През МАЙ при теб ще се явя, но ще поритам аз сега (28)

  • 12 094
  • 267
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 30
Добро утро майчета,

Мерси за темичката   bouquet!
Мен за сега ме мъчат едни болки в гърба от около седмица-две...и ако се изправя пък ме заболява в областта на ребрата; чувството е сякаш кожата (или някаква тъкан там) ми се опъва страшно...много ми е неприятно и вечер място не мога да си намеря  Tired. Друг такива усещания да има?
За съня...за сега спя, но пък много сънувам..и е едно такова разпокъсано от ходения до нулите и завъртане наляво - надясно  ooooh!..
За преповиването имам варианти, но не съм го решила още как точно, тъй като не знам в коя стая да сложим легълцето първоначално. Имаме отделна стая с голям шкаф за преповиване и голямо легло (за мен или друг дежурен Wink), но дали и бебешкото легло ще сложим там веднага още не съм го решила. Сигурно първите месец-два ще го сложим в спалнята при нас, пък после то ще си покаже...ако е някоя ревла ще идем двете в 'изолатора'  Mr. Green. Таткото трябва да се наспива, че иначе кой ще ни храни и купува хубави дрешки  Flutter Blush..
Та за шкафа за преповиване...тъй като обзавеждахме цялата стая, поръчах и скрин, на който отгоре му се слага голям допълнителен плот със странични бордове (доста е голям; колкото за два броя от онези мекичките подложки за преповиване, които продават, за да има място за всичко). Идеята беше след време, когато вече няма да е нужен големия плот да се махне и да остане обикновен шкаф с чекмеджета. За този голям шкаф в спалнята няма място и ако легълцето първоначално е там, ще слагам само подложката върху бебешкото креватче и така..

Абе последно време много се задъхвам, изморявам, прималява ми, става ми задушно и топло....а уж не съм качила чак толкова много  Thinking . За сега съм +11 кг или общо 62 кг. Самият корем не ми тежи в пряк смисъл, тежко ми е състоянието  Joy. Има ли мами, на които им е леко и без никакви оплаквания? Simple Smile

Анета, и аз стискам палци всичко да мине леко!! Peace

# 61
  • Мнения: 60
Добро утро и от мен. Аз съм също в отбора на недоспалите и изнервените. Болките в гърба и таза стават непоносими вече. А за краката не ми се говори - чудя се къде да ги дяна.
Анетка, ще стискам палци всичко да е наред.
Аз ползвах  повивалка и бях много доволна от нея, защото монго ме болеше гърба, сега също ще я ползвам.
Аз в неделя спирам магнерода и оставам само на витамини и в очакване. Имам обаче усещането, че скоро ще е събитието, защото с Жорко две седмици след като ми падна корем родих.
Да ви кажа, за разлика от вас, аз не се тревожа за раждането или болките, а за това дали с бебка всичко е и ще бъде наред. Знам от опит, че ще издържа на болката и не ме плаши естественото раждане. Нито пък мисълта за секцио, ако се наложи. Моля се само моето ангелче да е добре, да е живо и здраво!
Днес май времето ще е за разходки, но аз пак ще съм в къщи, мисля обаче поне да изляза на двора и да поседя на въздух.
Хубав ден на всички!

# 62
Добро утро и от мен момичета   bouquet

Деси стискам палци за развода  Peace

Анетка,мила наистина се шашардисах, не е ли рано ?  #Crazy

Относно повиването,понеже нашето легло е правено по поръчка,ни направиха отделно скринче,на което отгоре сме предвидили място за повиване и ще му сложим само подловка.  Blush

Извинявайте че повечето не ви споменавам, но то е от бремелинския ми мозък.  Embarassed

# 63
  • Мнения: 73
Ами незнам колко е рано но бебо вече е напълно зрял - така се изказа доки а и върви по-голям.Основната причина е наближаващите празници а двамата ми доктори и гинеколога и анестизиолога ще са далеч и не искаме да рискуваме. Държа да родя при тях. Та затова, за празниците с бебо ще сме у дома

# 64
  • Мнения: 258
Ами незнам колко е рано но бебо вече е напълно зрял - така се изказа доки а и върви по-голям.Основната причина е наближаващите празници а двамата ми доктори и гинеколога и анестизиолога ще са далеч и не искаме да рискуваме. Държа да родя при тях. Та затова, за празниците с бебо ще сме у дома

Надявам се, че не си се подразнила, че се поинтересувахме дали не е рано...
Аз специално попитах, понеже обикновено насрочват планирано секциот седмица до 10 дни преди термин.
Но разбира се лекарите, които те наблюдават преценяват най-добре, след като така са казали, значи това е най-добрия вариант  Peace Още веднъж ти желая успех и бързо възстановяване.  Hug

# 65
  • София
  • Мнения: 448
Добро утро!
аз се опитвам да работя,но това безсъние през нощта вече ме убива.Виждам, че за жалост повечето сме така.
Онче,моите страхове са същите като твоите.Срамота,а ми е второ дете.В едно бъди сигурна-малчовците ще са шефовете вкъщи,те дирижират парада.
Деси, дано нещата се развият по-най добрият възможен начин за теб и дечицата!
Анета, успех ти желая и скорошно възстановяване! newsm78 и на мен ми се струва рано,но лекарите си знаят най-добре.
Успешен ден на всички!  bouquet

# 66
  • Мнения: 529
Здравейте и от мен.Някоя мама беше писала ,че све едно е страничен наблюдател и още не  се е усетила ,че бебето идва.Да ви кажа аз се чувствам точно така немога  нещо да се усетя още а това ще ми е второ дете и знам какво ме чака.Направо съм си страничен наблюдател.

