Отговори
  • Мнения: 113
Здравейте,
имам въпрос,дано има някой който може да ми отговори.Дъщеря ми се роди тук, съпругът ми  е българин,детето вече с пълномощно е записано в ЕСГРОН, има българско ЕГН .Тукашен паспорт не сме й вадили още.В посолството ми казаха,че пасаван ще й дадат като имаме вече датата на пътуването.Та въпросът ми е следният дали няма да ми искат и венецуелски паспорт на летището на излизане от Венецуела,тъй като бебето е родено тук?
Благодаря ви предварително. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 6 390
А детето има ли право на венц. паспорт след като двамата родители са българи по паспорт?
Тук съм чужденка и не мога да отида да извадя паспорт на детето си, нищо че е с местно гражданство, може само бащата, същото важи и за него в бг, чужденец в бг не може да извади паспорт за бг-то си дете.
 

# 2
  • Мнения: 113
Ели - в нашия случай има право на паспорт,тъй като  сме национализирани,демек сме и венецуелци.Имаме двойно гражданство. Досега винаги сме си пътували с бг паспортите,но последният път на мъжа ми са му казали,че щом е с двойно гражданство трябва да пътува с двата паспорта,на излизане от тук показва венецуелския.Иначе имаш право само 3 месеца като турист тук да седиш и ако пресрочиш те глобяват и то яко.Та за да няма проблеми сега ще си пътуваме с двата паспорта,но за беба се притеснявам да не ми искат и венецуелски паспорт ,за това попитах тук,ако има някой с подобен проблем да се е сблъсквал. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 880
Ели - в нашия случай има право на паспорт,тъй като  сме национализирани,демек сме и венецуелци.Имаме двойно гражданство. Досега винаги сме си пътували с бг паспортите,но последният път на мъжа ми са му казали,че щом е с двойно гражданство трябва да пътува с двата паспорта,на излизане от тук показва венецуелския.Иначе имаш право само 3 месеца като турист тук да седиш и ако пресрочиш те глобяват и то яко.Та за да няма проблеми сега ще си пътуваме с двата паспорта,но за беба се притеснявам да не ми искат и венецуелски паспорт ,за това попитах тук,ако има някой с подобен проблем да се е сблъсквал. Simple Smile
В такъв случай аз бих изкарала само венецуелски паспорт на детето (с който без проблеми ще излезе от Венецуела и ще влезе в България) а на място в БГ ще му изкарам БГ-паспорт, пасаванът ми се струва излишно разкарване newsm78

# 4
  • Мнения: 6 390
Мишонка в такъв случай мисля като Биба  Mr. Green
защо ви е пасаван, вади му паспорта във вен., да излиза и влиза без проблеми, в бг няма да имате проблеми като няма бг паспорт

# 5
  • Мнения: 113
Да,аз съм  в процес сега на вадене на паспорт,обаче тук са толкова"бързи,смели и сръчни",че ще ти се изчака чакалото докато си го вземеш.Чакаш да ти дадат дата ,на датата си подаваш документите и когато стане.Тук системата е отвратителна,ужасна бюрокрация и корупция.Ако не дадеш рушвети,можеш да чакаш много.Та затова най-лесния за мен вариант е да си отидем с пасаван,но ме е страх да не ми искат паспорт.Та така.Да видим дали ще стане мойта работа докато дойде ред да тръгваме ,към юни месец.
Благодаря ви ,че се включихте в темата. Wink

# 6
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Което стане по-бързо Wink Иначе логически погледнато, даже и да си венецуелец, може да искаш пък детето ти да е само българче или греша  Thinking
И друг въпрос, ако си венецуелец, можеш ли без виза да влезеш и пребиваваш в България? Защото и това може да е проблем newsm78

# 7
  • Мнения: 113
Мери- аз се моля паспорта да стане бързо,че тукашните ако се заядат трябва да им давам пари,както неведнъж ни се е случвало. #Cussing out
Ами за гражданството не знам,тя като е родена тук,мисля ,че не се води венецуелка ,щом двамата родители са българи.Това вече  май е по желание на родителите,ама пък щом е родена тук има право на венецуелски паспорт.А за визите, няма визи за венецуелци за България,доколкото знам , махнаха ги не отдавна. Абе до юни имам още малко време,дано стане паспорта ,ако не пасаван,той поне бързо става.

