еленска кайма!

  • 11 633
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 433
Донесоха ми близо 4 кг кайма от еленско месо.Никога не съм приготвяла друг дивеч освен заек.Бихте ли ми предложили интересна рецепта за тази кайма Praynig

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 11:09 от Tizija

# 1
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Непременно трябва да я смесиш с тлъсто свинско или направо смляна тлъстина , защото е много сухо месо и кюфтетата стават като камъчета . Иначе , ако я поомазниш каквото и да направиш все е вкусно . Мъжо преди време без да иска удари с колата сърна - гадничко , но случи се - направихме кайма и стерилизирахме изпържените кюфтета , ако знаеш как ме спасиха от глад по очни ... супер са !

# 2
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Всичко става с дивечова кайма, но както са ти казали вече-смеси я със смляно мазно свинско . И да не забравош да изкиснеш месото в оцет. Peace

# 3
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Абсолютно правилно смесва се със свинска кайма иначе няма ядене  Wink За глиганското важи същото.
Бтв от къде я взе тази еленска кайма, баща ми е ловец, но елените са забранени за ловуване, а по магазините няма еленско месо  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 2 755
Да забранени са, пък и сега  е напълно бракониерски всякакъв лов. Всички ловни сезони свършиха. Санкцията за убииство на елен е затвор.

# 5
  • Мнения: 433
Благодаря за съветите за каймата.Споко,вече и в затвора ме вкарахте JoyКаймата и дълбок запас и просто сеа я размразяват хората,които ми я дадоха

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Благодаря за съветите за каймата.Споко,вече и в затвора ме вкарахте JoyКаймата и дълбок запас и просто сеа я размразяват хората,които ми я дадоха
Аз лично искам да си купя еленско месо, имам страхотен детски спомен, че беше мнооого вкусно. Ама вече няма  Tired

# 7
  • Мнения: 433
Аз пък имах едно гадже в университета,на което баща му беше шеф на едно горско и ядехме постояно разкошни кюфтета от еленско или кошута и диво прасе. cook

# 8
  • София
  • Мнения: 3 271
С нищо не я смесвам - у дома месото, което се яде 90% дивечово.
Никога не кисна в оцет Naughty,  стяга се месото и не ми е вкусно. Сварявам си марината от вода, глава лук, морков, чер пипер, дафинов лист. Като поизтине сипвам мед и слагам месото да кисне поне 1 нощ.
Кайма не кисна

# 9
  • Мнения: 966
Горкото еленче  Sad

# 10
  • Мнения: 2 755
Благодаря за съветите за каймата.Споко,вече и в затвора ме вкарахте JoyКаймата и дълбок запас и просто сеа я размразяват хората,които ми я дадоха
Колкото и да е дълбок, убииството на елен отдавна е престъпление Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 3 271
Да забранени са, пък и сега  е напълно бракониерски всякакъв лов. Всички ловни сезони свършиха. Санкцията за убииство на елен е затвор.

МММдаааа, ама не Naughty - ако отиде човек в Държавна дивечовъдна станция може да си отстреля - елен, диво прасе, заек, каквото поиска и да си го заплати, независимо от сезона. Повече инфо тук:
http://www.huntingbg.com/bg/index.htm

# 12
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Ха, Jujka, мерси за инфото, ще се похапва сърнешко усещам аз  Mr. Green
Бтв глиганите са разрешени по-късна есен ако не се лъжа, а ловния сезон се откриваше май август-септември със зайците.

# 13
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Момичета , хайде моля ви се тук е готварски форум , а не природозащитен ...
Вай горкото еленче , вай горкото просе , вай горките ние , че с това посно и хубаво месо са израстнали дедите ни , а не с мазни бройлери , соеви протеини и химия ....
Спестете си нравоучителния тон и ако няма с какво да посъветвате съфорумката , ходете да се вайката на друго място .
От ръцете ми капе кръв - аз съм готвачка и мога да заколя и слон ! И да , ако някой пита , колила съм сърна - по най-бързия начин , за да я спася от мъките след като по случайност я блъснахме с колата - от това по-хуманно няма , съжалявам !

Общи условия

Активация на акаунт