Имате ли хоби?

  • 5 930
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 458
Чудя се дали всички сте като мене да крадете време за себе си, за своите нужди, желания и хобита.

Ако успявате да намерите малко време извън задълженията и децата, какво е това което правите освен да висите в нета и да пишете във форума, разбира се  Whistling

Изобщо, успявате ли да бъдете самите себе си или живота изцяло се върти около децата, работата, домакинството...

Или на кратко: имате ли хоби и време за него?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 352
При мен личното ми време драстично се увеличи след раздялата с БНД.
През уикенд децата са при него, което прави около 4 абсолютно свободни дни в месеца.
Това, което много обичам е четенето на книги /ако може да се нарече хоби/ и никога не съм го прекъсвала. Работата,
домакинството и децата не са ми били пречка да го правя.
Вече имам време да гледам и повече филми, което също много обичам.
А това, с което най-много се гордея и правя с още по-голямо удоволствие - започнах да ходя на английски
два пъти в седмицата. Сега ако намеря време и за спорт 2 пъти седмично - ще съм изпълнила на 100% желанията си.
А на въпроса дали успявам да бъда самата себе си - ДА! Откакто не е необходимо да се съобразявам с друг освен
със себе си, съм САМАТА СЕБЕ СИ, и много си се харесвам.  Grinning

# 2
  • Мнения: 145
   Тъкмо свъсих вижди... хоби...
Киара, благодаря ти! Току що ме накара да осъзная, че имам хоби - фръц, фръц... имам си хоби Joy пиша във форуми  Whistling то си е работа... може и на някой съм помогнала bowuu

# 3
  • Мнения: 289
За мен хобито е извън вкъщи. Също обичам да чета и да гледам филми, но не го намирам за хоби щом съм м/у четирите стени.
От скоро съм се запалила по тае-бо и сега това ми е новото хоби, иначе съм голям фен на тениса и планината! Peace
Дали успявам да бъда себе си, да- старая се да бъда.

# 4
  • София
  • Мнения: 433
Оха, и още как. Два пъти в седмицата спортувам - единия задължително комбинирана гимнастика или йога, другия - вкъщи пред ДВД-то (имам дискове с гимнастика и йога). Чета - обикновено вечер, след като приспя малкия. Имах един период, в който четях руска класика, в друг четях чиклити, в трети - английска класика в оригинал и пътеписи, сега чета "Евкалипти". Ходя на планина минимум два пъти в годината. Пътувам - един път в годината някъде по-далеч, през останалото време - по-наблизо. Снимам (сега Сиси ще ме почне, професионалните ми снимки са в един сайт, няма да казвам кой да не прозвучи като реклама), който иска ще пратя на лични.

С изключение на фотографията, всички описани хобита са си така, откак се помня - с или без БНД, домашни задължения, дете и т.н. Не знам как намирам време, не мисля за това. Някакво естествено влечение е, сигурно на подсъзнателно ниво усещам, че това са нещата, които ми доставят удоволствие и ме правят МЕН. Животът ми, сравнен с предишния е по-спокоен, нищо повече. Гадно ми е понякога за разните там мечти за семейно щастие и три деца, ама лека-полека започвам да се отърсвам от идеализма...

# 5
  • Мнения: 289
lilivid, ако може да ми споделиш снимките си  Hug, ще ми бъде много приятно да ги разгледам. Харесвам хубавите снимки, много ме зареждат, планувам да си взема един по- хубав апарат в най- скоро време и да се пробвам, да видим само какво ще излезе.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 999
Зареждат ме пътуванията. Може в България, а може и извън. Може с детето, а може и без... Важното е да не стоя на едно място.

Снимам. Най-много обичам да снимам хора, но ми трябва вдъхновение...а то идва понякого, когато апарата не е у мен. Единствения ми неволен и недоволен модел е дъщеря ми. Правя и снимки от пътуванията си, но те не са ми така в сърцето както някоя хубава снимка на човешко лице...