# 67
  • Мнения: 2 910
Привет и от мен!
Тази нощ беше кошмарна, през 30мин. ставах до WC, а докато стана се размърдат всички тазови болежки, въобще ужас. Аз изобщо не се наспивам, та май ще разчитам на добро бебе, за да възвърна силите си след раждане и от бременният период. Дано бебето бъде добро като кака си, надявам се не искам много Simple Smile
aneta, четвъртък е толкова скоро, пожелавам ти срещата с бебето да е най- вълнуващият ти момент Heart Eyes
Insatiable, името на темата според мен е много хубаво и подходящо за този период, така, че дочака звездният си миг Hug Ама и ти си попаднала да една "докторка", безрамници, вече нямам думи #Cussing out
Деси, пожелавам нещата при теб да се развият така, както ти пожелаеш. Тези две предложения за имена на теми, които си дала са страхотни и сега ще ги вкарам на 1-ва стр., та която направи следващата тема да ги ползва. А особено това ''радостни сме ний мадами, вече сме майски мами" след 1-2 седмици ще е много актуално Hug

За повиването аз смятам и този път да разчитам на леглото, като знам от някой месец натам за какво въртене става въпрос, плота ще се ползва 3м. Наистина, ако леглото е ниско, ще се затрудним, но за мен е по- безопасният начин.

# 68
  • Мнения: 728
Ох и аз съм от недонаспиващите се, седя си в леглото и само пъшкам нощем. Хремата и киселините са убийствена комбинация, направо въздух не мога да си поема понякога. От няколко дена ми се схващат и ръцете, а снощи и единия крак  ooooh!. Поне не са започнали да се подуват още.


Деси, fingerscrossed. дано всичко мине бързо.


aneta_77, пожелавам ти много сили и бързо възстановяване след раждането, за да се приберете скоро у дома. Даже мъничко ти завиждам, че толкова скоро ще си гушкаш бебето  Heart Eyes. На мен вече ми тежи, а още не съм влязла в деветия, но знам, че е за доброто на детето да си го износя максимално до термин.


Подложка за повиване ще ползвам, от тези които се поставят върху леглото. Само трябва да купим, че Росен й видя сметката на неговата.


# 69
  • Мнения: 1 492
Деси, стискам палци да е минало всичко както трябва  Praynig
Ама ти много се забави, да не хукна да се жениш още днес  Grinning

Анетка, малко ти завиждам, честно казано. Надявам се всичко да мине благополучно и скоро да гушкаш бебо. Запиши си някой тел. на вестителките, за да ни кажат как си и как е минало всичко.

# 70
  • Мнения: 102
Здравейте момичета!
Аз за разлика от повечето от вас през последните 5 дни спя що годе добре, но като се има предвид, че предходните 10-15дни не бях мигнала мисля, че си заслужих съня.
На Деси пожелавам да се включи след някой друг час с много добри новини.
За повиването на бебето ще видим, като се роди. Вероятно ще е на спалнята, както процедирахме с каката, въпреки, че леглото което купихме е със високо шкафче към него, което е достатъчно широко, за да се сложи и плота за повиване, но това ми се струва вариант за 1,2,3мес. най-много.

# 71
  • Мнения: 332
хей , здравейте и от мен в новата хубава тема, мерси за нея   bouquet , може и да сте ме забравили, то и аз се забравих тия 10 дена  Wink .....имахме гости, свекъра и свекървата, а имахме и голям празник - 1 годинка на бадещия батко Simple Smile Но и компютър нямахме последните дни, защото реши, че не му се работи, сега е малко инвалид, но в процес на лекуване ....но....имам интернет  Mr. Green.
Целувки на тумбачетата,  бебета да си седят на топло още малко. Аз сега отивам на ЖК и после ще чета.

една голяма почерпка за нашия голям юбилей  newsm38, хи хи с на когото, каквото му е на сърце   chef готвачът, т.е. аз очаквам поръчките, изпълнението като се приберем.

# 72
  • Мнения: 291
ето ме и мен в новата тема Hug аз съм още тук и с бебките в коремчето newsm44
днес влязох в 9 месец издържах  Praynig да издържа и до плановото секцио
стискайте ми палци Peace

# 73
  • Мнения: 1 792
ето ме и мен след прегледа.та да си кажа най вероятно другата седмица ще ми слагат хапчето и ще раждам.при нас  е така защото бебето е с увита пъпна връв а докторката при която искам да раждам няма да я има от 26 и решихме преди празниците да предизвикаме раждането.
Ани ще стискаме палци всичко да мине бързо благополучни  безболезнено Hug
абе тая сутрин много кафета много нещо бе Laughing

# 74
  • Варна
  • Мнения: 4 969
aneta_77, ]ще стискаме палци всичко да мине без проблеми  Hug
Аз проблеми със съня нямам последните дни и си спя прекрасно, въпреки всички шумове.Лошото е, че точно до стената е залепена съседната кооперация която е в довършителен ремонт и блъскат по всяко време .Будят ме по 100 пъти ама аз пак заспивам.И мен са ме налегнали едни болки от снощи като менструални, рано ми е още и то много  Rolling Eyes
Днеска отивам да си взема болничния и после пердетата за спалнята ще закачам.До никъде не съм  ooooh!
boikinova , и аз се чувствам по същият начин въпреки, че ми е второ  Crazy
Надявам се да издържа поне до 23 когато ме вика док да уточним дата за секциото ...или поне докато си накупим всички мебели и подредим....май много взех да искам  Rolling Eyes
mu6morok, айде честито  Hug Направо като ви чета и една треска ме обзема като знам, че и моето наближава...
Дано всичко мине без никакви проблеми  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт