Електрическа четка за зъби

  • 8 131
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 825
А поради каква причина ти забрани, че аз тъкмо реших да си взема и сега като прочетох това................

Ами, така ме разпита за нея, все едно за първи път чува за такава четка. И реакцията и  беше следната: "И отгоре на всичко вибрира?". Според нея четката съсипва и емайла, и венците. Особено при мен проблемът е тънък емайл и чувствителни венци. Каза също така, че кръгообразното движение на четката /не само на електрическата/ е много вредно. Трябвало да използваме къси и меки четки и да търкаме от основата на зъба навън, но в никакъв случай и обратно.
За сведение, прегледът бе изваршен в столицата на една Централноевропейска държава.

Монка, зъболекарката знаеше, че съм по служба в страната и никога повече няма да ме види. Всъщност, тя беше специалист по зъбна хигиена - те се занимават само с това, не зъболекуват.

# 31
  • Мнения: 463
Много странно е това което казваш.Моят зъболекар отдели 2 пъти по 1 час да ми обясни как да си мия зъбите и какви са последиците -какво представлява парадонтоза.Когато отидох при него имах кървящи венци и много стари пломби ,които бяха за смяна и с кариеси.Сега нямам нито един кариес и венците ми не кървят дори когато ми чисти зъбния камък.Кръгообразните движения с четка са вредни защото с тях замиташ плаката и си я прибираш в джобовете на венеца .По тази причина когато се мият зъбите трябва да става от венеца към зъба,за да изкараш храната от венечните джобове.С електрическата четка също натискам.Разликата в кръгообразните движения са ,че когато ги правиш сам с четка ти обхващаш няколко зъба и просто метеш ,а с ел.четка работиш зъб по зъб.Движението на четката е толкова силно-особено с батерийте които казах не случайно ,че просто зъбите блесват.С нормална четка е невъзможно да почистиш между тях,освен ако не отделиш 20, 30 минути да търкаш.Това което е казала за видовете четки ми го каза и на мен доктора .Много странно ,че така е казала ,защото медицинските зъболекарски четки ,които са закачени на новите апарати с които все повече стоматолози в БГ работят изглеждат по същия начин.След като се почисти зъбната плака с ултразвук-една машинка с много мощна  струйка ,следва измиване и полиране с такава четка.Ходила съм на няколко места където имаше такава четка.Когато попитах моя стоматолог за нея -той каза да хубава е,прилича на тази моята ,измива добре само натискай венците.Преди ми правеше забележка ,че има много плака във венците ми и кървят когато ги чисти ,а сега не кървят изобщо.

# 32
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Имам и бях много доволна, докато зъболекарката не ми забрани да я ползвам.  Rolling Eyes
Моята зъболекарка също се изказа негативно по същите причини, които си описала в следващия си пост. Аз също чувствах по-добро измиване, но реших да се съобразя с мнението на специалиста. А и това въртеливо движение е възможно да набива плака във венците, докато при ръчното изчеткване, както зъболекарите обясняват(само от венеца надолу) май е по-добре.

# 33
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
На мен пък зъболекар ми я препоръча, заради венците. Откакто я ползвам не ми кървят и нямам оголване. Моята четка има и програма масаж на венците  Mr. Green
За чувствителни зъби незнам как стоят нещата обаче, моите не са  Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 09:26 от Камамбер

# 34
  • Мнения: 37
Включвам се и аз. Много съм доволна от нашата електрическа четка за зъби - Philips e. С два накрайника - за мен и милото. Зарежда се на зарядно за няколко часа и след това издържа до 2 седмици без зареждане.

# 35
  • Мнения: 606
  По някаква причини нашите ел-четки така и изгниха по шкафовете. Ако ме питаш - не си давай парите за глупости.

# 36
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
  По някаква причини нашите ел-четки така и изгниха по шкафовете. Ако ме питаш - не си давай парите за глупости.
ЗеФчо, недей да даваш генерални заключения. По темата има доста "за" и "против" ел. четките, вкл и зъболекарите са противоречиви, но напоследък особено на запад са повече "за". Това че ти не си я ползвал или не си видял разлика нищо не значи. Плюс това от четка до четка има разлика  Laughing

# 37
  • Мнения: 22 835
Супер доволна съм от моята ел.четка/Бараун ОралБ/ Никяо друга четка не чисти така добре.

# 38
  • Мнения: 463
Зефчо недей така настройва.Едва ли някой докоснал се до такава четка и грижещ се прилежно за устната си хигиена би я заменил за нормална четка.Никога повече няма да се върна към обикновена четка

Общи условия

Активация на акаунт