! Една приятелка, в третия месец така прокърви. Има време, след като родиш Peace
Цитирай

София

Аз моето го карах след третият месец. В осмият спрях, в девети отново почнах. Бях попитала лекар и той ми каза, че състоянието ми позволява умерено да спортувам.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора