Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 15 апр. 2008, 10:30 ч.

Нуждая се от съвет по един въпрос?!

  • 499
  • 2
  •   1
Отговори
  • в Бургас
  • Мнения: 3 251
На 10-ти почина майката на свекърва ми. Дали от психическо и физическо натоварване, свекърва ми 2 дена бе на легло с висока Т/явно си прихвана и грип/, нямаше възможност да отиде за да оправи документацията.
Днес е ходила до институцията/даже и не знам абревиатурата й/ която издава смъртните актове. Служителката е заявила ,че е закъсняла ... Документите се оправяли до 48 часа след смъртта, което трябвало да обясни личната, която пък от своя страна само се бе обадила за да се издаде смъртния акт и не се появи даже да установи това... Абсурдите са един след друг...Та служителката е заявила,че трябва да минат през съд и е затворила гишето без повече обяснения.
Чудя се какво ли значи това?
Ако някой е запознат, моля, нека обясни процедурата и механизма последващ след всичко по-горе описано.
Благодаря предварително за отзивчивостта!

# 1
  • Мнения: 1 134
Съгласно чл. 54 от ЗГР (в общите случаи), смъртта следва да се обяви в срок до 48 ч. след настъпването й.

http://www.comfort.bg/bg/files/b3b14cf8141184ea7d772628d5cd0e5a.doc

# 2
  • София
  • Мнения: 2 700
Не сте ли ползвали погребална агенция? По принцип това е от задълженията на агенцията.
Иначе службата се казва Есграон.



Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт