алергия???

  • 2 266
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 144
Здравейте майки,на синът ми му се появиха няколко пъпчици на крачето,отидохме до педи и тя каза,че е от храна,а пък аз не съм му давала нещо ново само помбер,но колкото нокътя на малкото пръстче и толкова шоколад(течен,понеже ние ядяхме,а то милото ни гледа Sad)Каза ми да го мажа с цинкова паста,да обаче след около 2 дни му се появиха нови пъпки и не знам от какво може да се появяват след като не му давам нищо ново.Посъветвайте ме нещо.Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 331
Доколкото съм чувала, шоколадът е доста силен алерген - не знам дали е възможно от това, то хранителните алергии много трудно се разбират от какво са. Малко странно ми се струва хранителна алергия с обрив по крака, но аз не съм специалист - лекарите си знаят. Да не е нещо от праха за пране или да сте сменяли сапуна?

# 2
  • София
  • Мнения: 17 591
Възможно е да не е от нещо ново. Помисли си кое е нещото, което му даваш в най-големи количества. Моето бебе (а, както се оказа, и доста други) примерно има такава реакция към моркови, когато са повечко. Ако му даваш сирене, кисело мляко - кравешки продукти, спри ги за няколко седмици. Също риба, говеждо / телешко месо, свинско месо. И моркови, червени чушки, банани, "горски" плодове, домати. След 2 - 3 седмици почни пак да ги даваш, но едно по едно и по малко от началото.

Не го мажи с цинкови кремове, без друго няма да помогне. Напротив. Мажи го с "меки" средства. Най-добре СебаМед. Нннн... Имаше една медицинска бебешка козметика (не лекарствен препарат), ама не помня как се казваха, нещо с "М" започваше, съдържат уреа - може да питаш в аптека, помогнаха. Но ако не, трябва да е мляко или лосион, не олио и не тежко. Също така помисли с каквъв препарат къпеш, най-добре и него вземи от аптека на някоя от фирмите за медицинска бебешка козметика.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Как да ти кажа!Шоколад и пумбер на 10 месечно бебе.....ти сама му предизвикваш алергиите.Винаги ми е звучало много глупаво репликата"дадах му защото гледаше".Колко му разбира 10-месечната  глава какво ядеш.

  Довечера, ако пиете ракия, или уиски дайте и на детето да си пийне, да не ви гледа!Тъкмо да му прегорят пъпките!

# 4
  • Мнения: 144
стига де,знам че не съм постъпила добре като му дадох ама да беше видяла как гледа и се облизва,а козметиката и прахта не съм сменяла

# 5
  • Мнения: 165
Може нещо да го е облазило.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
стига де,знам че не съм постъпила добре като му дадох ама да беше видяла как гледа и се облизва,а козметиката и прахта не съм сменяла
Wink

 Синът ми есента имаше подобен обрив.Лекарката каза, че е облазен от нещо.Така и не разбрах от какво.Но му изписа Фенистил гел-той  е за алергии, облазвания и кожни раздразнения.Тази цинкова паста не знам как ще помогне.Заведи го пак при лекарката.

# 7
  • Мнения: 144
ами изключихме го да е това или ухапване,ама знае ли се по някой път и лекарите са малко  Crazy така че не знам,а аз му давам кисело мляко от 4 месец понеже не искаше каквото и да е АМ,освен да пробвам пак да му дам АМ и да следя

# 8
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Как да ти кажа!Шоколад и пумбер на 10 месечно бебе.....ти сама му предизвикваш алергиите.Винаги ми е звучало много глупаво репликата"дадах му защото гледаше".Колко му разбира 10-месечната  глава какво ядеш.

Довечера, ако пиете ракия, или уиски дайте и на детето да си пийне, да не ви гледа!Тъкмо да му прегорят пъпките!

Абсолютно съм съгласна.
Аз съм с хранителни алергии. С "няколко пъпчици на крачето" не може да се постави такава диагноза.

# 9
  • Мнения: 144
говорих с педи и ми изписа едно сиропче и още една паста и и казах,че не иска да яде вече кисело мляко и мисля да пробвам с АМ.Преди бяхме на NAN а сега какъв NAN да взема-за такава възраст,моля да ми кажете Hug

# 10
  • Мнения: 2 553


 Как да ти кажа!Шоколад и пумбер на 10 месечно бебе.....ти сама му предизвикваш алергиите.Винаги ми е звучало много глупаво репликата"дадах му защото гледаше".Колко му разбира 10-месечната  глава какво ядеш.

  Довечера, ако пиете ракия, или уиски дайте и на детето да си пийне, да не ви гледа!Тъкмо да му прегорят пъпките!

Подкрепям с две ръце това мнение!!!  Peace

# 11
  • Мнения: 1 155
Мисля, че сте доста малки за шоколад, както са ти писали другите мами той е силен алерген, така че и моя съвет е по-добре да не даваш повече шоколад. А за Бомбера............мисля, че въобще не трябва да даваш подобни храни. Не си мисли, че като те гледа как ядеш и на него му се яде. Това са пълни глупости. Детето не знае кое е вкусно и кое не, нали? Дъщеря ми е на 1.1 г. и мисля още дъъълго време да НЕ познава вкуса на шоколода.

# 12
  • Мнения: 2 374
и други вече са ти казали,шоколад на 10месеца е просто недупостимо,не бих дала поне до 2години,но това си е твоя работа.Трябва да вземеш NAN-2,той е от 6 до 12 месеца.
Сега и ние сме в такъв период,изведнъж се отказа от киселото мляко,което пи 3 месеца без проблем.Бебета,какво да ги правиш?Успех!

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Трябва да вземеш NAN-2,той е от 6 до 12 месеца.


 Peace а за шоколада няма да коментирам, че взехме да се повтаряме!

# 14
  • Мнения: 982
Ще ти кажа да не се тревожиш толкова от 2-3 пъпчици по крачето.

Пак си помисли не е ли ял нещо ново, хранителна добавка, лекарства някакви да е приемал.

Когато синът ми започна да лази, му се появиха пъпки от вътрешната страна на ръцете, там където се допират до земята.След много чудене решихме да се отървем от единствения килим вкъщи и пъпките изчезнаха. Simple Smile

От всичко може да са, не е задължително да е от храна!
Периодично на сина ми му се появяват някакви пъпки,само 2 пъти със сигурност разбрахме от какво са.

Общи условия

Активация на акаунт