ранно никнене на кучешки зъби

  • 10 682
  • 19
  •   1
Отговори
Дъщеря ми е на  седем месеца  а и растат кучешки зъби newsm78 Някой чувал ли е за подобен случай  и дали има за какво да се притеснявам? Thinking

# 1
  • Мнения: 67
Здрасти,сигурна ли си че са точно кучешките? И аз мислех,че на моето синче му растат кучешките, консултирах се със зъболекар и ми каза, че към втората годинка растат. Децата иматт 20 мчлечни зъбчета и кучешките растат последни,те се надуват и после спадат и така по много пъти. В крайна сметка чак сега на 1 година и 5 месеца най-на края проби първия кучешки от долу.При нас беше така,но то си е много индидивуално.

# 2
  • Мнения: 741
На сина ми първото зъбче изникна на 5мес и е най-краен кътник отгоре.Така,че не е задължително първо да са предните зъбчета

# 3
  • Мнения: 451
На дъщеря ми сега й никнат кучешките, като все още нито един от тях не е избил. Незнам какви са тия кучешки зъби, но сме луднали всички около нея. С никои други  не е имала такива ядове.

# 4
  • Мнения: 46 508
Може да избият след няколко месеца, не сега  Simple Smile но и да се покажат, едва ли му има нещо на детето, консултирай се все пак с педиатърът ви  Peace

... консултирах се със зъболекар и ми каза, че към втората годинка растат. Децата иматт 20 мчлечни зъбчета и кучешките растат последни ...

Това са ориентировъчни неща.
На дъщеря ми преди да стане на 1 г. вече бяха избили 2 кучешки, а на 1 г. и 11 м. беше с 21 зъба, един бонус  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 700
 Сроковете и последователността на пробива на зъбките са индивидуални при всяко дете,като при повечето деца са приблизително на сходна възраст.Няма нищо нередно да поникне първо кучешки зъб,това просто значи,че зародишът му е бил по-близко до венеца. Simple Smile

# 6
  • Монтана
  • Мнения: 220
Сроковете и последователността на пробива на зъбките са индивидуални при всяко дете...
  Peace
На Мария кучешките зъби поникнаха на 1г. и 1м.

# 7
Не съм сигурна че са кучешките но не са поникнали други за да определя точно и не са само подути а се показват, днес ще я водя на консултация и ще видим какво ще каже педиатърката.Благодаря за мненията newsm10

# 8
  • Мнения: 27
най-веротно е наследствено Mr. Green,моята дъщеря си стоеше с 4 долни зъба около 6м.

# 9
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
На 1 година моята дъщеря нареди всички зъбки в устата си Sad
Всички ми казваха - рано е, не е хубаво, ама какво да направя, пораснали са и това е  Grinning

# 10
  • Мнения: 11
На 1 година моята дъщеря нареди всички зъбки в устата си Sad
Всички ми казваха - рано е, не е хубаво, ама какво да направя, пораснали са и това е  Grinning
Много ги обичам тези изказвания! Ами айде да ги спрат де  Grinning

# 11
  • Мнения: 9 814
Кучешките зъби на дъщеря ми поникнаха на 1 г. и 3 м. Точно на две години имаше 20 зъба.
Както са ти казали всички срокове са ориентировъчни. Така както на едни бебета първото зъбче пораства на 4 месеца, при други се появява на 1 годинка.

На 1 година моята дъщеря нареди всички зъбки в устата си Sad
Всички ми казваха - рано е, не е хубаво, ама какво да направя, пораснали са и това е  Grinning

20 зъба на 1 година  newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 5 713
Сроковете и последователността на пробива на зъбките са индивидуални при всяко дете,като при повечето деца са приблизително на сходна възраст.Няма нищо нередно да поникне първо кучешки зъб,това просто значи,че зародишът му е бил по-близко до венеца. Simple Smile

 Peace

# 13
  • Мнения: 541
Кучешките зъби не растат последни. Последни са кътниците и то казват, че изникват към 2,5 годишна възраст. Но както са казали мамите преди мен , всичко е ориентировачно. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 008
Дъщеря ми утре навършва 10 месеца, а преди няколко седмици и порасна един кучешки зъб.

Общи условия

Активация на акаунт