Ospamox и бременност

  • 21 166
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте мами! Обръщам се към вас вече почти отчаяна. От три седмици съм със силен синузит, просто ужасно неприятно за първи път ми се случва, а съм и бременна в 18 седмица. Опитах какво ли не, хомеопатия, нагревки с морска сол, промивки със Стеримар и хомеопатични капки за нос, но нищо не ми помага. Лекарката ми предписа антибиотик Оспамокс, който не взимам, защото ме е страх да не навреди на бебето.  А и джипито каза да не взимам антибиотик а да продължавам с хомеопатията, но то просто не ми минава. Моля ви кажете ми ако някоя от вас е пила този антибиотик по време на бременноста и е безвреден. Благодаря ви много.

# 1
  • Мнения: 931
Не съм чула антибиотик да е безвреден,но аз също имам хроничен синузит и само капките за нос и едни хапчета на билкова основа за синузит ме оправят, обаче за съжаление не мога да си спомня името им  newsm78.Но предполагам че ако попиташ в аптеката ще ти кажат,съвета ми  за антибиотика е да не го пиеш, а да пробваш нещо друго или да си продължиш по начина по който до сега си процедирала.Имай напредвид че синузита бързо не отшумява и се иска търпение малко повечеко.Успех и бързо оздравяване ти пожелавам.
Лека бременност   bouquet

# 2
  • Мнения: 26
Благодаря много аз пия Синупред Форте но няма никакав ефект за съжаление... поне до този момент

# 3
  • Мнения: 26
Благодаря много аз пия Синупред Форте но няма никакав ефект за съжаление... поне до този момент

# 4
  • Мнения: 4 784
Сигурна ли си, че става дума точна за синузит? На скоро имаше тема тук, някои майчета описваха състояние по време на бременност със запушен нос и трудно дишане. Да не би да е нещо такова? Антибиотик не е хубаво да се пие по време на бременност, освен ако не е наложително. Ако можеш да изтърпиш без такъв, ще е по-добре.

# 5
  • Мнения: 3 818
Когато една жена е бременна и болна едновременно, се преценяват вредите от болестта и от лекарствата. Ти се притесняваш от антибиотика, но да стоиш с инфекция или възпаление също не е добре, защото ако стигне до плода, това също е опасно за него.
Разбира се, че не е хубаво да се пие антибиотик, но има случаи, в които това е просто наложително. А Оспамокс е антибиотик, който може да се пие по време на бременност.

Ако това ще те успокои, аз го пих по време на първата си бременност, още в първите дни, пия го и сега и пак съм бременна. И двата пъти се опитах да се излекувам с нещо леко - то не бяха билкови хапчета, то не бяха чудеса. Накрая постоянно ме раздираше кашлица, а синусите ми бяха толкова възпалени, че не можех да си наведа надолу главата от болка. Излекувах се едва след като направих един курс с антибиотик.

Говорила съм за Оспамокса с много лекари - и с джи пи-та и с гинеколожката ми, всички ме увериха, че няма риск за бебето. Това е антибиотик, който се дава и на новородени.

Пожелавам ти бързо оздравяване, много е неприятно.

# 6
  • Мнения: 163
По време на бременността ми (втори месец), изкарах тежка синузитна криза. Не помогна каквото и да било алтернативно лечение. Единственият вариант беше да пия антибиотик. Предписаха ми Аугментин. В моят случай можеше да се получи тежка инфекция и да навреди на бебето. Аугментинът е на пеницилинова основа, а лекарства от тази група се изписват на болни новородени.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 87
Бях бременна в 6 месец,като развих пневмония.Доки ми изписа Оспамокс,но 500 мг-по -слабия.И аз в началото не исках да го пия,за да не навреди на бебо,но просто бях толкова зле,4е друг вариант няма6е.не ми стигаше това,4е и в осмия месец с абцес на зъба-пак антибиотик.Не се препоръчват антибиотици по време на бременност,но когато няма друг начин,няма как

