Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 14 апр. 2008, 19:43 ч.
  • Преглеждания  5 381  Мнения  28  Онлайн  1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 404
Момичета, работя във частна фира и предизвестието за напускане ми е три месеца.Искам да напусна и то ако е възможно по бързо, а не да чакам трите месеца да минат.Зная, че ако ги помоля няма да ме пуснат по рано.
Та въпросът ми е такъв.Мага ли да си тръгна по рано от изтичането на трите месеца и ако е така какво ще последва - уволнение може би или имам и други възможности????
Моля , който знае нещо по въпроса да ми пише.Ще съм Ви много благодарна.

Реклама
# 1
  • София
  • Мнения: 1 517
Можеш да напуснеш и без 3 месечно предизвестие, но дължиш неустойка, ако не се лъжа, в размер на 3 месечни заплати (не съм съвсем сигурна за размера)

# 2
  • София
  • Мнения: 2 561
Първо можеш да си прочетеш договора.
Възможно е да не си го чела целия и там
да се крие отговорът.
Второ можеш съвсем нормално да попиташ
шефа ти какво ще последва ако си тръгнеш
по-рано от тези 3 месеца.
При нас нещата стоят така - имаме от един
до три месеца предизвестие, но по усмотрение
на работодателя, всеки може да напусне от
днес за утре по чл.325 т.1 - по взаимно съгласие
без да дължи никаква неустойка, като му се заплаща
всичко изработено през месеца на напускане +
неизползвания год. отпуск по чл.224  Hug

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 21 779
А ползвала ли си неплатен отпуск за гледане на дете? Ако не си, можеш да си пуснеш 3 месеца(нямат право да ти откажат), през това време ти тече предизвестието, а ти можеш да започнеш на друго място. Но първо опитай по взаимно съгласие и спомени в молбата, че ако не се съгласят да го считат за начало на предизвестие. А за неплатения трябва да ги уведомиш 10 дни по-рано, но все пак не е като три месеца.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 404
Благодаря за отговорите Ви.Не съм ползвала неплатен отпуск за гледане на дете.Но всъщност до колко годишна възраст на детето мага да реша да ползвам този неплатен отпуск?

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 21 779
Благодаря за отговорите Ви.Не съм ползвала неплатен отпуск за гледане на дете.Но всъщност до колко годишна възраст на детето мага да реша да ползвам този неплатен отпуск?
До осем.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 404
Благодаря за отговорите Ви.Не съм ползвала неплатен отпуск за гледане на дете.Но всъщност до колко годишна възраст на детето мага да реша да ползвам този неплатен отпуск?
До осем.

А като не могат да ми откажат неплатения отпуск за гледане на дете,в този период може ли да ми тече и предизвестието за напускане???

# 7
  • Мнения: 1 412
Аз си дадох молба за предизвестие, работих една седмица и понеже отношението на работодателката ми беше отвратително - обиди, хули и злобни коментари просто предупредих, че няма да си спазя срока -беше месец. Според моите консултации в този случай се прилага следното
Обезщетение за неспазено предизвестие
Чл. 220. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) Страната, която има право да прекрати трудовото правоотношение с предизвестие, може да го прекрати и преди да изтече срокът на предизвестието, при което дължи на другата страна обезщетение в размер на брутното трудово възнаграждение на работника или служителя за неспазения срок на предизвестието.
Този текст цитирам от кодекса на труда,
тоест дължа обезщетение за неспазените дни, приспадат ми се неизплатените отработени и отпуските, които не съм ползвала и остава малка сума. Сметни си според заплатата по ведомост и така.
Дано съм била полезна и успех! Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 2 561
Мечтице, но мацката има цели 3 месеца
предизвестие. Колкото и  неизползван
отпуск да има, няма как да покрие 3 брутни
заплати. Поне така мисля.

# 9
  • Мнения: 1 412
така е, но зависи и на колко се е осигурявала, поне да знае какви възможности има, защото в някои случаи просто не се издържа...

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 404
така е, но зависи и на колко се е осигурявала, поне да знае какви възможности има, защото в някои случаи просто не се издържа...
Ами да си кажа, че не ги издържам.Всички във фирмата са от голямото добро утро, никога от нищо не са доволни, карат лъскави коли и си хапват сини сирена, отвсякъде са ни наслагали камери за наблюдение, повечето колеги гледат само себе си и с нищо не помагат, имам в предвид, че съм нова от 7 мес. работя там.И всичко което правя там сама съм го разучавала, защото само вдигат рамене /колегите/ и ми казват "Незнам , оправяй се", а шефовете не взимат никакви мерки.
А между другото осигуряват ме на 250 лв. , въпреки, че взимам чисто доста повече.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 071
Ти сигурна ли си, че в договора ти съществуват като клауза тези три месеца?
Ако е така и не те освободят по взаимно съгласие, а ти напуснеш без да си спазиш срока на предизвестието наистина им дължиш обезщетение в размер на брутното си трудово възнаграждение за неспазения срок на предизвестието, т.е. за 3 месеца.

# 12
  • Мнения: 5 623
Теб какво конкретно те притеснява в работата ти?
Не виждам нищо лошо шефовете ти да са от голямото добро утро и да карат лъскави коли даже напротив.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 349
Дължиш възнаграждението си за 3-те месеца като обезщетение, но помисли за варианта неплатен отпуск.

# 14
  • Мнения: 7 300
а какъв е размера на предизвестието за работодателя, което е упоменато в договора ти?

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт