Тук сме се събрали да слабеем, все Дюканки сме и хубавеем - 97 тема

  • 33 232
  • 998
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 14 060

Овесените трици не са овесени ядки!
Алкохолът е забранен!
Паравиновото олио е течен парафин!
Калории не се смятат!
Не се мерят порции!
Няма време за хранене!
Няма определен брой хранене, но да не е по-малко от 3!
Закуската е задължителна!
Не стоите гладни!
Диетичните продукти (за диабетици) не са за дюканки!
Триците се ядат и през трите фази!
Ядете, докато се заситите!
Какаото е непрепоръчително!
Рачешките рулца са еднакви навсякъде по света и са позволени, независимо от съдържанието!
Кашкавалът  - в 3 фаза!
Млякото Бор-Чвор 0.1  и Култура всички сме го видели , че има 3.6% растителна мазнина, не откривате топлата вода!



УДАРЕН ЕТАП: - ускоряване на метаболизма
Ядат се САМО белтъчини (протеини). Колкото по – чисти (с малко мазнини), толкова по – добре. Това са: меса(пилешко, говеждо, телешко - рибица и котлет, конско, заешко), риба (всякакви видове), морски дарове (миди, скариди, омари, ролца от раци) яйца, млечни (обезмаслени – кисело мляко 0.1%, прясно мляко 0.1% – до 250 гр, извара) постна шунка (мазнини м/у 2 и 4 %) .
Времетраенето на УДАРНИЯ ЕТАП: определя се от това, колко килограма има за сваляне - от 5 до 10 дни.

СМЕСЕН ЕТАП: - достигане на желано тегло
Редуват се: няколко дни на белтъчини (протеини)  със зеленчуци - ПЗ, с няколко дни само на белтъчини – П. Белтъчините са от списъка. Зеленчукът може да е всякакъв - краставици, марули, броколи, зелен фасул, домати, репички, брюкселско зелепраз лук, гъби, керевиз, карфиол, чушки, зеле, спанак, но трябва да се внимава с количеството въглехидрат в него. Морковите и цвеклото също са позволени, но не често и по малко.
Времетраене: ДО ДОСТИГАНЕ НА ЖЕЛАНОТО ТЕГЛО. Дните се определят по преценка: ако има повечко за сваляне, тогава дните се въртят 5/5 или 4/3. Ако има по – малко за сваляне: 2/8 или 3/7.


ТРЕТИ ЕТАП: - запазване на постигнатото тегло
По 10 дни за всяко свалено кило - всичко разрешено в ПЗ дни + 2 пъти седмично по:
1. 1 порция нишестени храни - макарони, кускус, булгур, качамак, жито (порцията е по 200гр); леща (150гр), ориз и картофи (по 125гр. в порция)
2. Плодове - по 1 порция дневно, без банани, грозде, череши.
3. 2 филии пълнозърнест хляб на ден
4. 40 гр. кашкавал.
5. 2 галавечери седмично - ядеш всичко, което поискаш, но само на едно ядене дневно (препоръчително е на вечеря).
6. Протеинов четвъртък - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
Може и свинско НЕТЛЪСТО- печено, агнешко и всякаква шунка.

ТРЕТИ ОЛЕКОТЕН ЕТАП: - ЗА БРЕМЕННИ И КЪРМАЧКИ
Всичко разрешено в ПЗ дни + Трети етап + още 1 порция плодове + нормални кисели млека, но БЕЗ ПРОТЕИНОВ ЧЕТВЪРТЪК


ЧЕТВЪРТИ ЕТАП: - окончателна стабилизация
Включване на всички храни. По един ден седмично задължително само на чисти протеини. Трае цял живот.


Особено важни препоръки:
1. Трябва да се пие много вода. Минимум 1,5 – 2 литра на ден.
2. Желателно е да се приемат овесени трици (НЕ ЯДКИ) – по 3 с.л. на ден, по възможност до обяд. Могат да бъдат евентуално заменени с пшенични трици, но има опасност от подуване на корема.
3. Пектин е разрешен, но трябва да е част от количеството на триците.
4. Ленено семе също може, но като част от количеството трици за деня.
5. Няма ограничения в количествата на разрешените храни в Ударния и Смесения етап, освен тези, в които изрично е указано. Тук е мястото да се спомене едно важно правило „За да се отслабва, трябва да се яде”. Не се пропуска ядене. Задължителни са закуска, обяд вечеря, а ако се организирате да ядете през 4 часа е най–добре.

ДОБАВКИТЕ:

Оцет, мащерка, копър, лук, чесън, магданоз и всички подправки са не само позволени, но и препоръчителни.
Лимон може да се използва изтискан върху рибите и месата, но не и като лимонада.
Сол и горчица са разрешени, но в умерени количества. Могат да се заместят с безсолна ( и без захар) горчица и диетична сол.
Обикновения кетчуп не е разрешен, но има диетичен- без сол и захар, който можете да употребявате в ограничени количества.
Захарта заменете с подсладител, сорбитол - НЕ.
Парафиновото олио всъщност е течен парафин, намира се в аптеките. НЕ става за термична обработка! Има слабителен ефект при проблеми с WС го препоръчват!


ЗАБРАНЕНИ ПРОДУКТИ: ВСИЧКО, КОЕТО НЕ Е ПОСОЧЕНО, КАТО ПОЗВОЛЕНО Е ЗАБРАНЕНО

Олио и зехтин, захар, всичко тестяно, мюсли, мед, ядки

АЛКОХОЛЪТ Е ЗАБРАНЕН!!!

ОВЕСЕНИТЕ ТРИЦИ НЕ СА ОВЕСЕНИ ЯДКИ И ЯДКИТЕ НЕ ГИ ЗАМЕСТВАТ   може да ги намерите в  тези магазини

Всичко това много по-подробно е обяснено  ЕТО ТУК

Калкулатор на Дюкан
След като отворите сайта, трябва да натиснете бутона Votre poids d'avenir.
Следват 12 въпроса:
1.   Метрична система
2.   Сегашно тегло
3.   Желано тегло
4.   Максимално достигано тегло
5.   Минимално достигано тегло
6.   Най-продължително запазено тегло без особени усилия
7.   Прилагани режими: никакви; няколко; многобройни
8.   Ръст (см)
9.   Възраст
10.   Наследственост (съществува ли в семейството ви тенденция към напълняване): никаква; средна;силно изразена
11.   Костна система (обхванете лявата китка с палеца и показалеца на дясната ръка). Пръстите ви се: застъпват; докосват; не се докосват
12.   Пол
13.   Брой бременности: 0 - 7
След това натискате бутона Calculer и се появява цифрата на вашето бъдещо тегло.

                        Стари теми:

1 част ,   2 част ,   3 част , 4 част ,   5 част ,   6 част ,   7 част , 8 част ,   9 част , 10 част ,   11 част ,   12 част ,   13 част ,   14 част , 15 част , 16 част , 17 част , 18 част , 19 част , 20 част , 21 част , 22 част , 23 част , 24 част , 25 част , 26 част , 27 част ,   28 част , 29 част , 30 част , 31 част , 32 част ,   33 част , 34 част , 35 част ,   36 част , 37 част , 38 част , 39 част , 40 част , 41 част   , 42 част , 43 част , 44 част , 45 част , 46 част , 47 част , 48 част , 49 част , 50 част , 51 част , 52 част ,   53 част , 54 част , 55 част , 56 част , 57 част , 58 част , 59 част , 60 част , 61 част , 62 част , 63 част , 64 част , 65 част , 66 част , 67 част , 68 част , 69 част  , 70 част , 71 част , 72 част , 73 част , 74 част , 75 част , 76 част , 77 част , 78 част , 79 част , 80 част ,81 част , 82 част , 83 част , 84 част , 85 част86 част , 87 част , 88 част , 89 част , 90 част , 91 част , 92 част93 част94 част , 95 част ,   96 част


НИЕ СМЕ ТУК 



Нашите сбирки
Преди и сега

Рецептите от темата на DessiJ
Всеки може да допълни изпитани рецепти ,които отговарят на критериите на режима!


Сайтът с наши рецепти

Най-често задавани въпроси

Целта ни е:




Да сменим кройката



Заглавието е на Djindjari   

Последна редакция: ср, 16 апр 2008, 16:40 от ЗлаВещица

# 1
  • Мнения: 454
 Shocked Вещи ме изненада този път  newsm78
  love001 newsm51 за Вещи и Джинджари

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 17:08 от Nelly82

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Вещи, благодаря за новата тема  bouquet
Имам въпрос: може ли да се хапват охлюви? Извинявам се ако е коментиран въпроса, но не намерих отговор. Вие как мислите?

# 3
  • София
  • Мнения: 2 245
Еййй! Втора съм!  Mr. Green .... хмм трета, де  Joy
Вещи,  Hug  мерси за темата! Страхотни сте!   bouquet

Дахлиа, мисля че няма проблем да се ядът охлюви...чисто месо са.

# 4
  • Мнения: 1 193
Да се разпиша и тук - в новата тема  Party  Flutter
Вещи  bouquet
Нека има много минусчета, и приятни емоцийки  Wink

# 5
  • Мнения: 1 890
Обичам да съм пета Joy Joy
Вещи, тенкс за новата тема. Отде ги копна тез красавици Joy Hug
Джиндж, заглавието е супер Hug
Да ни е честита новата тема, с много свалени килограми, а на задържащите -отприщване надолу babydust7
Нели, страхотна разлика, прекрасна си на снимките, тряс babydust7

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 17:10 от foli

# 6
  • Мнения: 331
ЗДРАВЕХТЕ ВСИЧКИ  Hug
Вещи снимките са страхотни, а и аз имам еди точно такива розовки боксерки, които ги взех след като родих още не съм ги слагала, че на моето голямо дупе хич му не седяха  Embarassed
Аз продължавам да се боря с една гадна хрема, направо съм мноооогооо зле... Sick  Cry

И да се оплача, купи си Верея да си яма трици сутринта, а като го отворих вътре вода и на дъното някаква каша гадна  #Cussing out. Какво беше това мляко незнам, за първи път ми се случва, та търчах да си купя друго мляко  Blush

# 7
  • Мнения: 49
Здравейте дюканки!Още 1 кг изчезна - редовна ви чета макар рядко да пиша.За съжаление няма да мога да се включвам тези дни но после ще наваксам , дано да е преди юбилейната /100-тна/тема.
 Вещи ако имаш време следващия път ще се радвам да ме включиш в табличката - бих искала да подпомогна дюканското войнство и с мойте кг.
Начало 26.03.2008 - 95 кг,цел-75кг,сега 90 кг.
Приятни и отслабващи дни на всички!!!
Радвам се че ви открих

# 8
  • Мнения: 248
Вещи   bouquet
Видях много хубави снимки в предната тема. Момичета, страхотни сте!

# 9
# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 411
Вещи, голяма изненада ни спретна, благодарско за новата тема   bouquet

# 11
  • Мнения: 3 640
Вещи,   Heart Eyes bouquet
buborok, vikki_76, честити намаления!  Hug
Саш, скорошно оздравяване!  Praynig  Hug

Приятна вечер на всички!  Heart Eyes

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 14 060
Shocked Вещи ме изненада този път  newsm78
  love001 newsm51 за Вещи и Джинджари

Ми тъй де, нека да има и дневни теми Wink

Момичета, заета съм доста тия дни, имаме 5 първи класа и правим тази седмица празници на буквите, та корекциите ще ги направя малко по-късно, ако утре има още некоригирани нека ми пишат  Hug

# 13
  • Мнения: 146
Здравейте!
Честита ни нова тема!!
Вещи   bouquet

# 14
  • Мнения: 566
Честита нова темичка
vikki_76   браво за свалениете килца
Аз да се оплача, от 1.04 съм на диета от 57 вече съм 53, и не мърдам под тези кила, свалих ги в началото и от една седмица поддържам това тегло, просто се чудя какво да правя. Да взема да минавам на 3 фаза, поне да мога да хапна нещо покрай празниците.

Общи условия

Активация на акаунт