Първи стъпки към НЕ на алкохола и цигарите

  • 2 784
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 655
Момичета , честито!

Интересни неща стават в България!  Wink  Wink  Wink

Стана ми приятно и хубаво. Wink  Wink  Wink

Аз научих от тук:
http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=538248


 Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation Дано това е началото, за по доброто бъдеще на децата ни.

# 1
  • Мнения: 364
Мдааа, и аз съм много доволна ! Ужасно ме дразнеха рекламите на ракии, мастики и изобщо на алкохол, особено пък на новата водка " Мери Джейн" с листо индийски коноп на бутилката. Imp  Ако някой си помисли , че съм въздържателка- не , не съм ! Но ме дразни три годишният ми син да ме посреща на вратата пеейки "Мастика, мастика...."

# 2
  • Мнения: 466
Съгласна съм и с това да не се пуши на обществени места, и с това- да се спрат рекламите на алкохола или поне да се ограничат.
Била съм пушачка и то доста време, но никак не ми е приятно, когато детето ми влезе зимата в сладкарн5ицата, а там е смрад от цигари.

# 3
  • Мнения: 285
И аз съм за тези мерки!
Само дано не са поредната фасада на нечии "добри намерения"! Имаме горчив опит с подобни "доброжелатели". Дано се спазва закона и се търси отговорност на тези, които го нарушават!
Ужасяващо е да гледаме как 12-15 годишни деца в нощите мъкнат бутилки с алкохол по улиците и се чувстват горди Sad да не говорим за цигарите...те са просто ежедневие за учениците:(
Дано наистина ЗАКОНЪТ има права и ги използва!

# 4
  • Мнения: 148
Дааааа.......Намеренията, както винаги са чудесни, но изпълнението ЕСТЕСТВЕНО е половинчато или хич го няма Sign Exclamation
Въпреки забраната, която не разбрах дали важи само за националните медии, по радио "Витоша" (що пък да не го кажа!?!) най редовно си слушаме сутрин в колата на път за работа, реклама на въпросната водка "Мери Джейн" и то наред с рекламите на няколко еротик-барове Imp  Imp  Imp
А капак на всичко беше огромния билборд на същата водка, който видях вчера близо до Медицинска академия, на който не само си стоеше емблематичното листо, но и красив младеж ни подаваше примамливо бутилка. Imp Sad  Sad
Е, как му казвате вие на това - ЗАКОН ли?

# 5
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Echo
Дааааа.......Намеренията, както винаги са чудесни, но изпълнението ЕСТЕСТВЕНО е половинчато или хич го няма Sign Exclamation
Въпреки забраната, която не разбрах дали важи само за националните медии, по радио "Витоша" (що пък да не го кажа!?!) най редовно си слушаме сутрин в колата на път за работа, реклама на въпросната водка "Мери Джейн" и то наред с рекламите на няколко еротик-барове Imp  Imp  Imp
А капак на всичко беше огромния билборд на същата водка, който видях вчера близо до Медицинска академия, на който не само си стоеше емблематичното листо, но и красив младеж ни подаваше примамливо бутилка. Imp Sad  Sad
Е, как му казвате вие на това - ЗАКОН ли?

А този закон не влиза ли в сила от 01.01.2005? Защото огромни билбордове на МериДжейн има и във Варна, гледам рекламите им и по националните телевизии....

# 6
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Ина
И аз съм за тези мерки!
Само дано не са поредната фасада на нечии "добри намерения"! Имаме горчив опит с подобни "доброжелатели". Дано се спазва закона и се търси отговорност на тези, които го нарушават!
Ужасяващо е да гледаме как 12-15 годишни деца в нощите мъкнат бутилки с алкохол по улиците и се чувстват горди Sad да не говорим за цигарите...те са просто ежедневие за учениците:(
Дано наистина ЗАКОНЪТ има права и ги използва!

Това добре, закон-закон, ами вчера гледам на улицата хубаво момиченце в бяла къса поличка с дълга цигара в уста...ауууу...ОТВРАТ! Къде са му родителите на това дете? А будната гражданска съвест? Та то нямаше и 16 според мен...

# 7
  • Мнения: 8 769
Цитат на: stella77
Била съм пушачка и то доста време, но никак не ми е приятно, когато детето ми влезе зимата в сладкарн5ицата, а там е смрад от цигари.

Ела във Варна-вече имаме детско заведение, в което не се пуши....малко са мамите, които категорично отказват да влизат, заради това, има такива, които се сърдят, че поне за тях "не може ли да се направи компромис".... повечето са адски доволни! Sunglasses

# 8
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Туфи
Цитат на: stella77
Била съм пушачка и то доста време, но никак не ми е приятно, когато детето ми влезе зимата в сладкарн5ицата, а там е смрад от цигари.

Ела във Варна-вече имаме детско заведение, в което не се пуши....малко са мамите, които категорично отказват да влизат, заради това, има такива, които се сърдят, че поне за тях "не може ли да се направи компромис".... повечето са адски доволни! Sunglasses


Туфи, това сериозно ли Rolling Eyes  Wink  Sign Exclamation Онзи ден ей това пропуснах са те питам Sign Exclamation Сега опраделено ще дойдем, пързалка или люлки имате ли, щото нас сега това ни вълнува, за други забавления сме малки още Wink  Sign Exclamation

# 9
  • Мнения: 8 769
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: Туфи
Цитат на: stella77
Била съм пушачка и то доста време, но никак не ми е приятно, когато детето ми влезе зимата в сладкарн5ицата, а там е смрад от цигари.

Ела във Варна-вече имаме детско заведение, в което не се пуши....малко са мамите, които категорично отказват да влизат, заради това, има такива, които се сърдят, че поне за тях "не може ли да се направи компромис".... повечето са адски доволни! Sunglasses


Туфи, това сериозно ли Rolling Eyes  Wink  Sign Exclamation Онзи ден ей това пропуснах са те питам Sign Exclamation Сега опраделено ще дойдем, пързалка или люлки имате ли, щото нас сега това ни вълнува, за други забавления сме малки още Wink  Sign Exclamation

Естествено,че не се пуши! Sunglasses Пързалка и катерушка и клатушки има, и играчки за различни възрасти има, по -късно и други хубави работи ще дойдат на дневен ред. Grinning
П.С. И климатик има!  ideauu

# 10
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Туфи
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: Туфи
Цитат на: stella77
Била съм пушачка и то доста време, но никак не ми е приятно, когато детето ми влезе зимата в сладкарн5ицата, а там е смрад от цигари.

Ела във Варна-вече имаме детско заведение, в което не се пуши....малко са мамите, които категорично отказват да влизат, заради това, има такива, които се сърдят, че поне за тях "не може ли да се направи компромис".... повечето са адски доволни! Sunglasses


Туфи, това сериозно ли Rolling Eyes  Wink  Sign Exclamation Онзи ден ей това пропуснах са те питам Sign Exclamation Сега опраделено ще дойдем, пързалка или люлки имате ли, щото нас сега това ни вълнува, за други забавления сме малки още Wink  Sign Exclamation

Естествено,че не се пуши! Sunglasses Пързалка и катерушка и клатушки има, и играчки за различни възрасти има, по -късно и други хубави работи ще дойдат на дневен ред. Grinning
П.С. И климатик има!  ideauu



Ама, Туфи не е, естествено Wink защото масово по дет. заведения се пуши. Та затова попитах.

# 11
  • Мнения: 1 363
аз пък днес отказах цигарите..
за кой ли път...
ще видим докога ще издържа Simple Smile
ако наистина успея ги откажа съм баси примерното копеле.. не пие, не пуши, по курви не ходи, не се друса... баси - къв живот живея..

# 12
  • Мнения: 2 655
Зарадвах се искренно, когато пуснах тази тема.
Години наред живея с цигарения дим. В кантората имах трима колеги и тримата страсни пушачи. Никакви доводи не могат да ги накарат да мислят без цигара в ръка. Прибирайки се вечер у дома миришех от километри на цигари. Палтата, дрехите се захабяваха от химическо чистене. А да не Ви описвам в каква нездрава среда за работа съм работила. Само от време на време баща ми, които е пушач от години отбелязваше: “Ужасно миришеш на цигари”. Вече и той ги отказа. Никога нямаше да забележа и да ми направи впечатление, но дойдох тук.
Бях изумена от заведения, където никой не пуши и вечерята е наистина приятна емоция. Можеш да се насладиш на ястията и да събеседваш с човека до теб, без да го вибдаш замаглен от цигарен дим. В магазините цигари и алкохол се дава след 21 години. Въпреки, че сме на възраст и ни личи винаги ни искат документ преди да платим дори бирата. Направи ни огромно впечатление в магазина, които пазаруваме цигарите са заключени с катинар и на отделен шанд със работник от персонала и отделна каса. Преди време направили допитване до народа и хората казали “НЕ” на цигарите на публични места. Сега можеш да седнеш и да си поръчаш чашка кафе или чай и наистина да усетиш аромата му. Виждам го с очите си и ми харесва.
Радвам се, че поне едно добро сме взели от Америка.
Надявам се, че и при нас ще намалее употребата на тютюн и алкохол.
Вярвам, че все повече и повече хора ще осъзнаят вредата и ще съумеят да възпитат децата си със собствен пример.

# 13
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Pela
Вярвам, че все повече и повече хора ще осъзнаят вредата и ще съумеят да възпитат децата си със собствен пример.
 
ДАНО! Sunglasses [/quote]

# 14
  • Мнения: 5 500
Цитат на: BeaZtiE
аз пък днес отказах цигарите..
за кой ли път...
ще видим докога ще издържа Simple Smile
ако наистина успея ги откажа съм баси примерното копеле.. не пие, не пуши, по курви не ходи, не се друса... баси - къв живот живея..


Значи BeaZtiE, ти стават два дни от как не пушиш Laughing  Sign Exclamation Ми поздравления Wink  Sign Exclamation

Не пушиш, не пиеш и т. н. едно ореолче ми се привижда около главата ти Wink  Wink  Wink

Общи условия

Активация на акаунт