Кога фоликул се смята за доминантен???!!!

  • 9 586
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 313
 Embarassed
Може и да прозвучи тъпо, ама уж си мислех че вече нищо не може да ме изненада,, но не е така..
накратко историята....2 бременности с два спонтанни аборта...после мина година и не се получава 3-та бременност и реших да пробвам инвитро , но пак неуспешно, и после второ преди 2 месеца и пак неуспешно...
в крайна сметка реших повече с това да не се занимавам и да си караме по естествен път, и днес ходих при лекар 14 ден от цикъла имам фоликул 12мм и ендометрум 7мм...по принцип цикълът ми е 29-31 дни. Лекарът ми заяви, че този цикъл нямам овулация. КОЛКО ТРЯБВА ДА Е ГОЛЯМ ФОЛЕКУЛЪТ ЗА ДА СЕ СМЯТА ЗА ДОМИНАНТЕН??? ами има момичета които имат овулация чак на 20-тия ден и цикълът им е всеки път различен???!!
За пръв път ми се случва да имам цикъл без овулация. Питах докторът, да не би да е от стимулацията яйчниците да са още уморени, пък той вика: Не напротив, точно сега има остатъчно действие от хормоните и 100 би трябвало да имаш овулация
Предния път ходих при друг лекар и той ми заяви точно обратното: 2-3 месеца след инвитро изобщо не се надавяй на овулация, защото яйчниците не функционират нормално!!!!!
Сега на кого да вярвам и изобщо????!!!
но повече ме интересува, кога фоликулът се смята за доминантен??!!

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 21:51 от iliana01

# 1
  • Мнения: 1 950
Съжалявам за това, което си преживяла Hug
Според мен това си ти е доминантния фоликул, щом си с по-дълъг цикъл, нищо чудно овулацията да ти е на 17, 18 ден, и още да е рано затова да е толкова малък.
В началото на цикъла, в яйчниците на жената има по няколко дребни, равни по размер фоликули, доминантен е този, който тръгне да се развива, нараства, а другите си остават в същото положение.
Колкото до това дали трябва или не да имаш ову след стимулация за ин витро, мисля, че е индивидуално. Аз лично и двата пъти съм имала.
А ти защо ходиш при различни лекари?
И още един въпрос, генетични и имунологични изследвания правила ли си?

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 17:48 от zvetun4o

# 2
  • Мнения: 1 062
И още един въпрос, генетични и имунологични изследвания правила ли си?
Да, аз бих попитала същото  newsm78
Явно няма проблем за естествено забременяване, а след това в износването.
Колкото до доминантния фоликул, Зветунчо ти е отговорила.
Верно че има ановулаторни цикли, но мисля че твоята овулация може да
е по-късна с оглед по дългия цикъл. Не знам защо лекаря е отсякъл, че този
цикъл няма да има овулация, а не те е повикал след 2-3 дена пак да видите как
се движи размера на този, който сте следили и тогава да даде заключение.  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 7 716
Направи си генетични и имунологични изследвания. Малък е този фоликул за 14 ден, но пък има време да порастне, така че нищо не се знае.

# 4
  • Мнения: 313
всички генетични и имунологични ги имам!нямам проблем с овулацията!! явно съм оцелила точно ановолаторен цикъл...нищо здраве да е, ама от толкова ходене по лекари никога не ми се е случвало - винаги се е констатирала овулация. То има 2 варианта или от хормоналните истории още не ми се е възстановил цикъла и този месец ще ми е по-късно овулацията или пък тоя месец нямам!!!
защото той изхожда от това, че цикълът ми е точен 29-31 дни, ами как има момичета, на които един път им е 35 дни, друг 29 дни цикъла и все си имат овулация

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 21:52 от iliana01

# 5
  • Мнения: 172
ФОЛИКУЛ

# 6
  • Мнения: 313
ок все пак не сме във форум по бълг. език и литература

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 21:52 от iliana01

# 7
  • София
  • Мнения: 4 272
Не бързай да си правиш изводите, че цикълът ти е ановулаторен. И аз съм с дълъг цикъл като твоя. Овулирам на 18 ден, а понякога и на 19-ти.  Нека се проследи този фоликул още няколко дни. Според мен ще порасне още и в крайна сметка ще се окаже, че този месец си имаш овулация, както и всеки друг месец  Peace

# 8
  • Мнения: 313
аз отново продължавам темата, но вече наистина се чудя какво става??!!! Предния цикъл за който питах, за който се предполагаше, че няма да имам овулация понеже на 14 ден най-големия фоликул беше 12мм - май все пак съм имала...той беше 34 дни, температурата се покачи на 20-тия някъде и на 23-тия д-р владимиров ми каза, че имам жълто тяло и че овулация е имало...този месец същата работа - днес ми е 13 ден и имал няколко по-дребни фоликулчета /някъде 7бр с диаметри 8-9мм/ и 2 по 12мм в двата яйчника по един, а лигавица 10мм, обаче същия доктор /ходя при един местен, защото за една фоликулометрия не си заслужава да бия пътя до София/ ми казва че пак нямало доминантен и този цикъл май нямало да има овулация  Sick Sick Sick
Колко трябва да е по-голям този филикул , че да го броим за доминантен ??????!!!!!!!
Аз ли вече нищо не разбирам, но нали един фоликул нараства средно с 1,5-2мм на ден и ако овуто ми е пак на 20 ден тъкмо тоя ще стигне 22-23мм..
А дали е възможно още да имам последици от стимулациите за инвитро /беше през февруари/

Последна редакция: нд, 18 май 2008, 15:36 от iliana01

# 9
  • Мнения: 2 382
Илиана,според мен направете фоликулометрии и следващите дни Peace.за да разберете какво става.До тук нещата ми изглеждат съвсем нормални.Не е задължително ову-то да е на 14 ден,дори и при 29-30 дневен цикъл.Преди овулация е нормално фоликулът да е 18-22 мм,така че има време да порасне .

# 10
  • Мнения: 939
 newsm78 не разбрах къде е проблемът. Нормално е от време на време да има ановулаторни цикли. Какво те притеснява? Още повече, че като ти е по- дълъг цикълът, логично и фоликулът ще расте по- бавно.

# 11
  • Мнения: 313
притеснява ме, че втори цикъл се повтаря същото и докторът категорично смята, че нямало да има овулация!!!!
но както вече писах предния месец се оказа, че май е сбъркал....но преди винаги като са ме гледали още на 10-12 ден се е виждал доминантен...дали пък от тия стимулации за инвитро ФСХ-то нещо не ми се е разбутало...във вторник съм пак на фоликулометрия и ще се види

# 12
  • Мнения: 939
ако и този цикъл има ову, не виждам място за притеснение - възможно е от стимулациите, от притеснения, дори от промяната на климата - идват горещини, организмът ти да се повлиява, дори и да не го е правил досега. Изчакай, ако имаш ову, се успокой и спри да се тормозиш.

Общи условия

Активация на акаунт