# 8
  • Мнения: 34
Аз също съм бременна и наскоро се разболях. Вдигнах малко температура и лекарят ми каза, че имам възпален синузит, гнойни секрети и напрегнато гърло. Предписа ми антибиотик, и на мен не ми се пиеше, но ме убеди, че имунната ми система се потиска, за да пази плода и ако не се подсигуря е много вероятно да стана податлива и на други инфекции - сега е вирусен период. Изпих една опаковка Макропен, казаха ми че е лек антибиотик и дори е вероятно да не се оправя от него, но сега се чувствам добре. Беше ад с теази хрема и този запушен нос, имах болки и във врата, главоболие... Понякога човек трябва да избере по-малкото зло и да не се терзае излишно. Повярвай си, че не си вредиш, че се налага и че всичко ще бъде наред и точно така ще стане. Поздрави

# 9
  • Мнения: 1 666
Когато една жена е бременна и болна едновременно, се преценяват вредите от болестта и от лекарствата. Ти се притесняваш от антибиотика, но да стоиш с инфекция или възпаление също не е добре, защото ако стигне до плода, това също е опасно за него.

Именно!

Освен това Оспамокс/Оспен/Амопен могат да се пият - това са различни наименования на пеницилина, който се предписва по необходимост и на кърмачена!

# 10
  • Мнения: 1 062
Вярно е, че когато жената е болна и има опасност положението да се влоши е по-добре да пие нещо, което да помогне. Моят съвет е преди да започнеш да го пиеш да се посъветваш поне с двама гинеколози и тогава да предприемеш лечението. А, това, че някое лекарство може да се предпише и на кърмачета няма нищо общо с момента, когато бебето е в утробата. Посъветвай се с гинеколог задължително, защото момента специален. Аз също пих антибиотик, когато бях бременна - за сериозен цистит беше. Съжалявам, че нямам в момента листовка на Оспамокс, но прочети все пак какво пише и вътре, ако все още не си. Има такива на които пише, че може да се приемат при бременност.

# 11
  • Мнения: 1 763
Докато бях бременна имах няколко пъти сериозни бъбречни инфекции. Наложи се да пия антибиотик точно пет пъти, но ВИНАГИ предписан от гинеколог.  Два пъти пих Ospamox, като първия път бях във втори месец. Родих живо и здраво бебче.

# 12
  • София
  • Мнения: 17 591
Не мисля, че хомеопатиите имат голям шанс.
Не е хубаво да се пие антибиотик по време на бременност, но не е хубаво и да имаш продължаваща инфекция - това също трови бебето...

Нещо, което понякога ми помагаше (преди изобщо да си мисля, че някога ще имам деца), бяха нагревки с обикновена лампа. Намажи се хубаво с крем - да не ти изгори кожата, сложи една 100 W -това крушка на лампа, затвори очи и стой близо до нея. Докато издържаш, без да се изгориш все пак, толкова пъти, колкото можеш да изтърпиш. Или ще помогне, или не - но поне е по-безвредно от АБ. Но ако не помогне, по-добре си изпий антибиотика...

# 13
  • София
  • Мнения: 114
Аз бях със силен синузит, долу-горе около същите седимци от бременността. Страх ме беше да пия каквото и да е. След като вече ми причерняваше от болка отидох спешно на УНГ и ми изписаха същия АБ. Консултирах се с гинеколожката и го пих. Оспамокс е от групата на пеницилините е и е възможен приемът му от бременни. Понякога е за предпочитане по-малкото зло. Peace

# 14
  • Мнения: 1 091
На мен също ми се наложи да пия оспамокс.Дори не бях влязла в трети месец.Много се притесних,но моята лична лекарка и гинеколожката ме успокоиха,че е напълно безвреден за бебчо.Пих оспамокс а за хремата ползвах капки за нос-ксилометазолин.За капките също ми обясниха ,че няма нищо страшно да ги ползвам ,защото действат локално.Изкарах тежка настинка и благодарение на оспамокса и капките се възстанових страшно бързо.Бебчо е жив и здрав и всичко си му е наред.

Общи условия

Активация на акаунт