# 8
  • Мнения: 780
Мери- аз се моля паспорта да стане бързо,че тукашните ако се заядат трябва да им давам пари,както неведнъж ни се е случвало. #Cussing out
Ами за гражданството не знам,тя като е родена тук,мисля ,че не се води венецуелка ,щом двамата родители са българи.Това вече  май е по желание на родителите,ама пък щом е родена тук има право на венецуелски паспорт.А за визите, няма визи за венецуелци за България,доколкото знам , махнаха ги не отдавна. Абе до юни имам още малко време,дано стане паспорта ,ако не пасаван,той поне бързо става.

Защо си мисля, че за да имаш правото на паспорт на която и да е  държава, трябва да си неин гражданин. Много ми е странно, че не знаете дали детето е с венецуелско гражданство или не. Защото ако не е, това означава, че може да стои в страната само 3 месеца. Не се връзва с това да има венецуелски паспорт, а да и трябва виза.

За пасавана и венецуелския паспорт най-добре попитайте вашите местни служби, те най-добре трябва да знаят какъв е реда за пътуване, ако детето пътува като техен гражданин.

Български паспорт по закон трябва за да влезеш и напуснеш България, когато си неин гражданин.

# 9
  • Мнения: 3 880
Ами за гражданството не знам,тя като е родена тук,мисля ,че не се води венецуелка ,щом двамата родители са българи.

E нали по-нагоре каза, че сте и венецуелци newsm78
И как така не знаете с какво гражданство е детето ви? Shocked

# 10
  • Мнения: 27 524
Като се прибирахме когато Криско беше на два месеца, предния ден преди пътуването от Посолството ни извадиха временен паспорт, валиден 5 дни, само за да се приберем. След това си му извадихме български от България.  Peace

Ако не се лъжа, само в Щатите и в Англия се получава поданство при раждане на дете от родители без поданство в съответната държава.

# 11
  • Мнения: 113
Ами за гражданството не знам,тя като е родена тук,мисля ,че не се води венецуелка ,щом двамата родители са българи.

E нали по-нагоре каза, че сте и венецуелци newsm78
И как така не знаете с какво гражданство е детето ви? Shocked


Грешката е моя .  Sad Да , детето  е с венецуелско гражданство , както и българско Simple Smile.
Полага й се венецуелски паспорт,но както казах по-горе ,тук става иазключително бавно тая процедура.Та затова мислих да пътуваме само с пасаван от Бг посолството,но притеснението ми е ,че може да ми искат венец.паспорт също.

# 12
  • далечно
  • Мнения: 1 029
мисля 4е с пасаван няма да имате проблем, тъй като - ако правилно съм разбрала - докато тръгнете едва ли детето 6е има паспорт (венецуелски или български - за бълг може да подаде6 документи и в посолството, но се 4ака вероятно пове4е и от за венецуелски, 6ото на6ите "велики дипломати" пестят от дипломати4еска по6а, за да има за по-питателни закуски).

пътувах с моят син на 2.5 месеца от Германия с пасаван - той е роден там, но и двамата с мъжа ми бяхме 4ужденци там и няма6е 6анс да имаме готов паспорт (бг или унгарски). Грани4на полиция много добре знае ролята на пасавана - той е еднократен - т.е. може6 да излезе6 от държавата и да влезе6 в твоята си държава, където 6е вади6 паспорт. оба4е след като сте подали документи за венецуелски паспорт, то ми се струва редно да попита6 и венецуелските служби по твоя казус.



# 13
  • Мнения: 27 524
Да , детето  е с венецуелско гражданство , както и българско Simple Smile.
Полага й се венецуелски паспорт,но както казах по-горе ,тук става иазключително бавно тая процедура.Та затова мислих да пътуваме само с пасаван от Бг посолството,но притеснението ми е ,че може да ми искат венец.паспорт също.

Ако има двойно гражданство, един от двата документа е ок; не се искат и двата  Peace

# 14
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Ако има двойно гражданство, един от двата документа е ок; не се искат и двата  Peace

и аз така мисля - ако нямате нито единия паспорт, то пасаван трябва да е ок

Общи условия

Активация на акаунт