# 7
  • София
  • Мнения: 6 477
Онази вечер чух свеж лаф в изключително хирургическия сериал "Кръцни-срежи". Та единия доктор чакаше дете и казваше, че няма да променя живота си и щял да го живее като 30-годишен! А другият му каза - "Само ще си спомняш как си живял като 30-годишен! Wink Wink Wink Добре дошъл в света на памперсите, детските представления и безсънните нощи!".......
Та в този ред на мисли - хоби.....обичах да пътувам, но сега е по-трудно и рядко се случва....Обичах да излизам с приятели, но вече съвсем трудно....Но останаха няколко нещица - четене на книги, не съм загубила любопитството си към света и да откривам нови неща и все още имам сили за дивеене по рок-концерти....Тази година с пълна сила ще се отдам на това си хоби!  superuu  superuu  superuu

# 8
  • Мнения: 145
 Whistling искам да си купя мотор... предпочитам пистов ... YAMAHA червен...
Да си обуя черните ластични дънки, да си сложа веригите, да си топирам косата и да слушам Judas   afwitch

# 9
Хобито е много важно нещо, на времето като учихме в училище какви са изискванията когато отиваш на джоб интервю, почти винаги ти задават въпроса какво хоби имате (според англииските норми там) и е много важен този въпрос, защото. щом имаш хоби, значи ти можеш да почиваш конструктивно и да се отърсваш от напрежението, поне това беше тълкуванието.
Аз обичам да чатя със моите приятели простаци, обичам да се интересувам от Езотерика, също така и от икономика. Когато не работя обичам да играя една игра на делта сток, има такава и на трейдър.бг където играеш на свтовните пазари с виртуални пари и да гледан CNBC.
И последното ми най-...как да го нарека хоби, най-странно да речем, обичам в дни, когато знам че нямам никакви срещи да се напуша с марихуана и да седна в полулегнало положение. Като се напуша и някак си започвам да си правя някакви много подробни анализи, на минали ситуации и виждам подробности, които съм пропуснал тогава, също така и на бъдещи дни.

# 10
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Моргана,не дразни ,че ще си на Металика(прдполагам) ,а може би и на Лени Кравиц newsm78
АЗ НЯМА КАК ТОЗИ ПЪТ,НЯМА КАК С МАРИЯ И.... Sad Cry Cry

# 11
  • София
  • Мнения: 433
Лени Кравиц, Славе, нямало да идва.

Ал, тва с марихуаната много ми хареса. Пробвах веднъж, ма явно не беше качествен тютюна и нищо не усетих.

Амели Пулен, на лични ще ти пратя линка със снимките.

# 12
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Той е разбрал,че аз сега не мога да ида на концерта му ,и затова го е отложи Party,да поотрасне малката. Party

# 13
  • Мнения: 145
   Лили, пусни и на мен... моля, пък аз щъ тъ повозя на мотора  Joy

# 14
  • Мнения: 9 990
Категорично не ми остава особено време, защото за това, което обичам да правя са нужни часове, не става на пресекулки за по 15 минути.Не съм чела нормално книга не помня от кога.Не обичам да чета поп страничка.Чета на един дъх.Сега това няма как да се случи, но пак ще дойде моят час.После-спорта-липсва ми ужасно.Но и него няма как за по 15 минутки, трябват ми поне два-три часа-път до залата и поне час вътре.Ако рекна вкъщи, ще ми бъде отговорено-аз ще гледам децата-отивай.Да, ама това може да се случи в 19-20 часа евентуално може би, аз докато се замъкна-еми-заспала съм.Уморявам се напоследък, но знам, че е период.На есен ще е по-добре и мисля, че ще мога да влезна в стария си ритъм.Аз тамън бях замислила с каката на гимнастика да ходим и успях да забременея, сега с дребна в залата-няма как.
И Иса...пътуванията.Все още обожавам и да-зареждат ме.Обичам...

Общи условия

Активация на акаунт