Туристически агенции

  • 9 286
  • 16
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 680
Здравейте!
Извинете ме, че може би темата е разисквана вече, но доста търсих и не намерих нищо конкрентно.
Интересувам се от туристически агенции, чиито услуги сте ползвали и сте останали доволни, разбира се.
Аз лично съм ползвала услугите на "Алфатур" и "Акватур" , но те предлагат малко дестинации.
Скоро попаднах на тази туристическа агенция:
http://www.2mko.com/index.php?P=1& 
Има доста атрактивни предложения, но не намерих странична информация за тях.
Надявам се, че споделеното ще бъде полезно не само на мен.
Предварително благодаря на всички   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 700
Майка ми и баща ми бяха ходили няколко пъти с тях в Гърция, на нестандартни места и бяха много доволни. Предвид нестандартността, им бяха осигурили транспорт с микробус, за да не се провали екскурзията. Говоря за преди 5-6-7 години някъде.

# 2
  • Мнения: 11 747
По други форуми съм чела добри отзиви за 2мко, аз също смятам да им ползвам услугите.

Иначе съм пътувала с Онтравел, Алматур, Бохемия и Турал и съм доволна от всичките.

# 3
  • София, България
  • Мнения: 5 573
А някой ползвал ли е услугите на Трансатлантик травел?
Имат просто прекрасен каталог, но не познавам никой, който е пътувал с тях.
Предполагам, че пакетите които предлагат са на някоя голяма международна тур агенция или се лъжа?

# 4
  • Мнения: 11 747
мона лиза, пусни една търсачка, помня, че е писано за Трансатлантик травел. До колкото помня много добри отзиви, но да не те подвеждам, че ми се върти ей така в главата. Определено съм чела отзиви за тях, пусни и в Гугъл, може в друг форум да съм чела.

# 5
  • София, България
  • Мнения: 5 573
мона лиза, пусни една търсачка, помня, че е писано за Трансатлантик травел. До колкото помня много добри отзиви, но да не те подвеждам, че ми се върти ей така в главата. Определено съм чела отзиви за тях, пусни и в Гугъл, може в друг форум да съм чела.
потърсих - тъц  Crossing Arms
само 1 мнение и то за отдавна.
Ако някой е ходил по-скоро нека си признае  Mr. Green

# 6
  • Berlin
  • Мнения: 11 181
мии колега на приятеля ми е ползвал тази агенция на няколко пъти и горещо му я е препоръчал за екзотичните екскурзии. имам предвид - перу, африка и подобни.
но наистина представянето им на сайта е фантастично. а и организират екскурзията само за теб, Peace а не за 20-30 човека...

# 7
  • Мнения: 11 747
мона лиза, тези Трансатлантик травел какви цени обаждат, а?!  #Crazy Money #Shocked

Струва ми се, че ако сама направя резервациите ще изкарам 1/3 от цената... А, аз не погледнах категориите на хотелите, може би са много луксозни  Thinking  Само за Русия цената ми се видя приемлива.

Египет - 1300/400 евро, как е?!  Верно се обикаля, ама аз мога да си го обиколя всичкото за точно 1/3-та от цената.

# 8
  • София, България
  • Мнения: 5 573
мона лиза, тези Трансатлантик травел какви цени обаждат, а?!  #Crazy Money #Shocked

Струва ми се, че ако сама направя резервациите ще изкарам 1/3 от цената... А, аз не погледнах категориите на хотелите, може би са много луксозни  Thinking  Само за Русия цената ми се видя приемлива.

