миомен възел и бременност?

  • 2 115
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 152
Здравейте! Имам момиченце на 10 месеца и съм бременна в 4 месец също така, но този месец като ходих на ехограф ми откриха голям миомен възъл, като по-голямата му част е в матката. Според докторката не е проблем стига да не почне да расте още, но моля тези, които са имали или имат подобно нещо да пишат. Секцио ли трябва да родя или не, да го махам ли въобще след това и на първо място пречи ли на бебето? Благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 5 712
На мен в 22 г,с. при фетална морфология ми видяха миомен възел но мн малък 2,3 мм на 2,7 мм и миказаха че не е проблем за сега и ме посъветваха към 32 г,с, пак да отида и бше станал 3,6 мм на 4,1 мм! Родих нормално а сега го няма дори!
Ти казваш,че при теб е голям Rolling Eyes
Дано всичко е ок Praynig Hug

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Когато бях бременна с първото дете, в 4-ия месец една лекарка ми откри миомен възел.Каза, че е голям и ми ги наговори едни............... ooooh! ooooh!.Аз отидах при трима други лекари които не видяха и следа от миомни възли.Но тя беше нагла, в 8-ия месец пак ме гледа и попита какво ще правя с миомата. Twisted EvilНе знам как само тя я виждаше.За това те съветвам да отидеш и при друг лекар!

    Успех!

# 3
  • Мнения: 46 504
Зависи от това как е разположен и колко е голям, но щом лекарката ти казва, че всичко е наред, не се притеснявай  Hug

Аз имах 3 бр.  Laughing големият беше 70/70 мм. (колко сълзи изревах, само аз си знам Embarassed)
Откриха ги в 4 месец. Не съм имала проблеми, даже се сви до 50/50 см. Simple Smile
Няма пречка за нормално раждане, секцио се налага само, ако е на пътя на бебето или е прекалено голям и са взели решение да го отстранят успоредно със секциото, но това става много, много рядко, избягват такава двойна операция.
При мен се наложи секцио, защото бебето беше разположено лицево и беше голямо, до последно го чакаха да се обърне от контракциите, чак накрая ме срязаха. Още са си в мен, единия малък, който беше "на краче" изчезна мистериозно  newsm78 но в епикризата ми не е отразено махане, може да е изчезнал сам.

Лека бременност и раждане  Hug

# 4
  • Мнения: 29
Преди да забременея ми бяха открили миомен възел,но не ми препоръчаха лечение или махане.
След 2години забременях,но докторката така и не видя миомния възел.Като дойде време да раждам след 12-13часа опити да родя нормално ми направиха секцио,оказа се ,че той е пречел на бебо да излезе.Бебо го изкараха ,а също премахнаха  и миомния възел.След 10месеца забременях отново и тогава знаех,че отново ще раждам секцио.При второто секцио откриха отново миомен възел/който не бяха видяли отново по време на ЖК/и го  отстраниха.Казаха ми,че трябва да се наблюдавам.Така,че ако се наложи секцио и при теб/което не е задължително/лекарите ще преценят дали се налага отстраняване.Бременностите ми протекоха без никакви усложнения,съвсем нормално,възстановяването  след раждане също.Затова спокойно,а може и да изчезне от самосебе си до края на бременността.Успех и леко раждане.

# 5
  • Мнения: 523
Съвсем наскоро една позната роди секцио , точно заради миомен възел . Доколкото се сещам при операцията са отстранили и него .

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Прегледай се и при друг доктор  Peace

# 7
  • Мнения: 2 005
Откриха ми миомен възел 3,5см но ме посъветваха да не го махам , за да не настъпят по време на операцията усложнения , защото не бях раждала и ми казаха , че непременно трябва да забременея и тогава вече след раждането ще му мислим Rolling Eyes
Така и стана : забременях , трудно беше защото почти 9 месеца изкарах в патологична бременност #Crazy #Crazy #Crazy Миомата нарастваше с бремеността и притискаше бебо , и имах страшни болки  Sad Миомния възел беше в самата матка , нарастна и стана 15см , но при всеки е различно , зависи и къде е точно застанал , така че не се плаши  Hug Щом до сега си нямала такива проблеми , каквито имах аз - няма що да се притесняваш bowuu Постоянно бях под наблюдение в болницата , но накрая си износих бебо , но задължително ми казаха , че раждането ще стане с планово секцио , заради нарастването на миомата и няма как да родя нормално  Naughty Накрая си родих страхотно момченце , което малко беше притиснато от миомата , но всичко мина о, кей благодарение на добрите специалисти  Hug Като стана бебо на 5 месеца тогава ме оперираха и ми отстраниха цялата матка , понеже нямаше как самият миомен възел както ти казах беше в самата матка , но аз съм щастлива , че си износих едно прекрасно момченце и съм благодарна за грижите на целия екип в болницата  Joy Така, че те съветвам да се довериш изцяло на професионализма на лекарите и от все сърце ти желая успех и безпроблемна бременност  bouquet  bouquet  bouquet

# 8
  • Мнения: 124
На мен миомните възли по предна и задна стена на матката ми ги открика чак при секциото,дотогава въобще не знаех за тях.Секциото беше по спешност в 8-мия месец ,но заради високо кръвно ,а не по тази причина,тъй като и лекарите не бяха видели възлите дотогава.Преди седмица ходих на профилактичен преглед и гинеколожката ми каза,че значително са са свили възелчетата,като ми обясни ,че по време на бременност те растат заедно с матката,но след това намаляват.Засега ми препоръча само наблюдение през 6 месеца.Не се тревожи как трябва да родиш,това ще го решат лекарите. Лека бременност и раждане.

Общи условия

Активация на акаунт