Египет - 1300/400 евро, как е?!  Верно се обикаля, ама аз мога да си го обиколя всичкото за точно 1/3-та от цената.

pina ,
еми да и аз това забелязах. На всичкото отгоре като сравних с офертите на 2мко и тези на 2мко ми се видяха хем по-хубави като маршрут хем с много по-ниска цена  Crossing Arms

много си харесах ето това

http://www.2mko.com/excurzia_339-28-18.html

ама е изключено да намеря доброволец да се присъедини към мен  ooooh!
може да е скъпо, но съм сигурна че ще става много по-скъпо, а особено Мианмар/Бирма/ си заслужава да се види  Mr. Green
Та ако има желаещ да свирка  Blush

# 9
  • Мнения: 11 747
мона лиза, много е хубава тази програма, бих дошла с теб, но нямам 3000 евро в момента.

Гледам цените и пак си мисля, че може това да се организира за по-малко пари. От Истанбул до Банкок, през Доха, с катарските авиолинии се пътува за 500 евро с летищните такси в двете посоки. От Банкок полети в района да искаш и то с нискобюджетната Ер Азия. Аз да си призная, не съм гледала цени и полети в подробности на тази компания, но знам че има.

Ако се спи в 3* хотели и посещенията на забележителностите се взимат на място от местни агенции, където цената се спазарява и пада поне на половина, то и този трип може да се намали на половина като цена.

Остава неудобството, че навсякъде всичко сам организираш и ди доста ангажиран, но като гледам офертата на 2мко, те също се застраховат, че за малка група водач няма да има, както и екскурзовод на български. А за тази програма голяма група няма да се събере, сигурна съм.


Аз ако сама организирам обиколка на района бих си включила Тайланд, Камбоджа, Малайзия, Сингапур и Индонезия. Ще ми трябват към 40дена. Еееех..., някой ден...

# 10
  • Мнения: 2 401
Чудя се направо дали ще оцелеят тия тур. агенциир при положение, че вече можеш и бирата да си поръчаш по интеренет, можеш да си отидеш когато и където ти е кеф и то на чувствително по-ниска цена. За какво ти е агенция, Шантал?

# 11
  • Мнения: 11 747
Агенциите ще оцелеят. Има случаи, в които цените им са повече от изгодни и няма как сам да се добереш до такава. По самостоятелното организиране има доста работа, която за някои е удоволствие, но за други туристи е бреме - не могат и не желаят да я вършат.
Такива ми ти работи.

# 12
  • Мнения: 3 094
Аз ще похваля 2мко и ги препоръчвам с две ръце! (Някои ме знаете вече каква съм придирчива Grinning). Ползвала съм им три пъти услегите в рамките на последните 3-4 години. Ходила съм с тях първо - 4 дни в Истамбул (и Одрин), второ - 4 дни в Охрид (със Струга, Свети Наум, Калища, Битола и Хераклея Линкестис) и трето 4 дни из северна Гърция - Солун, Метеора, Пела и Вергина. Хотелите, които избират са чисти и със сравнително просторни стаи, в които има хладилници. Храната е доста добра, направо отлична (като за екскурзианти и то вегетарианци), намират се на доста удобни за намиране и до забележителности места. Най-големият им плюс са техните екскурзоводи - много от тях са историци, изключително ерудирани - винаги има за какво да говорят и да държат интереса на пътуващите. Знанията им са доста задълбочени и актуализирани. При итнерес от страна на групата има възможност (ако времето позволява) да се видят и допълнителни по пътя неща. Слабостта им е, че автобусите им не са много нови (то пък на кой ли са) и пътуването е доста отекчително.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 680
Чудя се направо дали ще оцелеят тия тур. агенциир при положение, че вече можеш и бирата да си поръчаш по интеренет, можеш да си отидеш когато и където ти е кеф и то на чувствително по-ниска цена. За какво ти е агенция, Шантал?
Защото нямам нужното време и нерви, да си организирам нещата сама. За мен туристическата агенция е по - лесния вариант, отивам , казвам какво искам, те - какво предлагат и ако ми харесва, тръгваме.

# 14
  • София, България
  • Мнения: 5 573
Разбира се че ще оцелеят. Например за почивка в Анталия цените на тур агенциите, с включен самолетен билет са по-евтини от резервацията от частно лице само за хотела.Опекли са си работата  Peace

Pina   Hug
то и аз ги нямам  Embarassed   въпреки че според темичката в клюкарника за тези без децата , аз като съвършен егоист, трябва да плувам в пари като чичо Скрудж  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт